Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Логично е да е така - обаче да не ми липсваше отново интернет-трафик. Липсва - когато пак някой е успял отново да им го открадне. Как да го защитават - като нищо не виждат... Нямам други коментари!
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

avira free + windows firewall. Защо ползвам тях...въпрос на навик, липса на бъгове, малко фалшиви тревоги, не ми се занимава. Освен това, не се интересувам от защитен софтуеър и не съм разбирач. Но въпреки това, не съм имал проблем с каквито и да е зарази от може би...2 години и 7-8 месеца (тогава си купих първият комп и все още нямах представа за какво става дума...та си натресох вируси. За пръв и последен път). Оттогава спазвам определени правила и нямам ядове.
Link to comment
Сподели другаде

avira free + windows firewall на Win XP за да ги инсталирам, на мен трябва да ми плащат - и пак ще разсъждавам дали да съм съгласен. На Win 7 и Vista е по-различно - там вградените стени на Win са доста по-добри. Би ли доуточнил в мнението си за какво се касае. Да не би да свършиха промоциите за платените версии на Авира!? Скоро не съм ги търсил в мрежата - в последните години все е имало валидни. Liver, за да имаш проблем - трябва и да го виждаш... Можеш да имаш много невидими проблеми и просто да не подозираш за тях. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

avira free + windows firewall на Win XP за да ги инсталирам, на мен трябва да ми плащат - и пак ще разсъждавам дали да съм съгласен. На Win 7 и Vista е по-различно - там вградените стени на Win са доста по-добри. Би ли доуточнил в мнението си за какво се касае. Да не би да свършиха промоциите за платените версии на Авира!? Скоро не съм ги търсил в мрежата - в последните години все е имало валидни. Liver, за да имаш проблем - трябва и да го виждаш... Можеш да имаш много невидими проблеми и просто да не подозираш за тях. Поздрави

 

Точно Avira Free + Windows (XP) Firelwall си е чудесна базова защита - за хора, които си посещават пощите, влизат в популярни сайтове, а не се чудят къде да се шмулят и да си търсят белята.

Допълнително, към тази защита, спокойно може да се направи един имейдж на системния дял - програми (безплатни) за целта бол.

За виждането и не виждането, има и друго обяснение, което мисля че в твоя случай е съвсем допустимо - гони те параноя.

 

Иначе - отбелязваш напредък. Този път не писа за DefenseWall + нещо си = перфектната комбинация.

Сега може би е ред на Private Firewall + нещо си = ?

Link to comment
Сподели другаде

Вярно е, че защитната стена в Windows 7 е по-добра от тази в Windows XP, но втората също е достатъчна за една сносна защита, стига потребителят да си използва главата на раменете по предназначение. Avira AntiVir също е една доста добра антивирусна програма. Така че не намирам комбинацията за лоша. Не че няма и по-добри, де, но и тази е прилична.
Link to comment
Сподели другаде

"За виждането и не виждането, има и друго обяснение, което мисля че в твоя случай е съвсем допустимо - гони те параноя." Случвало ли ти се е с години заради хоби да ловиш всевъзможни непознати буболечки? Няма шанс за справяне без параноично мислене - лошото е, че тях ги измерват с милиони и изобщо не свършват...И след време и това омръзва. Avira AntiVir е нелоша защитна програма с нерядки изяви на сложни сработвания или фалшиви тревоги.Беше ми любима програма през 2007-2008 година и многократно пак съм я инсталирал след поредни фалове. Иначе фалове се случват при всички програми и няма смисъл никои от тях да се идеализират. След 2005-та аз например сега отново харесвам Нод 32, а тогава направо го бях отписал.Изглеждаше ми като троянопропускач №1. Той сигурно пак си е такъв - обаче зависи с какво ще го сдружиш. Защото за мен скоростта и пъргавината на ползваната ОС са важни. Само азиатският Twister Anti-TrojanVirus е по-бърз - обаче той е и уникално непредсказуем. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

http://www.matousec.com/info/poll-archive.php?poll=2 Интересно ми е как са гласували, но не бих коментирал резултатите...Защото мога и без антивирус. Иначе и аз гласувах там за Нод 32. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Ползвам McAfee от години! Закупувам McAfee Total Protection за 3 машини, с което напълно осигурявам защитата на домашната си мрежа.

