Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Значи по въпроса за запис на avi-та върху ДВД носител-каква е разликата например ако в Nero Burning ROM

изберем от менюто DVD ROM(ISO) или DVD-Video.Питам защото плейъра ни възпроизвежда само двд-та записани само в DVD Video формат

и също че трябва да са финализирани от рекордера.В Nero BROM виждам че опцията(Finalize disc) по принцип няма възможност за промяна,

Преди да продължа, ще уточня, че ще говоря за DVD-Video диск и няма да намесвам почти AVI формата, щом като той не се поддържа от DVD плеъра ти.

Както за твърди дискове има различни файлови системи, така има и за оптични носители. Например, DVD дисковете могат да се записват в две файлови системи - ISO и UDF. За всяка от тях си има различни настройки при запис. По принцип UDF е основната файлова система на DVD дисковете, но се поддържа и ISO. DVD плеърите също четат и двете по принцип, макар че на UDF не винаги се поддържат по-високи версии.

В режим DVD-Video няма да конвертира AVI файл в DVD формат. В режим DVD-Video Nero позволява запис само на VOB, IFO и BUP файлове, така че първо ще трябва да си конвертираш AVI-то в DVD формат и тогава да го запишеш. Направено е като превантивна мярка да не се объркат потребителите и запишат погрешни файлове и на практика да прахосват дискове. На практика DVD-Video не е различна файлова система от използваната в DVD-ROM (ISO). Просто е допълнителен профил с въведени готови настройки на самата файлова система, за да я направи съвместима с DVD плеърите. Някои от тези настройки не могат да се променят в DVD-Video режима, за да не би някой потребител да си ги промени, без да иска. Освен това в DVD-Video режима са ти създадени автоматично папките AUDIO_TS и VIDEO_TS. Ако избереш DVD-ROM (ISO), промениш настройките и си създадеш въпросните две папки в компилацията после, получаваш DVD-Video режима.

На практика можеш да си запишеш DVD-Video диск и в UDF файлова система - DVD-ROM (UDF). При използване на тази файлова система/режим, се използва версия 1.02 на UDF (освен ако не се смени ръчно от потребителя), която е най-добре съвместимата с DVD плеърите. Записът на DVD-Video диск в този режим би бил идентичен с горните, като единствената разлика ще е, че ръчно ще трябва да създадеш AUDIO_TS и VIDEO_TS папките.

Режимът DVD-ROM (UDF/ISO) е хибриден между UDF и ISO. Идеята му е да е най-универсален и да е съвместим с всички операционни системи и DVD плеъри. Записвайки под него би трябвало да ти гарантира успешно прочитане навсякъде.

Да, DVD-Video дисковете трябва да са затворени (финализирани), за да са съвместими с DVD плеърите. Затова, ако записваш, използвайки DVD-ROM (UDF) или DVD-ROM (UDF/ISO) режимите, на страница Multisession избери No Multiession. Ако ползваш DVD-Video режима, няма какво да настройваш, защото то всичко е готово. Затова се нарича и DVD-Video. Няма да обяснявам за DVD-ROM (ISO), защото, както казах, DVD-Video режимът си е вече настроено ISO и на практика няма смисъл да се ползва то за DVD филми.

 

а как стои работата при запис с Nero Express-ползвам Nero 7 Light-виждам само в опцията write metod-disc-at-once.(демек това ще рече ли финализация).Вече се провалих с няколко опита за запис с NeroExpress 6-та ,избрах само Data DVD и засурках файловете набързо,обаче после

като го сложих в плейъра ,хич и не поиска да го разпознае-само нещо от сорта на непознат носител или нещо подобно.

Nero Express е улеснена версия на Nero Burning ROM. При нея режимите на запис са сведени до минимум и Nero Express избира каква файлова система/режим да използва, за да не обърква начинаещите потребители излишно.

Disc-At-Once (или DAO както също е известен) е метод, при който дискът винаги е затворен (финализиран). Затова и се нарича така - Disc-At-Once ("целият диск, записан на един дъх", ако мога да си позволя да го преведа така). В този коментар можеш да прочетеш повече за Disc-At-Once и другите методи на запис - Track-At-Once и Session-At-Once, ако искаш.

