Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Този "опит за ирония" е заради мнението ми за KIS, нали? Аз нямам отношение към постоянните експерименти и вечната недозавършеност на руската програма. И при руски тестове сама DW 2.56 се справяше по-добре от KIS 2010 - а заедно с ESS 4 или с NIS 2010 нещата вече отиват дори и над мечтите в КасперскиЛаб. Това е лично мое мнение без каквито и да било иронични намеци. Все безплатно и с KIS мога да съм, защото и те са зле със защитата на лицензионните си права - обаче засега програмата им не ме впечатлява. Когато прецениш, че е станала по-добра и интересна - пиши ми да я инсталирам пак... Досега обикновено след 10-15 дви я деинсталирам, защото неособено трудно допуска кражба на трафик. Не ми е нужна подобна платена програма. Поздрави

Дори и този твой отговор показва,че не си наясно кай за какво ти пише и защо.Нямам предвид ,това което си написал за KIS,дори не съм го чел/нямам и намерение да го правя/.Визирам цялостното ти представяне в множество форуми....Ето ти и пример:

 

 

Тодоре, само да напомня за протокола, че до преди половин година бягаше, като дявол от тамян, от същата тая 100 годишна промоция, защото..."имала нещо"! Сега гледам, че си обърнал палачинката! :-8

До скоро твърдеше,че тази промоция е опит за инсталиране на зловреден софтуер и никой не можеше да те убеди в обратното.Да не говорим за трагикомичния случай с клавиатурата - вирус....

Link to comment
Сподели другаде

Трагикомични случаи ми са се случвали с всички програми. DefenseWall HIPS 2.56 от стогодишната промоция е без цифров подпис и Twister блокираше инсталирането на програмката.Това бе през декември 2009 г - в някои форуми показах уведомителните съобщения на китайската програма. Никой никъде не критикува тогава това азиатско блокиране -то по принцип си е правилно заради възможни скрити неизвестности. Тогава бях наслагал азиатски програми на компютрите си - между другото те съвсем не са лоши и бързо се развиват.
Link to comment
Сподели другаде

Zemana AntiLogger е до известна степен HIPS програма, но не напълно. Като цяло се специализира в засичане и предотвратяване на тайно записване на натиснати клавиши, екрана, видео от уебкамера и клипборда на системата. Към това са добавени и някои други обекти за защита. Като цяло е програма, предлагаща нелоша защита и приятен интерфейс и общо взето лека, но е и платена. Приятно допълнение към дадена антивирусна програма за всеки, който иска малко повече защита (особено таен запис на информация) и е готов да плати за това.
Link to comment
Сподели другаде

Zemana AntiLogger е до известна степен HIPS програма, но не напълно. Като цяло се специализира в засичане и предотвратяване на тайно записване на натиснати клавиши, екрана, видео от уебкамера и клипборда на системата. Към това са добавени и някои други обекти за защита. Като цяло е програма, предлагаща нелоша защита и приятен интерфейс и общо взето лека, но е и платена. Приятно допълнение към дадена антивирусна програма за всеки, който иска малко повече защита (особено таен запис на информация) и е готов да плати за това.

 

А със руткити дали се справя.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам точно какво имаш предвид - дали предотвратява инсталирането им или дали ги засича и премахва.

Ако имаш предвид първото, то бих казал, че не се справя добре. Разбира се зависи как се инсталира самият рууткит, но например не успява да попречи на Conficker (още известен като Downadup, Down and Up, Kido и др.) да се инсталира. Същото важи и за TDSS (още известен като TDL и Alureon). Споменавам тези, защото са от по-известните и разпространени.

Ако имаш предвид второто, то не разбира се, защото програмта въобще няма за цел да сканира и премахва зарази.

Link to comment
Сподели другаде

Та значи бързо се разделих с Microsoft SE!Позабави ми се нещо компа.Бях се върнал от работа и пускам аз и чакам с часове ъпдейт на дефиниции от преди 2 дни...ма уви!Омръзна ми ръчната процедура и направо на боклука и добре стана!Върнах се към изпитаният Аваст и се оказа,че вече имам 2 коня от Троян! :haha:
Link to comment
Сподели другаде

И защо си убеден в достатъчността? Аз например съм убеден в противоположното и мога да се защитя по-добре и без тези точно програми... И не, че не ги харесвам тях - те са си добри донякъде. Лошото е, че всички по нещо пропускат!
Link to comment
Сподели другаде

Посочи ми програма, която няма никакви пропуски, и ще те черпя 3 каси бира.

Може ли аз? Може ли аз? :haha:

Ще кажа и адрес, на който да я получа :D

На тая програма не й ли викаха ЗКУ с елементарна компютърна култура?

Шегата на страна, никоя антивирусна програма не може да те предпази на 100%

Aз съм намирал няколко вируса, които никоя не засичаше... :haha:

Освен да "замразиш" дяла с някои програми, които могат да направят това и след рестарт всичко да е чистичко както си е било...Но това е неудобно, освен за компютърни зали и прочие...

И все пак е хубаво да имаш антивирус, който да се обажда, когато усети някоя гадинка...

Макар че и антивирусите са си бизнес-Плаща се на лицето А да пише вируси, за които корпорацията Б да създава дефиниции и антивирусни...И така...

Link to comment
Сподели другаде

Има такава програма за замръзяване на дяла Returnil.

 

Ползва се и от фирми.Инсталират софтуера който е нужен и „заключват”системата за промени.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Има такава програма за замръзяване на дяла Returnil.

 

Ползва се и от фирми.Инсталират софтуера който е нужен и „заключват”системата за промени.

Kaзах "някои" програми, за да не уточнявам кои са, не ми се изброяваше.

Deep Freeze също например е такава програма.

Link to comment
Сподели другаде

Програми за виртуализация и "замразяване" има немалко: програмите на Returnil - Returnil System Safe и RVS Lite, HDGUARD, CompuGuard CornerStone, Clean Slate, Deep Freeze, ShadowUser, PowerShadow, Wondershare Time Freeze, SmartShield, Windows SteadyState и Shadow Defender. Всяка от тях си има плюсове и минуси, но поне по мое мнение най-добрата откъм защита и надеждност е последната. За жалост всички са платени освен Returnil System Safe, която има поорязана безплатна версия, и Windows SteadyState, която обаче не е абсолютно точно като останалите и не поддържа Windows 7 и 64-битови версии.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...