Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Ако може спри да ми се правиш на оборотен, този тон само пред ламерите, по горе съм написал че не представлявам интерес за никого за това че ако ще да сложа табела елате повече никой няма да го пипне освен ако не е от така наречените "квартални хакери кракери в по напреднал стадий на които вече не им е интересен бозиндоус" ... Колкото до пентагона боли ме хуя за тях и за Америка като цяло, Аз съм роден под Сърп и Чук и обичам родината си Русия

О, да! Windows може да бъде много сигурен, макар че иска доста тунинг, за да го постигне.

Дадох една ключова думичка, която е чудесен инструмент, който да помогне в тази насока.

Linux не е недосегаем, както и Windows може да е наистина сигурен, въпросът е кой е човекът,който Администрира системата.

Относно тона-Какой привет, такой ответ.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз бих казал че DefenseWall е достатъчна защита за всеки ! И се аргументирам веднага

 

http://vbox7.com/play:55da94a9

 

 

И още http://vbox7.com/play:c2bf95eb

 

Тестовете са правени на реалната ми машина :peace:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Съществува ли изобщо понятие "достатъчна защита"? Уж IDS + HIPS без антивирус е супер - да, ама други неща се случват. Оня ден ги деисталирах досегашните програмки и поставих NIS 2010 - обаче нещо блокира изтеглянето на дефиниции и интегрираният пакет изобщо не успя да се обнови. Деинсталирах го и инсталирах Avira Premium Security Suite - същото се повтори. Деинсталирах я след няколко часа с безуспешни опити програмата да си изтегли актуалните дефиниции. Почиствам регистрите след всяка деинсталация. После поставих Comodo IS Free v.5 - оставих го цяла нощ безуспешно да се опитва да се ъпдейтва. Тази сутрин изключих антивируса на Comodo - стената и проактивната защита могат и сами да работят. Това е друг защитен IDS+HIPS вариант и мога така пак без антивирус да си остана. На този компютър с Win XP SP3 иначе всичко си работи нормално и липсват симптоми за аномалии. За Root-контрол ли се касае? Става интересно да се "лови" подобно невидимо творение - въпросът е как!? Сещам се за пробване с Panda Cloud или за Dr.Web CureIt - те не се обновяват по същия начин и ще сканират с актуални дефиниции веднага. И да се занимавам ли изобщо - все пак Norton, Avira и Comodo още не го ловят това "чудо". Нали всичко уж си работи...Мога да залича тази ОС чрез преход към свеж Win, но тя засега още си работи добре. Интересни ми са мнения,идеи - въобще каквото се сетите. Помощ не ми е необходима - затова прецених, че мнението е подходящо за тази тема. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Съществува ли изобщо понятие "достатъчна защита"?.....

 

Може да се каже така: "Зависи от познанията на задклавиатурното устройство"

Т.е. Според колкото е запознат потребителя се определя колко е добра и достатъчна защитата! Или иначе казано зависи къде се рови из интернет пространството, и на какви линкове клика получени по скайп или пощата например!

 

п.с.Познавам доста хора които намат абсолютно никаква софтуерна или хардуерна защита (стена), или антивирусен/антишпионски софтуер, и до сега не са били заразявани компютрите им с каквито и да било зарази! Даже единия от тях вече три години не е преинсталирал Уинодус ХР-то си!

Link to comment
Сподели другаде

Това, че те нищо не са разбрали се сещаш какво означава... Много ми се иска вредоносният код да не превъзхожда на практика с разлика защитния софтуер. И аз мога дълго да не преинсталирам - обаче "творенията" чакат някой да ги лови и да ги прави известни... Между другото - моят Root-гост просто избяга и изчезна. Навярно разбра докъде му е шанса при такъв тъп и упорит до безподобие домакин...
Link to comment
Сподели другаде

В момента съм без защитна стена и антивирусна, инсталирал съм единствено System Safety Monitor Free.

Windows XP SP 2

 

Искаш да кажеш че си изключил и уиндоуската стена ли ?

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Да, от близо две седмици съм без защитна стена, от както си взех рутер.

 

Гледам е излезнала нова версия на Kaspersky PURE, може и да я пробвам.

 

Еее това е друго , на домашния компютър също съм с рутер и положението е такова.

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-54/36071.pngImage Hosting

 

 На работния съм с Comodo Internet Security и направих същото.

 

Какъв ти е рутера ?

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

@irlan wr04

Брат ми преди време си взе такъв и ми каза, че до сега не е имал проблеми с него.

А и ми писна с това споделяне на интернета, се сменявам TTL-а след преинстал, а и като рестартирам или спра компютъра, жената остава без нет и трябва да слага кабела на доставчика, и да сменя настройки, абе се неудобства.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Да, от близо две седмици съм без защитна стена, от както си взех рутер.

 

 

 

При мен рутерът е от над 2 години - нещата като обща защита не са зле, но са недостатъчни като единствена защита. Оня ден инсталирах нашега Twister Anti-TrojanVirus с 6-месечния промокод и той такава метла извади - срам ме е и не желая да конкретизирам какво при мен излови, но сега всичките ми онлайн плеари работят с невиждано-високи и рекордни скорости.Online Armor Premium със сериал от годишната промоакция е до антивируса в тази автрало-китайска уникална засега двойка. И рутер си имам - и какво от това. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Реших и аз да се разпиша, за всички ценители на nod32, хубаво е че сте толкова доволни, но вероятно не знаете че това е една от програмите които не сканират регистрите на windows-a...

 

относно темата, аз съм с linux и си ползвам потребителски акаунт, след рутер, проблеми с вируси - ц :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
След доста лутане се спрях на комбинацията-PrivateFirewall, Microsoft Security Esential, Malwarebytes' Anti-Malware. За мен тази защита ми е напълно достатъчна и трите програми работят отлично, бих я препоръчал на всеки. Никакви проблеми относно забавяне или спиране на нета. Дано и за в бъдеще да съм доволен.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Реших да пробвам комбинацията,че да видим какво ще стане,от защитната стена на Windows,Nod 32,от време на време сканиране със Malwarebytes Anti-Malware и Portable Version Super Anti-Spyware.
Link to comment
Сподели другаде

Компютрите съм ги поверил на NOD32 също ползвам и Firewall-a на Windows XP на единия компютър и на другия Windows 7 Home Premium.Внимавам къде влизам,а също и какво тегля.При непозната програма сканирам добре и след това и се доверявам.Ако ми изиграе лоша шега тогава започвам да диагностицирам проблема и се съсредоточавам да премахна напълно проблемният Software.Също правя и от време на време сканирания с Malwarebytes' Anti-Malware и Super Anti-Spyware.Правя пълни сканирания под Safe Mode (въпреки че губят доста време)но все пак защитата на компютъра е по-важна от няколкото часове.

Това беше накратко как се защитавам аз.Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...