Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не знам защо но от скоро време ми се срува ,че нещо се излагат разработчиците на Нод32!

Преди малко деинсталирах Нод32 от един лаптоп (SMS версията) през Тийм Вайвъра и сложих после M.S.E. и като сканирах хвана два троянеца, после сканирах с МВАВ и още 11 зарази бяха заловени! След рестарта от МВАМ при почистването им сканирах със SAS и още 33бр заплахи бяха заловени! Уинодуса на този лаптоп е инсталиран преди има, няма две седмици! Вярно е, че всяка антивирусна програма пропуска, но все повече виждам как компютри с инсталиран Нод32 се пропускат една камара заплахи!

Link to comment
Сподели другаде

Същото може да се каже за всяка антивирусна програма, не само за NOD32: "деинсталирах програма Х, инсталирах програма Y и тя намери гадинки, следователно програма X не става". Освен това е важно и какви са точно откритите заплахи. Може да са някакви доста безобидни. Може и да са фалшиви тревоги.
Link to comment
Сподели другаде

Реших да пробвам програмата Shadow Defender,и бях много приятно изненадан от програмата,определено ми допадна много.Преди съм пробвал безплатната версия на Returnil,но тя защитаваше само системния дял ''C''.Аз имам два дяла ''C''и''D'',и Shadow Defender ги защити и двата.За жалост програмата е платена и ще се огранича в използването и във пробния период.Много добра програма.
Link to comment
Сподели другаде

Посочи ми програма, която няма никакви пропуски, и ще те черпя 3 каси бира.

Няма такава - за съжаление, нямам шанс да се пробвам и възползвам от това суперпредложение... Заместих временно ESS 4 с Emsisoft Anti-Malware 5.0 и тя съвсем нищо не намери при задълбочената си проверка. Пак съм изненадан - от липсата на австрийски FP този път. От това, че и двете програми могат да пропускат едно и също "нещо" изобщо не съм изненадан.Нещото с други неща явно ще го ловя. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Ползвах безплатната версия около 1 месец и мога да кажа,че програмата е може би най-доброто като HIPS защита.Проблема за мене бе,че не съм много навътре в нещата и много от процесите за които бивах уведомяван не ми говореха нищо и при грешка от моя страна всичко отива по дяволите.Програмата определено е за много разбиращи и е наистина кадърно написана и работеща.Лично предпочетох да си остана на COMODO Firewall Pro - с него поне се оправям безпроблемно,за Malware Defender ще ми трябва още време за да достигна необходимото ниво за работа с тази наистина чудесна програма.
Link to comment
Сподели другаде

Ако някой е използвал програмата Malware Defender,нека да сподели мнението си.Мерси.

Аз я използвам в момента като основна защитна програма. Това е класическа HIPS програма с базов пакетен филтър (защитна стена). Не разполага с допълнителни екстри като някои други защитни стени с HIPS.

От гледна точка на защита програмата се справя отлично. Вградените в нея правила и места за наблюдение и защита са добре подбрани. Не са недостатъчни, но и не са прекалено строги. Истинският чар на програмата се състои във възможността потребителят да редактира правилата по подразбиране и/или да добави свои и така да накара програмата да следи/защитава каквито ключове/стойности и файлове желае. Повечето други HIPS програми работят с предварително зададени обекти, които да следят и защитават. В Malware Defender всеки може да добави каквито си пожелае. Гъвкавостта на настройка на програмата е огромна.

Заеманите ресурси също са общо взето минимални. Програмата на практика не се усеща. Ето и малко по-подробна информация: има 2 процеса. Единият е MalwareDefender.exe, който е графичният интерфейс на програмата. Надали е толкова точно, но за последните 2 дни и половина процесът е натрупал близо 10000 I/O операции за четене, близо 3000 на писане и малко над 1.3 милиона други, което на практика въобще не е много. Процесорното време за този период клони към 2 минути, което също е доста малко. Количеството Working Set на процеса варира между 15MB и 30MB, на Private Bytes между 10MB и 20MB. Другият процес на програмата е mdservice.exe, което е услугата на програмата. Това е процес, който общо взето все едно не съществува. За същия времеви период имаме 7 I/O операции на четене и запис и около 300 други. Използваното процесорно време от този процес е под 1 секунда. Заеманото количество Working Set е около 2MB, а Private Bytes - около 600KB.

По мое мнение Malware Defender е програмата с категорично най-добро съотношение ресурси/възможности. Няма друга програма, която да предлага такива огромни възможности за настройка и работи толкова леко.

