Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Тези "тестващи" чехи показват трагично лош резултат за ThreatFire , а DefenseWall HIPS 2.56 не ми е известно изобщо да са пожелали да я "проверяват". Ще съм конкретен - при мои проверки двете програми заедно работят на практика по-добре от Comodo IS Free.Всеки съфорумец сам може да си създаде резултати от сродни съпоставки. За мен резултатът от 100 % за този пакет си е "целенасочено постижение". На практика подобен резултат е абсурден и невъзможен. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Абе tnn, извинявай, но като гледам, че всяко второ мнение тук е твое...

И като гледам какви постове-изцепки си имал в други теми/твои/...

Ами почети и тогава спори, и не се пали толкова.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Avira AntiVir Personal наистина дразни с тези свои реклами, но има инструмент, с чиято помощ да се изключат. А и това реално не е довод, че програмата не е надеждна.

 

Извинете, бихте ли описали как се изключват тези реклами? Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

По принцип това е инструментът, но според автора му няма начин да се премахне рекламата във версия 10.0.0.567 на Avira AntiVir, така че може би няма да стане. Пробвай, ако искаш.
Link to comment
Сподели другаде

Този инструмент не бачка, а рекламата се премахва лесно от Group Policy:

 

Start => Run => secpol.msc => software restrictions policy => additional rules => десен бутон в дясната половина => new path rule

 

Browse => посочва се файла avnotify.exe (от папката в която е инсталирана антивирусната) и отдолу от менюто security level се посочва "disallowed".

 

http://img229.imageshack.us/img229/3568/51286052bq1.jpg

 

Алтернативен начин е следния:

 

намери файла avnotify.exe

 

C:\Program Files (x86)\Avira\AntiVir Desktop\avnotify.exe

 

Десен бутон върху него => properties => security => system => edit => слагаш отметки пред

 

*read & execute

*read

 

Apply

 

http://img199.imageshack.us/img199/8094/20091004020018.jpg

 

Аз не помня с кой начин стана, но с най-новата версия също нямам реклами след обновяваме. ;)

Link to comment
Сподели другаде

При мен се получи по първия начин. :) :bravo: :svlove: Обаче сега имам друг проблем - от вчера ми се бави машина времени (сега, докато следвах стъпките, направо си калих нервите :bored: и май ще отварям нова тема...
Link to comment
Сподели другаде

Но е истина

Eдин разхайтен Linux не е много по-защитен от хакване от един Windows.

Въпросът не е толкова до OS, макар че Windows има някои хронични проблеми със сигурността, а дали се ползват предоставените защитни механизми и дали потребителят знае как да се пази.

Бях чел в друг форум, човек с Fedora-някой го хаквал на няколко пъти пред дупките, които е оставил.

Иначе Linux е в известна степен доста по-сигурен от Windows.

Но това не е гаранция...Гаранцията е интелигентно ЗКУ

Link to comment
Сподели другаде

Eдин разхайтен Linux не е много по-защитен от хакване от един Windows.

Въпросът не е толкова до OS, макар че Windows има някои хронични проблеми със сигурността, а дали се ползват предоставените защитни механизми и дали потребителят знае как да се пази.

Бях чел в друг форум, човек с Fedora-някой го хаквал на няколко пъти пред дупките, които е оставил.

Иначе Linux е в известна степен доста по-сигурен от Windows.

Но това не е гаранция...Гаранцията е интелигентно ЗКУ

 

Аз съм казал който е решил да се пробва аз само ще гледам от страни ако мине през стената тогава ще се намеся, а за федора да бъде хакната трябва да е бил глупак, за да си спре SELinux защитните полици.. Пък и има друго Американците никога не ги е бивало да правят сигурни системи

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм казал който е решил да се пробва аз само ще гледам от страни ако мине през стената тогава ще се намеся, а за федора да бъде хакната трябва да е бил глупак, за да си спре SELinux защитните полици.. Пък и има друго Американците никога не ги е бивало да правят сигурни системи

Хората разбират защитите на Пентагона, а ти си се загрижил за твоето компютрче...

Няма страшно, има хора които ще му видят сметката за броени минути.

Просто не си им интересен-За тях не си предизвикателство никакво, нито имаш достатъчно силни защити, нито имаш някаква ценна информация.

Между другото, аз пък мога да направя единият Windows2000 силно защитен и "твърд" за мераклиите./IPSec е една от ключовите думички/ И какво от това?

п.п след Windows2000 нищо не е това, което трябваше да бъде...

Link to comment
Сподели другаде

Хората разбират защитите на Пентагона, а ти си се загрижил за твоето компютрче...

Няма страшно, има хора които ще му видят сметката за броени минути.

Просто не си им интересен-За тях не си предизвикателство никакво, нито имаш достатъчно силни защити, нито имаш някаква ценна информация.

Между другото, аз пък мога да направя единият Windows2000 силно защитен и "твърд" за мераклиите./IPSec е една от ключовите думички/ И какво от това?

п.п след Windows2000 нищо не е това, което трябваше да бъде...

 

Ако може спри да ми се правиш на оборотен, този тон само пред ламерите, по горе съм написал че не представлявам интерес за никого за това че ако ще да сложа табела елате повече никой няма да го пипне освен ако не е от така наречените "квартални хакери кракери в по напреднал стадий на които вече не им е интересен бозиндоус" ... Колкото до пентагона боли ме хуя за тях и за Америка като цяло, Аз съм роден под Сърп и Чук и обичам родината си Русия

Link to comment
Сподели другаде

Колкото до пентагона боли ме хуя за тях и за Америка като цяло, Аз съм роден под Сърп и Чук и обичам родината си Русия

Моля, внимавай с тона. Форумът е публично място и предполага наличието на интелигентни и цивилизовани хора, на които не би им бил присъщ такъв език.

Link to comment
Сподели другаде

Отдавна съм спрял да се занимавам с каквито и да е антивуруси, стени и пр. Ползвам Уин7, без абсолютно нищо, даже дифендъра съм забранил. Влизам където си пожелая, даже понякога нарочно се навирам мажду шамарите. Това е положението. Комапа ми е кукличка, уина също. Понякога от любопитство пускам едно сканиране с Malwarebytes' Anti-Malware (много прилична програма, вършила е чудесна работа на мои познати) - нищо, чист като сълза. А и да стане някакъв фал (какъвто не става), абсолютно ми е безгрижно, направил съм бекъп на ОС, възстановява се за минути.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...