Опита до сега ми е доказал:

- Много бърза и лека(особено McAfee Total Protection 2010)- последната версия е много добре оптимизирана;

- Много малко фалшиви тревоги - почти никакви;

- Стабилна и изключително защитена вътрешна мрежа - това ми трябва за безопасно прехвърляне на данни през безжичната домашна мрежа;

- Невидима и лесна актиализация - програмата използва страшно малко ресурси, в сравнение с AVAST и Avira.

Изтръпвам пред мисълта, че вече Intel купиха McAfee - няма ли вече да бъде края на тази фирма...

Link to comment
Сподели другаде

Ползвам McAfee от години! Закупувам McAfee Total Protection за 3 машини, с което напълно осигурявам защитата на домашната си мрежа.

Опита до сега ми е доказал:

- Много бърза и лека(особено McAfee Total Protection 2010)- последната версия е много добре оптимизирана;

- Много малко фалшиви тревоги - почти никакви;

- Стабилна и изключително защитена вътрешна мрежа - това ми трябва за безопасно прехвърляне на данни през безжичната домашна мрежа;

- Невидима и лесна актиализация - програмата използва страшно малко ресурси, в сравнение с AVAST и Avira.

Изтръпвам пред мисълта, че вече Intel купиха McAfee - няма ли вече да бъде края на тази фирма...

Странно. Моите впечатления от McAfee са напълно противоположни на твоите. Лично аз не бих приел/ползвал McAfee, пък ако ще и да ми плащат някаква сумичка на месец.

 

Колкото до покупката, това е много н неочакван и дори странен ход от страна на Intel. Поне според мен са можели да се сдобият с далеч по-добър софтуер в лицето точно на Avira или avast!, а и някак е необичайно компания, занимаваща се на 99% с хардуер и чипове, да се меси в антивирусния пазар. Intel по принцип не са идиоти, така че би следвало да имат някакви конкретни планове, но поне на този етап целта на покупката е крайно неясна.

Link to comment
Сподели другаде

avira free + windows firewall на Win XP за да ги инсталирам, на мен трябва да ми плащат - и пак ще разсъждавам дали да съм съгласен. На Win 7 и Vista е по-различно - там вградените стени на Win са доста по-добри. Би ли доуточнил в мнението си за какво се касае. Да не би да свършиха промоциите за платените версии на Авира!? Скоро не съм ги търсил в мрежата - в последните години все е имало валидни. Liver, за да имаш проблем - трябва и да го виждаш... Можеш да имаш много невидими проблеми и просто да не подозираш за тях. Поздрави

Windows 7\32bit ползвам. И не смятам, че имам скрити заплахи. Ако не вярваш, кажи с какво да сканирам и да покажа резултатите.

п.п не следя промоциите на защитните продукти. Не обичам да ме зарибяват. Също така смятам...по точно сигурен съм, че честата смяна на защитни продукти омазва така операционната, както нито една програма. Мерси, патил съм под хп от подобна смяна на защитни продукти. Бъговете рано или късно се появявати и се чудиш откъде ти е дошло. И смятам , че главата е по-важна от която и да е защитна програма. Поздрави :)

Link to comment
Сподели другаде

Странно. Моите впечатления от McAfee са напълно противоположни на твоите. Лично аз не бих приел/ползвал McAfee, пък ако ще и да ми плащат някаква сумичка на месец.

 

Колкото до покупката, това е много н неочакван и дори странен ход от страна на Intel. Поне според мен са можели да се сдобият с далеч по-добър софтуер в лицето точно на Avira или avast!, а и някак е необичайно компания, занимаваща се на 99% с хардуер и чипове, да се меси в антивирусния пазар. Intel по принцип не са идиоти, така че би следвало да имат някакви конкретни планове, но поне на този етап целта на покупката е крайно неясна.

Не е никак странно, Night_Raven!

 

Виж сега, сърказмът ти в никакъв случай не е обективна оценка. Познавайки те добре и сваляйки ти много пъти шапка за дъбочината на мисълта ти, направо се учудвам на този твой пост.Не искам да прозвучи като обида, но тук се изрази доста неподготвен!

 

Ти просто не си имал възможността да ползваш новата версия на "пълна защита 2010".

 

Спомни си "далечната" 2007 година, когато спорихме за една моя снимка на "странна страница" на McAfee и ти ме убеждаваше, че е фотомонтаж. Не беше и не е! Още повече в настоящата 2010 г. Не всеки знае, че McAfee пряко работи за MoD и FBI. За тях и с техни технологии.

