Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

:blush: Здравейте отново... аз пак имам проблем.

Филм, който е снет от интернет, върви перфектно на компютъра. Благодарение на вас успях да го кача на DVD диск / за което сърдечно благодаря /. Филмът от диска върви на компютъра с картина, звук, субтитри, но не може на dvd player. От прочетеното ми стана ясно че трябва да се превърне от avi в dvd. И като реших да пробвам, установих че в папката на филма в компютъра има само 2 файла .avi и .jpg. Няма .sub или .srt.

:'( Къде пак сгафих и къде се е дянал файлът след като филмът тръгва със субтитри?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Възможно е да са вградени, макар че вероятността е минимална. С какъв пакет с кодеци си и с кой плеър гледаш филмите?

 

Първия въпрос много не го разбирам, но в компютъра има K-LITE CODEC PACK, та вероятно е това.

А иначе филмът тръгва с Windows Media Player.

Има ли вероятност аз да съм запратила някъде файла със субтитрите или да съм го изтрила. Общо взето правя всичко механично по описанията, без много-много да разбирам. :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Ако субтитрите не са в папката на филма, няма да се заредят автоматично. По принцип Windows Media Player не може да извежда субтитри и разчита на допълнителен плъгин. Такива в K-Lite има 2, като и двата си поставят икони до часовника, докато тече даден филм. Единият плъгин се нарича DirectVobSub или VSFilter и иконата му е една зелена стрелка, а вторият е DivX G400, а иконата му не я помня точно, май беше някакво телевизорче. Та, ако пуснел филма и има субтитри, а няма някоя от иконките, то значи най-вероятно са вградени в самия видео файл. Другият вариант е да отвориш филма с VLC например. Той не зарежда субтитрите автоматично и НЕ се възползва от плъгините, за които писах по-горе. Ако с него имаш субтитри, значи са вградени, ако нямаш, значи не са. Но ако не са, не мога да обясня, защо се зареждат, след като ги няма в папката. Сигурна ли си, че ги няма?
Link to comment
Сподели другаде

Малко не ми стана ясно какво се оказа в крайна сметка. :)

:crosseyes1: на мен още по-малко...

Всъщност там от където изтеглих филма са само 2 файла - avi и jpg. В папката при мен са същите 2 файла, а ми тръгват субтитри. Това успях да схвана. А когато го пусна с Windows Media Player долу до часовника има зелено кръгче ( пише background:Nero Fast CD-Burning Plug-in ). :blush: Сигурно обяснявам като идиот :punish:

Проблемът е,че исках да опитам да го конвертирам в DVD, а според това което прочетох в другата тема ми трябва и файл със субтитри. Нищо... ще пробвам с друг филм, който си има всичко.

 

Последен въпрос (дано не проявявам прекалено нахалство): На какъв DVD диск е добре да се записва с Nero? Защото сега пробвам с каквото ми попадне ...

Предварително благодаря :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

:crosseyes1: на мен още по-малко...

Всъщност там от където изтеглих филма са само 2 файла - avi и jpg. В папката при мен са същите 2 файла, а ми тръгват субтитри. Това успях да схвана. А когато го пусна с Windows Media Player долу до часовника има зелено кръгче ( пише background:Nero Fast CD-Burning Plug-in ).

Не е това. Ето шотче как изглеждат иконките на двата плъгина за субтитри. Лявата е на DirectVobSub (още известен като VSFilter), а втората е на DivX G400:

http://www.softvisia.com/users/Night_Raven/nRaven/subfilters.PNG

Една от тях имах предвид дали се появява.

 

Последен въпрос (дано не проявявам прекалено нахалство): На какъв DVD диск е добре да се записва с Nero? Защото сега пробвам с каквото ми попадне ...

Трудно е да се отговори ако трябва да се задълбоча, защото зависи и каква записвачка имаш - различните записвачки "харесват" различни дискове. Ако имаш предвид марка, то мога да препоръчам Verbatim и Traxdata като добри дискове като цяло (най-добро съотношение цена/качество). Plextor и Fuji имат може би най-добрите, които се предлагат в България, но се намират по-трудно и са малко по-скъпи по принцип. Sony, Maxell и TDK също имат добри носители. Избягвай глупавите Optical Storage, Princo, еProFormance, Multidisc. LG, Samsung и Nashua също не са особено желателни. Можеш да хвърлиш око на тази тема.

Ако говориш за стандарт, зависи. По принцип DVD-R по принцип имат по-добра поддръжка при DVD плеърите, така че ако записваш предимно за DVD Home Cinema или подобен плеър, DVD-R е по принцип по-добрият избор. Ако дисковете ще се четат на компютър, тогава категорично DVD+R.

Link to comment
Сподели другаде

Не е това. Ето шотче как изглеждат иконките на двата плъгина за субтитри. Лявата е на DirectVobSub (още известен като VSFilter), а втората е на DivX G400:

http://www.softvisia.com/users/Night_Raven/nRaven/subfilters.PNG

Една от тях имах предвид дали се появява.

 

Нито една от двете няма.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей.

 

От въпроса ти не разбрах, в какво точно се състои проблема ти. Ще те посъветвам все пак да прочетеш първо изцяло тази тема, в която са обсъдени множество проблеми и са обяснени много основни неща.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Прочетох как се записват филми .avi за двд.

Записвам всичко директно без папки филма и субтитрите са с еднакви имена, само различни разширения.

Пускам диска в двд-то (сони преди 2 седмици го взех, не знам какво представлява, но ми казаха, че чете всички формати включително R+/- презаписваемите и т.н и беше най-скъпото :thumbsup: ).

Филма тръгва, обаче субтитрите не! :'( Така вече 2-ри диск, филма тръгва субтитрите не.

Използвам дискове вебратиум презаписваеми, но за първи път. Уж правя всичко правилно, но няма субс. :(

Моля хелп.

Link to comment
Сподели другаде

Kак така dvd за 150 лв да не чете отделни субтитри?

Модела е Sony DVP NS38 / DVD+RW+R+R DL -RW-R DL, CD-R/RW DivX, SVCD, Jpeg,Kodak picture cd, MP3.

Sony DVP - NS38 - DVD плъър с DivX възпроизвеждане и BG субтитри. 108 Mhz видео Dac.

Ето повече инфо.

И ако не поддържа това какво значи? Трябва всеки филм да си конвъртвам за около 2 часа в специален формат?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...