Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Nod 32 самостоятелно все още е като трагикомичен! Без HIPS и сандбокс. Платена програма - а някои безплатни програми доста успешно вече го надцакват и то с немалка разлика.Не е само той - и за Авира,Panda и още доста други е нещо сродно и подобно. Вече няма и да ги инсталирам програмите им уж за пробвания - посредствени са. Който е в заблуда - да си ги купува! Пълен парадокс - безплатни програми да са с по-добро общо справяне от уж грандове с претенции за Евролидери...Нямам коментар.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Nod 32 самостоятелно все още е като трагикомичен!

 

Не съм съгласен,за един потребител който не търси предизвикателства и има елементарна хигиена на сърфиране,е напълно достатъчен Нод 32 със стената на Уиндоус.А и си остава една от най-добрите по-детекция.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен,за един потребител който не търси предизвикателства и има елементарна хигиена на сърфиране,е напълно достатъчен Нод 32 със стената на Уиндоус.А и си остава една от най-добрите по-детекция.

Ами много е спорен въпроса за НОД-а. Ти сам казваш, че ако потребителя има елементарна хигиена...АКО! А, ако няма!? Нод-а е добър като антивирус, но вече това не е достатъчно! Трябва и анализ на поведение....нещо което Нод-а все още няма. Но наистина, "для домохазяйки" както казват руснаците, е достатъчен.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен,за един потребител който не търси предизвикателства и има елементарна хигиена на сърфиране,е напълно достатъчен Нод 32 със стената на Уиндоус.А и си остава една от най-добрите по-детекция.

Нод 32 би работил прилично с Comodo Firewall, а ако им добавя и DW 2.56 се получава бетон. Бетонът си е отново бетон и когато деинсталирам Нод 32 от тази комбинация. Нужна ли ми е добрата му детекция? Двойният сандбокс плюс HIPS на Comodo изглежда наистина са подгонили мечтаните 100 % защитеност. Работят леко заедно. Понякога примерно веднъж в месеца мога да инсталирам някой антивирус като Nod 32,Avira,Panda Cloud само за контролно сканиране.Може и с включване на антивируса на Comodo. После пак без антивирус - за да не ме дразнят с фалшиви тревоги и сложни сработвания. Мнението ми е Win XP SP3.

Link to comment
Сподели другаде

DefenseWall HIPS не е безплатна и никога не е била.

Когато учи информатика в университета,какви им бяха защитите на машините тогава?

Сега предполагам на личния компютър си с безплатна програма в защита,коя е тя?

Аз използвам вече безплатната Buffer Zone от скоро(може би 2 месеца вече) никога не съм се задържал толкова много на една програма,но определено тя ми допадна и напълно "обслужва" нуждите ми!

Link to comment
Сподели другаде

Аз използвам вече безплатната Buffer Zone от скоро(може би 2 месеца вече) никога не съм се задържал толкова много на една програма,но определено тя ми допадна и напълно "обслужва" нуждите ми!

 

Никак не е лоша, но малко тежичка ми се стори (пробвал съм промоционална Pro-версия). Освен това, след инсталиране на програми (директно от браузера) в буферната зона, оставяше доста отпадъчни файлове, които макар и безвредни ми бяха дразнещи. Иначе, както споменах - програмата не елоша: лесна и сигурна за работа.

Link to comment
Сподели другаде

Никак не е лоша, но малко тежичка ми се стори (пробвал съм промоционална Pro-версия). Освен това, след инсталиране на програми (директно от браузера) в буферната зона, оставяше доста отпадъчни файлове, които макар и безвредни ми бяха дразнещи. Иначе, както споменах - програмата не елоша: лесна и сигурна за работа.

Остават само празни папки в Program files ,да дразнещо е но с един клик ги чистиш,пък и да останат не е болка за умиране!

Ти когато си я пробвал е била стара версия,още когато се е деляла на безплатна и платена!

Сега вече Pro версията която си пробвал е напълно безплатна,пък и тежината за която говориш не я отчитам при мен!

Уина си зарежда сравнително бързо,без видимо да има причина за забавяне! DW например в пъти повече натежава,не само при стартиране ,но и има видимо забавяне при браузуване!

Браузъра в Buffer Zone среда се държи стабилно и леко се браузува!

Най ме впечатляват опциите в контекстното меню и в таскбара,разнообразни и гъвкави!

Процесите са 2 или 3 в зависимост от състоянието!

 

http://images.backata.com/thumb-CC4F_4D5EE5FE.jpg

 

P.s. С две думи аз съм доволен,първо че е безплатна вече и второ стабилна,досега нямам проблем,а тормоза с нея не е никак малък!

През това време до момента в който е ползвам,много прехвалени програми са крашвали!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Отново на COMODO Internet Security PREMIUM,и вече смятам да не си правя експерименти и да слагам други,просто няма смисъл.

