Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Правилно доктора и вмуаре вършат една и съща работа..........А вмуаре за шпиони.Мишката не трепва.

Това на какъв език е написано?

Може ли малко повечко яснота,че все едно съм влязъл в китайско гето!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

DefenseWall 2.56 + PrivateFirewall 7.0 Free за една седмица успяха положително да ме смаят! Доколкото се убеждавам - нищо друго не им е нужно, защото всичко вредоносно превантивно се блокира с лекота и с финес. Който желае нека да си ползва KIS,NIS,CIS,ESS и останалите... На мен тези двечките заедно засега ми са предостатъчно. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Как да няма - антивирусите сега са най-зле,според мен. Nod 32 е като лидер по пропуски, Avira и Avast се надпреварват с панически тревожни съобщения и на тема FP, a-squared Anti-Malware пък блокира като опасни всевъзможни бисквитки и хостове...Подобни констатации ме дразнят дори и когато са достоверни. Тези антивируси пробвах наскоро и преценявам, че ми е по-добре без такива програми. DefenseWall 2.56 + PrivateFirewall 7.0 Free никъде не ми ограничават достъпа и работят в режим на тихо блокиране. XueTr 0.33 и други подобни програми нищо не са открили досега като пропуснато - това доказва, че те могат и без антивирус. Май пак си намерих любима, че и безплатна комбинация за Win XP SP3.Не съм виждал друго толкова леко и мощно комплексно защитно решение. Обаче нямам идея дали DefenseWall 2.56 ще продължава да се активира с този промоключ чак до 2109-та година... Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
DefenseWall HIPS 2.56 може и без PrivateFirewall 7.0 Free! Руската програмка на Иля Рабинович с лекота бие като общо справяне всички програми на КасперскиЛаб! Тествах го с месеци. И за мен това е повече от странно - обаче и аз сега пак го констатирам и го споделям... За какво ми е програма на Касперски като имам тази с валиден ключ чак до 2109 година! Ха-ха-ха - няма ли още глупаци да пробват да ме банват и от други руско-български форуми!?...Най много да се объркам с кое прокси къде съм влизал... Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Да, разбрахме колко добре работи програмата, макар че ти общо взето твърдеше това и за доста други комбинации. И все пак ще можеш ли да престанеш да спамиш постоянно едно и също нещо?
Link to comment
Сподели другаде

tnn,

DefenseWall 2.56 + PrivateFirewall 7.0 Free никъде не ми ограничават достъпа и работят в режим на тихо блокиране.

Така е, защото програмата е предназнчена преди всичко за определен тип потребители/в смисъл такива като тебе:

....пък блокира като опасни всевъзможни бисквитки и хостове...Подобни констатации ме дразнят дори и когато са достоверни.

Това е причината за направените компромиси, видни от резултатите на тестовете:

 

http://qr4uda.bay.livefilestore.com/y1pVlu7ihEei70RsP0knMh8EeEhXO2eO3wiTl8ctsLQH-ijs9vp2JP0XS6rNZ04ghz4xPPOvDkwKig_XEKRbNoLZ8h0qIXiG67g/DW14.jpg?psid=1

 

http://qr4uda.bay.livefilestore.com/y1pPNGcLYA616Df84WHwB-lkyB0zwihyDySs1KJIgCMYdUhbvdNArm7zfzYKAAoW52EM3YqurCG1d2oL1-jnVPjBEKQ_4A_cm92/DW15.jpg?psid=1

 

http://qr4uda.bay.livefilestore.com/y1pVlu7ihEei73hhCwA48QoFuRTdW3Rb4-jS9b_e9t8CJdwySVdocP9IQ90jdJo2UXwQbmWs3zZClkjc2FiYCTIXiJ6uLMFaujW/DW16.jpg?psid=1

 

Подробности от тестовете магат да се видят на: http://security.over-blog.com/article-3030160.html

 

Коментар:

Тестовете са правени доста отдавна, но смятам, че и при новите версий няма да има разлика.

За да се хванат и останалите 25% е необходимо комбинация с програма базирана на ВВPr/Behavior-baset Protection/ технология.

HIPS&BBPr не отменят необходимостта от използеването на Firewall/задължително/ и AV/препоръчително/.