Причините, дисковете да не са се прочитали, са 2: записвала си AVI файлове (ако правилно разбирам) и си използвала Data DVD режима, който не е предвиден за DVD плеъри (нали затова си има специално DVD-Video). За да може DVD да разпознае И възпроизведе филма, те трябва да са записани в режим, който е съвместим с DVD плеъра (описани в първата част на текущия коментар) и да е в DVD форамт - VOB, IFO и BUP, а не AVI.

 

Най-вероятно ще изглежда сложничко, но за жалост нещата наистина не са толкова прости. Просто има различни стандарти и не всичките са поддържани от всичките DVD плеъри - има най-различни комбинации.

Опитах се да бъда изчерпателен, без да звучи прекалено сложно, но не знам дали съм се справил. Ако има нещо неясно, питай, за да доизяснявам.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте и от мен !!!

Вече 3 часа чета това ръководство - браво, направо се железни :thumbsup: [останах без очи но си заслужаваше].

Регистрирах се за да попитам и аз : имам 2 DVD-та на Емилия - как да ги направя в едно ?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Да си ги запишеш на диск като FLV може с всяка програма, но ако искаш да е DVD-Video, ще трябва първо да конверитраш FLV файла в DVD-Video или някой друг формат, който пък после да конвертираш в DVD-Video, ако някоя от програмите не се справи с директното конвертиране. Програми, които би трябвало да могат да свършат работата са ConvertXtoDVD, SUPER © и Total Video Converter. От тези трите само SUPER © е безплатна.
Link to comment
Сподели другаде

Аз искам да ги запиша като flv, без да ги конвертирам, но се чудех дали се записват както се записва avi файл или по някакъв друг начин... :punish: / имам предвид настройките на NERO-то/
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
DVD-Video диск винаги се записва затворен. Ако имаш предвид обикновен диск (което не е спрямо темата), то първо кажи дали ползваш Nero Express или Nero Burning ROM.

 

По принцип не става въпрос само за двд диск с филм,с информация също ли се прави винаги затворен. Ако може да кажеш със сд как стоят нещата

Link to comment
Сподели другаде

По принцип запис със стандартна информация от компютъра може да е мултисесиен. Същото важи и за запис на CD. Nero Express би трябвало автоматично да засича дали диска е многосесиен и да си извършва всичко автоматично. При Nero Burning ROM в началото се избира Continue Multisession disc.

Винаги затворени са DVD-Video дисковете и Audio CD дисковете. Вторите могат и да са многосесийни, но плеърите надали ще четат тогава всички песни, така че на практика многсесийния режим при тях е безсмислен.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип запис със стандартна информация от компютъра може да е мултисесиен. Същото важи и за запис на CD. Nero Express би трябвало автоматично да засича дали диска е многосесиен и да си извършва всичко автоматично. При Nero Burning ROM в началото се избира Continue Multisession disc.

Винаги затворени са DVD-Video дисковете и Audio CD дисковете. Вторите могат и да са многосесийни, но плеърите надали ще четат тогава всички песни, така че на практика многсесийния режим при тях е безсмислен.

 

Мерси много :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам, защо субтитрите ми излизат малки на плеъра? И ако има някоя програма или начин да си ги оправя, моля кажете!!

:lookaround:

Другото, което искам да попитам на DVD диск с AVI файлове, които са тези в ръководството, може ли да записвам още такива филми след като съм записал вече да речем 2 или повече?

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам, защо субтитрите ми излизат малки на плеъра? И ако има някоя програма или начин да си ги оправя, моля кажете!!

За какъв диск/филм става въпрос - DVD или стандартен за РС?

 

Другото, което искам да попитам на DVD диск с AVI файлове, които са тези в ръководството, може ли да записвам още такива филми след като съм записал вече да речем 2 или повече?

Ако дискът е отворен и има място на него, може.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...