Всичко това си има цена и това е сложността на програмата. То по принцип всички HIPS програми са малко или много сложни, но Malware Defender е сред програмите изискващи най-много знания и търпение. Повечето други програми или не следят за толкова обекти, или предлагат някакви улеснения за потребителя - вградени списъци с доверени автори на софтуер, обяснения на по-разбираем език и прочее. Malware Defender не разполага с такива, което означава, че потребителят трябва да е още по-наясно какво точно върши, докато настройва и работи с програмата.

Интерфейсът на програмата е грозен по днешните стандарти. Почти няма икони и са малки и простички, където ги има. В последните версии по подразбиране основния прозорец е с малко по-лъскава кожа, но като цяло си говорим за "скучна" програма. Няма я лъскавината на Comodo Internet Security или Online Armor. За някои този по-спартански външен вид може да е минус, за други може да е плюс. Лично за мен е по-скоро плюс. Аз имам слабо място за подобни програми. Обичам програми, които изглеждат скромно и семпло, но всъщност са мощни и качествени, програми, които просто са създадени да си вършат работата и да я вършат добре, без да се опитват да впечатляват потребителя с интерфейс и други глезотии. Malware Defender е такава програма.

 

Накратко: Malware Defender е изключително мощна класическа HIPS програма, като е същевременно и стабилна и лека, но пък определено не е подходяща както за начинаещи, така и за не толкова начинаещи потребители. Т.е. човек трябва наистина да знае какво прави и има желанието да го прави така.

Link to comment
Сподели другаде

За тези, на които им се струва сложна Malware Defender - съществува и по-добър,че и по-лесен избор. ThreatFire Free 4.7 и DefenseWall HIPS 2.56 /пореден вариант за комбиниране на IDS + HIPS програми/ осигуряват още по-добра защитеност и функционират автоматизирано с настройките си и по подразбиране. Комбинацията е и съвсем безплатна за всеки с ключ от стогодишната промоция на руската програма. Оказва си се напълно възможно да сърфираш в Интернет и без допълнително инсталирани антивирус и защитна стена - пробвано на Win XP SP3,където вредителите са най-многообразни. И на двете програми не са им нужни дефиниции и се допълват взаимно. Сега се пробвам да правя съпоставки с осигуряваната защита от два интегрирани пакета - струва ми се, че IDS+HIPS програмите се справят доста по-добре. Напомнят ми за варианта Mamutu + Privatefirewall от миналата година, които доста ме бяха впечатлили. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Напомнят ми за варианта Mamutu + Privatefirewall от миналата година, които доста ме бяха впечатлили.

По мои спомени почти всякакви варианти те впечатляват, така че реално това не доказва нищо.

Link to comment
Сподели другаде

По мои спомени почти всякакви варианти те впечатляват, така че реално това не доказва нищо.

Да - много неща са субективни или относителни. Не печеля нищо от възможни доказателства на каквото и да било... Например тези тук http://labs.360.cn/malwaredefender/index.html за мен са много далеч от достигнато ниво при сънародниците им, разработили Rising или Twister. И не ги препоръчвам на никой - освен на любители на възможни непредсказуеми емоции... Понякога и аз влизам в тази категория - но то е съзнателно преценено. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Malware Defender 2.6.0 е последната платена версия на програмата - впечатлява с класирането си тук http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php Тази година китайската компания Labs 360 е купила програмата и след това тя вече е безплатна - започвайки с версия 2.7 Понататък нямам представа какво ще се случи - сега не ползвам тези продукти.Нямам инсталирани китайски програми. Това го прочетох в друг форум.
Link to comment
Сподели другаде

Malware Defender 2.6.0 е последната платена версия на програмата - впечатлява с класирането си тук http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

Впечатлява? Странно, останал съм с впечатление, че за повечето от вас Matousec-фенове една програма трябва да има поне резултат от поне 97-98%, за да я считате за сносна.

Не че въпросният сайт предлага особено надеждни и смислени резултати, де.

 

Тази година китайската компания Labs 360 е купила програмата и след това тя вече е безплатна - започвайки с версия 2.7 Понататък нямам представа какво ще се случи - сега не ползвам тези продукти.Нямам инсталирани китайски програми. Това го прочетох в друг форум.

Не точно. Авторът на програмата е започна да работи за компанията и пусна Malware Defender като безплатна програма.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...