Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

  • 2 weeks later...
  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте отново!Благодарения на този незаменим форум влязох в крачка със записа с Неро- или поне така си мислих-до вчера.

Таман овладях запис на avi файлове върху dvd носители и пак ударих на камък.Става дума за система за домашно кино ,която не знам защо

се казва DVD Receiver ,като то си е баш плейър( в случая LG LH-T3602SE- 5.1 Channel 300W Home Theater System

- XTS Pro Full Digital Amplifier

- DVD, DVD±R/RW, VCD, SVCD, DivX, Xivd, CD-R/RW, MP3, WMA, JPEG

- Dolby Digital, DTS, Dolby Pro-Logic I & II

- Dual Progressive Scan (PAL/NTSC)

- S-Video / Composite / Component / Optical

- USB Plus)

Досега записвах двд-та ,съгласно ръководството в формат DVD-ROM(ISO), които двд плейъра(пак LG ,модел DVX276) ,четеше без проблем,но

същите дискове не се разпознават от настоящия DVD Receiver.Пробвах да запиша двд и във формат DVD-ROM(UDF-ISO)-Режимът DVD-ROM (UDF/ISO) е хибриден между UDF и ISO. Идеята му е да е най-универсален и да е съвместим с всички операционни системи и DVD плеъри. Записвайки под него би трябвало да ти гарантира успешно прочитане навсякъде. -по обяснението на Night_Raven,

но резултатът е същия -изписва ми NO DISC.Единственото което разбрах е че проблема не е от самия файл,

защото същия филм се плейва на CD носител ,а също и от USB флашка нормално(в смисъл никакви несъвместими кодеци).Нямаше да е голяма болка

и да ги записвам на обикновенни сд-та,но става въпрос за сериал(и),който точно един сезон ми се побира на 1 двд,и си е по-удобно да го събера на едно място,отколкото да разхвърлям сума сд-та.Та молбата ми е ако някой има опит с подобни плейващи устройства,да внесе светлина по въпроса,в какъв формат би трябвало да го запиша за да тръгне.

Иначе устройството плейва DVD-V и финализирани DVD±R/RW.Ако е от значение,ползвам двд носители SONY DVD-R,а при записа с Неро-то пробвах

при настройките за ISO на Level 1,а също и Level 2,а за UDF атоматично,защото нещо не ги чаткам ръчните,но и в двата случая не стана нищо съществено.Иначе на пц-то същите дискове двд плейъра WinDVD ги чете идеално,даже отделните епизоди ги дава като чаптъри.

Link to comment
Сподели другаде

Напълно нормално е да казваш, че на PC всичко се чете. Обикновено е така. :)

Можеш да пробваш DVD-ROM (UDF), от падащото меню избираш Manual Settings и за File system version указваш 1.02, ако не е избрано.

В краен случай можеш да пробваш и друга програма за запис.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

преди два, три месеца бях помолил за помощ, но явно никой не знае как става

имам две dvd-та на емилия /фолк певицата/ а искам да ги направя на един dvd диск

ако някой може да ми помогне - да пише !!!

предварително БЛАГОДАРЯ

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Зравейте, прочетох темата и тъй като не намерих нищо свързано с моя въпрос, вероятно е глупав :punish: , но все пак: Ако имаме филм във файл .iso, можем ли да го запишем направо на dvd диск така че да се гледа на домашен dvd player. Четох за нещо с Daemon tools, но ми изглежда сложно и няма да успея да го направя, затова искам ако има възможност направо да го запиша. :giggle: Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

Настройките, които трябва да извършиш тогава се изчерпват с избора на скорост доколкото си спомням. Иначе бих препоръчал ImgBurn за запис на image файлове (че и за запис въобще), която е малка, надеждна, добре написана и безплатна. Накратко: смазва Nero по всички параграфи.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Здравейте, моя въпрос може да е малко глупав, изчетох всички препоръки за настройки за запис на .ави върху двд, но не можах да си отговоря на едно нещо:

Сняколко думи: преди време като си взех компа чисто нов, си имах НЕРО, което не се сещам коя версия беше даже, и като си запиша от замунда свалени около шест 700 мегабайтови филма на един ДВД диск, и после го давам на дъртия да го гледа на ДВД плеяр, и той след ден вика: на единия филм не излизат субове, и аз вземам диска, ръгам го в компа, при отваряне на нерото автоматично се зареждаше съдържанието на диска и аз само прибавях субовете и за минутка съм готов...

