Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Здравейте!

 

Не мога да запиша едни дискове с DVD, помагайте.

Става въпрос за "Michael Jackson - videography" (12.87GB). Съдържа само .vob файлове.

През гугъл стигнах до тази тема, обаче пак не стават нещата при мен.

Какво се случва:

1. Понеже файловете са 47-48, аз ги разделих на 3 DVD-та, преименувах ги както е описано и ги набутах в отделни папки да ми е по-лесно:

Първата папка са:

VTS_01_0....VTS_01_10....VTS_01_16

2. Опитах се да създам IFO & BUP с IfoEdit, прави го на първите 9 файла, т.е. тези от VTS_01_10 натам... просто не влизат.

3. Опитах се да почна наново описването с VTS_02_1... Пак не става работата.

 

Какво да го правя?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте и от мен! И аз имам същият проблем, не мога да си направя ДВД с музикални клипове. Преименувах VTS файловете, както бе посочено в началото на темата, но плеъра чете само първия клип, който реално не е с преименувани фаилове. Клиповете са в отделни папки, като всяка съдържа AUDIO_TS и VIDEO_TS със BUP IFO файлове. Обърках се вече, какво да преименувам и как. Моля помогнете.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и от мен! И аз имам същият проблем, не мога да си направя ДВД с музикални клипове. Преименувах VTS файловете, както бе посочено в началото на темата, но плеъра чете само първия клип, който реално не е с преименувани фаилове. Клиповете са в отделни папки, като всяка съдържа AUDIO_TS и VIDEO_TS със BUP IFO файлове. Обърках се вече, какво да преименувам и как. Моля помогнете.

Няма какво да преименуваш. Върни си старите имена, отваряш Nero Express --> Make data DVD --> добавяш или пускаш папката VIDEO_TS (да не е над 4,37 GB) в прозореца, нерото ти вади някакво съобщение беше - ти му даваш ОК, слагаш диска и записваш примерно на скорост 6х-8х, ако можеш да я избираш. Така записания диск си става обикновен DVD-Video и може да се пусне на битов DVD-плейър. Друга удобна програма за запис на дискове и филми е Ashampoo Burning Studio 8 или 9. На сайта на Ashampoo предлагат по-стара версия 6.6, която вече е безплатна, но би свършила работа.

Link to comment
Сподели другаде

Няма какво да преименуваш. Върни си старите имена, отваряш Nero Express --> Make data DVD --> добавяш или пускаш папката VIDEO_TS (да не е над 4,37 GB) в прозореца, нерото ти вади някакво съобщение беше - ти му даваш ОК, слагаш диска и записваш примерно на скорост 6х-8х, ако можеш да я избираш. Така записания диск си става обикновен DVD-Video и може да се пусне на битов DVD-плейър. Друга удобна програма за запис на дискове и филми е Ashampoo Burning Studio 8 или 9. На сайта на Ashampoo предлагат по-стара версия 6.6, която вече е безплатна, но би свършила работа.

 

Благодаря Nazikov за вниманието. Записах диска с Nero Express --> Make data DVD на същата скорост, която посочваш но нито плеъра, нито PS2 го четат. Опитах и с Ashampoo Burning Studio 6.75, но при опция "Записване на Видео ДВД", не мога да маркирам повече от една папка VIDEO_TS, а те са 56, и нищо не става. Взех да се отчайвам вече.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря Nazikov за вниманието. Записах диска с Nero Express --> Make data DVD на същата скорост, която посочваш но нито плеъра, нито PS2 го четат. Опитах и с Ashampoo Burning Studio 6.75, но при опция "Записване на Видео ДВД", не мога да маркирам повече от една папка VIDEO_TS, а те са 56, и нищо не става. Взех да се отчайвам вече.

Ами не може повече от една папка, да. Една папка е един диск (филм). С какъв размер е всяка от тях (GB, MB)?

Link to comment
Сподели другаде

Ами не може повече от една папка, да. Една папка е един диск (филм). С какъв размер е всяка от тях (GB, MB)?

 

На диска DVD-R остава доста място, една папка с видеоклип е около 75 000кб.

Link to comment
Сподели другаде

Аз реших, че ще записвам по 9 клипа, хубаво.

Оообаче като отворя Nero Burning Rom, задам му DVD-Video, слагам файловете както трябва, но иска да прави имидж, не записва нищо на диска....

Защо така?

Link to comment
Сподели другаде

За целта всички тези отделни VIDEO_TS папки трябва да се обединят в една. Програми, които може би ще ти помогнат, са DVDShrink и/или DvdReMake Pro.

 

Благодаря Night_Raven! Отне ми време и доста усилия, но стана. Вече имам 45 клипа на DVD.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте.Имам малък проблем,който се състои в следното.Защо след като си записах AVI филм на двд,не ми излизат субтитрите.Между другото филма е станал страхотно.Записвал съм с Nero Exspress6.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Имам следния проблем и моля за помощ:

Компилирам ДВД с Неро вижън и го записвам на харда/VIDEO_TS/.След това искам да го запиша на ДВД диск с Неро Рекорд.Записа започва и след малко / около 4-5 %/ ми изписва Лаер 1 ерор,прецаква диска и го изхвърля.Пробвах директно от Неро Вижън - записва се.Обаче аз искам първо да го прегледам и след това да го сложа на диск.Нерото е 8.3.6.0 ултра НД.Когато прехвърля папката на друго ПЦ с Неро 7.9.6 - става.Дали става въпрос за настройки против копиране на ДВД или е нещо друго.Прецаках сумати дискове, а днес правих и нова инсталация на ОС- уин 7.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...