Така си е. При толкова безплатни екстри. Евристиките например на ESET /тях най-много ги хвалят/ съпоставими ли са въобще с тези на Comodo? Небезплатните им програми нямат многовариантностите при настройките. ESS 4 изглежда несъпоставимо бедна спрямо CIS 5. И за много други платени програми пак е така - Comodo IS Premium Free ги надбяга доста бързо. Млад и с доста FP бил антивируса им - ами той и изключен може да си е...Другите компоненти на безплатния интегриран пакет могат да компенсират дори липсата на антивируса и никой не е задължен постоянно да го държи включен.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Заложих на Trend Micro™ Titanium™ Maximum Security + Malwarebytes Anti-Malware + SUPERAntiSpyware free версии и съм доволен от тази комбинация.

Като ползвам стената на windows.

Не мога да разбера какво аджеба правите с вашите компютри, че имате нужда от такива защити. Вие нещо към NASA или РОСКОСМОС ли работите, или? :)

Единствената програмка, която имам на системата е WinPatrol. Имам и MBAM, която ползвам основно за доказателство, че система без антивирусна програма може да е абсолютна чиста при правилно използване.

Виждам, че в темата има хора, накачили по много антивируси/antispy/antikeylogger и незнам си какви още приложения.

От немалкият ми опит с подобен софтуер мога да кажа, че всяка програма, какъвто и механизъм за засичане да ползва-дъни се в определени ситуации. Обаче следенето на нещата ръчно от потребителя доста по-добре показва всичко и евентуални проблеми. От всички програмки MBAM най-малко се дъни. Често показва и лекува зарази, които парират антивирусите или с които антивирусите не могат да се справят.

Никоя програма няма да ви опази, ако вие не знаете как!

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да разбера какво аджеба правите с вашите компютри, че имате нужда от такива защити. Вие нещо към NASA или РОСКОСМОС ли работите, или? :)

Единствената програмка, която имам на системата е WinPatrol. Имам и MBAM, която ползвам основно за доказателство, че система без антивирусна програма може да е абсолютна чиста при правилно използване.

Виждам, че в темата има хора, накачили по много антивируси/antispy/antikeylogger и незнам си какви още приложения.

От немалкият ми опит с подобен софтуер мога да кажа, че всяка програма, какъвто и механизъм за засичане да ползва-дъни се в определени ситуации. Обаче следенето на нещата ръчно от потребителя доста по-добре показва всичко и евентуални проблеми. От всички програмки MBAM най-малко се дъни. Често показва и лекува зарази, които парират антивирусите или с които антивирусите не могат да се справят.

Никоя програма няма да ви опази, ако вие не знаете как!

На мен не ми изглежда някаква супер защита,просто интегриран пакет за сигурност,които си плащам и от които съм доволен,не пречи на работата на компа,не ми излиза скъпо,защо да не го ползвам?

Другите две програми са само за сканиране free версии...

Извинявам се че в момента пиша от чужд комп и ползвам кирилизатор.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да разбера какво аджеба правите с вашите компютри, че имате нужда от такива защити. Вие нещо към NASA или РОСКОСМОС ли работите, или? :)

Единствената програмка, която имам на системата е WinPatrol. Имам и MBAM, която ползвам основно за доказателство, че система без антивирусна програма може да е абсолютна чиста при правилно използване.

Виждам, че в темата има хора, накачили по много антивируси/antispy/antikeylogger и незнам си какви още приложения.

От немалкият ми опит с подобен софтуер мога да кажа, че всяка програма, какъвто и механизъм за засичане да ползва-дъни се в определени ситуации. Обаче следенето на нещата ръчно от потребителя доста по-добре показва всичко и евентуални проблеми. От всички програмки MBAM най-малко се дъни. Често показва и лекува зарази, които парират антивирусите или с които антивирусите не могат да се справят.

Никоя програма няма да ви опази, ако вие не знаете как!

Вярно е, че една система може да остане чиста и без никакъв допълнителен софтуер (само ако са изпълнени някои други условия), но също е вярно и че практиката за ползване на "гола" система не е за всеки. Нужни са определени навици и познания, които липсват у средностатистическите потребители. За тях защитните програми са на практика нужни. И разбира се, че използването на защитни програми не гарантира чиста система. Зараза може да се случи винаги. И все пак защитните програми могат да намалят драстично шанса от заразяване, което е и всъщност идеята.

 

Отделен е въпросът, че аз не бих ползвал или препоръчал защитните програми на Trend Micro, дори и да ми плащат. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Без или със защитни програми - все е невъзможна на практика 100% защитеност. Все нещо пак ще е пропуснато или недооценено от човешки субективен фактор... И за да не прозвучи като реклама за автори на незаконосъобразни "творения" - заради хоби още ще ги "изследвам" с цел и стремеж към обезсмислянето на произведения на творчеството им. Нека още да атакуват - допускат и те грешка след грешка...Като всички хора.
Link to comment
Сподели другаде

Без или със защитни програми - все е невъзможна на практика 100% защитеност. Все нещо пак ще е пропуснато или недооценено от човешки субективен фактор...

 

Възможна е,възможна,сърфирай под SD и ще ги имаш 100%.Айде със здраве. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...