Но сега като преинсталирах компа и си сложих сам НЕРО7, не става така, както и да пробвам( почни мултисесиен диск, после продължи мултисесиен диск-Използвам презаписваеми дискове) не ще да се зарежда съдържанието на диска в менюто на НЕРОТО.Например- вчера от 6 нови филма само единия не ще да го разчете ДВД плеяра и ако бях със старото само щях да го заменя на бързо- само него (и това съм правил преди), а сега трябва всичко наново. Някаква настройка пропускам сигурно и ако някой го е имал този проблем преди моля да ми помогне

Дано да сте ме разбрали.....

Link to comment
Сподели другаде

ЗДРАВЕЙТЕ. Моя въпрос е следният.Искам на диск DVD9 да запиша цял сезон на сериал.Всички серии са във формат AVI.Записвачката ми подържа четене и запис на DVD-R DL и DVD+R DL.Молбата ми е,ако някой може да ми помогне с текст и картинки как да си настроя NERO и как да записвам сериите-една по една или наведнъж.Приемам всякакви коментари.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, моя въпрос може да е малко глупав, изчетох всички препоръки за настройки за запис на .ави върху двд, но не можах да си отговоря на едно нещо:

Сняколко думи: преди време като си взех компа чисто нов, си имах НЕРО, което не се сещам коя версия беше даже, и като си запиша от замунда свалени около шест 700 мегабайтови филма на един ДВД диск, и после го давам на дъртия да го гледа на ДВД плеяр, и той след ден вика: на единия филм не излизат субове, и аз вземам диска, ръгам го в компа, при отваряне на нерото автоматично се зареждаше съдържанието на диска и аз само прибавях субовете и за минутка съм готов...

Но сега като преинсталирах компа и си сложих сам НЕРО7, не става така, както и да пробвам( почни мултисесиен диск, после продължи мултисесиен диск-Използвам презаписваеми дискове) не ще да се зарежда съдържанието на диска в менюто на НЕРОТО.Например- вчера от 6 нови филма само единия не ще да го разчете ДВД плеяра и ако бях със старото само щях да го заменя на бързо- само него (и това съм правил преди), а сега трябва всичко наново. Някаква настройка пропускам сигурно и ако някой го е имал този проблем преди моля да ми помогне

Дано да сте ме разбрали.....

Освен да ти предложа да пробваш с друга версия на Nero (например 6) друго не се сещам. По принцип Nero би трябвало да си разпознава собствените сесии.

 

ЗДРАВЕЙТЕ. Моя въпрос е следният.Искам на диск DVD9 да запиша цял сезон на сериал.Всички серии са във формат AVI.Записвачката ми подържа четене и запис на DVD-R DL и DVD+R DL.Молбата ми е,ако някой може да ми помогне с текст и картинки как да си настроя NERO и как да записвам сериите-една по една или наведнъж.Приемам всякакви коментари.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Запиши файловете като стандартен диск с информация (data).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте, при мен възникна следният проблем при запис с "Nero" 8.3.2.1 На два последователни записа на един концет DVD с дискове HP DVD+R Double layer с "Nero Express" при гледане на DVD то зацикля на едно и също място - 52,15 минута. По време на записа нямах никакви проблеми, даже на края излезе надпис че записа е "SUCCESSFUL". Интересното е че филма зацикля на едно и също място и на двата диска, и не желае да продължи нататък. При прескачане от менюто на тази песен, концерта се гледа до край. Пробвах да прехвърля файловете от вече записаното DVD на твърдият диск, но файла VTS_05_3.VOB не може да се чете - излиза съобщение за зацикляне. Пак искам да повтора - направих един и същ запис на два отделни диска, като и двата дават грешка на едно и също място. Прегледах същият файл в директорията от която съм го записал - в пълна изправност е - мога да го прехвърлям където си поискам без съобщение за грешка, отварям го с Windows Media Player и се гледа без проблем. Та въпроса ми беше къде е грешката? В записа или в дисковете?
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...