Заслужава си да се тества новият продукт: "DefenseWall Personal Firewall"

 

http://public.bay.livefilestore.com/y1pdlPZ7HOi1vxzPUCYEbB5QhRGvjhg7GBs3awGNcfM7kGn70y06pDLej0q6X-oy23EuXwBHmDrTEKCJY7iKp4q9w/coollogo_com_6535829.gif

Link to comment
Сподели другаде

Аvirа 10+Windows Firewall+Защитната стена на рутера :haha:

Повече не ми трябва и никога не съм имал никакви вируси... :thumbsup:

Но както винаги казвам, при малоумно ЗКУ и 100антивируса няма да го спасят.

Културата на ползването е най-важното нещо, а не да се цъка на всеки пратен линк или файл.

Link to comment
Сподели другаде

 В момента ползвам Аваст. Преди ползвах Авира,но преди известно време при едно стартиране на компютъра същата не можа да се самостартира. Пробвах да го направя ръчно,но ми излезе съобщение,че нещо е объркало настройките и ако я преинсталирам проблемът можело да се оправи. Пробвах,но не стана и затова смених протрамата - не съжалявам - сега няма изскачащи прозорци при всеки ъпдейт. :) Не съм инсталирал "флаш" - уплаших се от купищата съобщения за поредната дупка в това приложение;освен това разбрах,че същото се използва и за да ти вкарват в компютъра "бисквитки",които съответно после не могат да се изтрият от браузъра...Избягвам да търся "ключове","генератори","крака"...;) Общо взето това ми е защитата.
Link to comment
Сподели другаде

Да, разбрахме колко добре работи програмата, макар че ти общо взето твърдеше това и за доста други комбинации. И все пак ще можеш ли да престанеш да спамиш постоянно едно и също нещо?

Понеже разполагам с подарени едногодишни ключове за програмите на Symantec,взех че ги инсталирах - сега е ред да пиша пак за Symantec Endpoint Protection 11, NIS 2010 и Norton 360 4.0. На три различни компютъра са. Руският AnVir Task Manager им е единствена засега компания. Вярно е обаче - ще изглежда като спам писането на добри неща за най-добрите програми в света. Тогава няма да ги възхвалявам. Не е и нужно. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Nod 32 + DefenseWall HIPS 2.56 се оказват неочаквано добри за съвместно ползване.Заедно само с вградената стена на Win XP. Вече над месец трупам впечатления. Пропуските на словашката легенда потъват и "изчезват" в сандъка на Рабинович... Затова зарязах американските програми на най-рисковия си домашен компютър. Споделям го, защото тази тема според мен е редно да е с много мнения и с преки и разнообразни впечатления... Иначе - така и не успях досега да стана фен само на Нод 32. Защото инсталирам и ползвам и алтернативите. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Nod 32 + DefenseWall HIPS 2.56 се оказват неочаквано добри за съвместно ползване.Заедно само с вградената стена на Win XP. Вече над месец трупам впечатления. Пропуските на словашката легенда потъват и "изчезват" в сандъка на Рабинович... Затова зарязах американските програми на най-рисковия си домашен компютър. Споделям го, защото тази тема според мен е редно да е с много мнения и с преки и разнообразни впечатления... Иначе - така и не успях досега да стана фен само на Нод 32. Защото инсталирам и ползвам и алтернативите. Поздрави

Какво му е разнообразното? Мненията ти са едни и същи: DefenseWall + нещо друго (каквото и да е) е мега яка комбинация. Аз друго не виждам като мнение от теб. Едно и също всеки път.

 

ас исползвам

 

eset smart sekuriti 4.0.435.о(лицензирана).malware by antimalware,superantispiware,winpatrul,

браузър: основен Mozila Firevoks 3.6.8

неосновни :) хром и опера :)

Понякога се чудя дали нарочно пишеш 90% от думите/имената погрешно или не.

Link to comment
Сподели другаде

DefenseWall HIPS 2.56 от стогодишната промоция на мен например не ми допадна с безплатните Авира и Аваст.Трудно и сложно е да преценя причините. С НОД 32 е различно. Няма причина да рекламирам някакви програми, след като за мен всички те са все безплатни.Защо да си купувам примерно Нод 32, като мога и все още да не си го купувам... Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Трудно или не, ще трябва да дадеш някакви по-конкретни причини. Не става просто така на 6-то чувство. Не би трябвало да са пропуски, защото щом като пропуските на ESET NOD32 се поемат от DefenseWall, същото трябва да става и с пропуските на останалите антивирусни.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...