 

Ти казваш Avira , Avast! Та те изглеждат като малчугани в сравнение с пълния спектър на програмните решения на McAfee в областта на сигурност на информацията. А ти учи какво включва това в Аугсбург, Германия, нали? С каква технология разполага немската Avira. Те не биха просъществували дълго без протекциониската политика на Европейския съюз(в това число и Германия). Или пък чешката Avast!. Ти лично си казвал, че са много тежки.

 

Съжалявам, че влезнах в този спор, но не искам останалите потребители да останат с твоето погрешно впечатление. Знам че ще се появят доста "експерти", който са прочели някой друг неумел превод от kaldata, за да се опитат да изразят "вярно" мнение. Но твърде малко хора могат да дадат наистина компетентно мнение.

Link to comment
Сподели другаде

Какъв сарказъм? Аз бях напълно сериозен. Намирам продуктите на McAfee като цяло за доста калпави.

Нямам спомен относно въпросната снимка.

Не всеки знае, че McAfee пряко работи за MoD и FBI, но ти знаеш отнякъде явно. Някакъв официален бюлетин с информация по въпроса?

И какво общо има колко голяма е дадена компания и колко продукта предлага с качеството на софтуера? По твоята логика колкото по-голяма е дадена компания, толкова по-добър й е софтуерът, което е абсурдно.

Иначе е възможно да съм казвал, че Avira AntiVir и avast! са тежки, но те може и да са били на него етап.

 

Съжалявам, че влезнах в този спор, но не искам останалите потребители да останат с твоето погрешно впечатление.

Добре, че си ти да вкараш неверниците в правата религия. Виж, това вече беше сарказъм.

 

P.S.: тествал съм Total Security - ужасно дълга инсталация, забележимо мудна работа на системата като цяло, почти постоянно натоварване на процесора от страна на процесите на McAfee и около и над 200MB Private Bytes. Ти ако на това казваш лек продукт...

Link to comment
Сподели другаде

Странно. Моите впечатления от McAfee са напълно противоположни на твоите. Лично аз не бих приел/ползвал McAfee, пък ако ще и да ми плащат някаква сумичка на месец.

 

Колкото до покупката, това е много н неочакван и дори странен ход от страна на Intel. Поне според мен са можели да се сдобият с далеч по-добър софтуер в лицето точно на Avira или avast!, а и някак е необичайно компания, занимаваща се на 99% с хардуер и чипове, да се меси в антивирусния пазар. Intel по принцип не са идиоти, така че би следвало да имат някакви конкретни планове, но поне на този етап целта на покупката е крайно неясна.

Миналата година McAfee закупиха и придобиха немската GW Edition. Mcafee GW Edition известно време участвуваше при Вирустотал и ми правеше впечатление с еднакви резултати с Аvira при някои съмнителни файлове. Те вече притежават сроден немски енджин и според мен тепърва ще се стремят да догонят и надминат в световен план Symantec. Очаква се още по-добро развитие на McAfee. Досега обаче програмите им не са ме впечатлили. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

...Нямам спомен относно въпросната снимка...

 

Опитах се да си намеря поста, но не го намерих. :'( Съжалявам, че след обновяването на сайта, са затрити доста интересни неща.(интересни за мен де :) )

post-5610-012342600 1282838776_thumb.png

Ето това е само заставка!

Не всеки знае, че McAfee пряко работи за MoD и FBI, но ти знаеш отнякъде явно. Някакъв официален бюлетин с информация по въпроса?

 

Ето прочети:

http://www.mcafee.com/us/about/press/corporate/2006/20060619_183500_o.html

Смятам, че е достатъчно официален!

 

 

Добре, че си ти да вкараш неверниците в правата религия. Виж, това вече беше сарказъм.

 

Това ми е последния пост по този въпрос. явно не съм достатъчно компетентен

 

 

 

P.S.: тествал съм Total Security - ужасно дълга инсталация, забележимо мудна работа на системата като цяло, почти постоянно натоварване на процесора от страна на процесите на McAfee и около и над 200MB Private Bytes. Ти ако на това казваш лек продукт...

 

Вярвам ти! Но не казваш кога и коя версия!

Между другото: Няма такава версия Total Security - или е Total Protection или Internet Security. Кое от двете си пробвал?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...