Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

 

Нищо напротив нямам да потвърдя подобни очаквания за Twister - нещо обаче не се получава. На практика програмата се държи много по-добре спрямо 2008 година - тогава няколко пъти ме бе докарала до блокирана ОС - XP SP3. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 2 weeks later...
ESET Smart Security 4 с оригинални валидни лицензи мога непрекъснато да я ползвам - без да ги купувам, разбира се.Нямам отговор защо защитата на лицензионните им права е на такова ниво.Предпочитам да съм откровен за истината.Антивирусът е приличен, а защитната стена - все едно липсва.С безплатни програми мога по-добре да се защитя.Нод 32 плюс някоя от най-добрите безплатни или платени защитни стени е къде къде по-добър избор! Според мен - не съм експериментирал само с каквото не съм се сетил. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Що ми се струва,че ТАЗИ антивирусна програма,набира бясна скорост в надпреварата за защита и конкурира доста прехвалени антивирусни в момента?

Заедно с ТАЗИ става една добра комбинация...

Но...има условия...Вивдоса да е оргинал...(genuine)...

Link to comment
Сподели другаде

Прав си, че Microsoft Security Essentials набира бързо скорост. Лично аз я считам за една от 5-те стойностни антивирусни програми в момент.

Не ти трябва обаче Windows Defender, ако имаш Microsoft Security Essentials.

Link to comment
Сподели другаде

Прав си, че Microsoft Security Essentials набира бързо скорост. Лично аз я считам за една от 5-те стойностни антивирусни програми в момент.

Не ти трябва обаче Windows Defender, ако имаш Microsoft Security Essentials.

 

Да,но първата е антивирусна,а втората е антишпионска програма...та за това е по-добре да са инсталирани и двете за по-добра ефективност.

Link to comment
Сподели другаде

Да,но първата е антивирусна,а втората е антишпионска програма...та за това е по-добре да са инсталирани и двете за по-добра ефективност.

 

MSE включва и Windows Defender в себе си и я изключва по-подразбиране при инсталацията !

Link to comment
Сподели другаде

тук ще поспоря - стената като такава хич не е лоша, ако и да търсиш нарочно хипс в нея!

Не бих ползвал сега тази стена както и стените на Avira,Panda,AVG и т.н. Поспори с тях http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php Нод 32 работи отлично с PC Tools Firewall Plus FREE,Outpost Firewall Free ,Online Armor Personal Firewall FREE,Comodo Firewall Free и общият им резултат е несъпоставим с този за "ESET Smart Security 4.0.417.0 4 % 1 None Not recommended" Аз просто съм съгласен с изводите им. Може-би не съвсем с всичките, но поне в общи линии... Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

тестът е за хипс механизми, не за стени (ако беше обратното какво правят там мамуту и threatfire ?) стената е да контролира входящ/изходящ трафик като наглежда портове/фрагментирани пакети и прочие. това в тестовете на матошек го няма нали ?

пп: как ще те защитят лидерите в това състезание от ддос нюквания от 20 компютъра ? всички гледате защитата отвътре навън, а не обратното ;)

Link to comment
Сподели другаде

Само от двадесет ли? Случвало ми се е и с DDOS-атаки от много повече - примерно 700-800 и нагорe. Понякога съзнателно блъфирам и провокирам атакуващи - те дали се сещат си е тяхна работа. Най-добрите защитни стени издържат или се крашват - обаче след подробен рапорт до авторите им после отново са на нивото си.И все по-добри стават. Всяка отлична защита трябва да е двупосочна - иначе не отговаря на изискванията. Online Armor ++ вече три месеца я тормозя - крашна няколко пъти, обаче съм доволен. По-добра е май и от ESS 4 и от KIS 2010! Поне засега с показаното при мои щуротии - те никъде не са описани.Човек сам също може да си ги измисля и да ги прилага. ESS 4 и KIS 2010 все безплатно мога да ги ползвам и нямам вина защо лицензионните им права са ми като безплатно-общодостъпни.Добри комплексни програми са. Нещо обаче вече нямам желание и да се възползвам от това - бих могъл и да преотстъпвам на съфорумци валидни лицензи не само за тях, но ми пречат морални норми.Online Armor ++ също ми е безплатна - от годишната им промоакция. Един Господ знае дали още 9 месеца ще я ползвам. Дотук обаче авторите и са успели положително да ме впечатлят - дано продължават във вярната посока! Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Приятелски съвет...разкарай Windows Doctor. :)

 

Правилно доктора и вмуаре вършат една и съща работа.Аз лично ползвам нортон интернет секюрити 2010 и не се оплаквам железна е.всички портове са под контрол.Пък нека влизат.хахаха.А вмуаре за шпиони.Мишката не трепва.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...