Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Ще може ли да кажеш точно каква е ситуацията - в какъв формат (контейнер, видео и аудио) са входните файлове, в какъв искаш да са изходните, какво чете този PS2 с пиратски чип и т.н.?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ще може ли да кажеш точно каква е ситуацията - в какъв формат (контейнер, видео и аудио) са входните файлове, в какъв искаш да са изходните, какво чете този PS2 с пиратски чип и т.н.?

 

във видео формат

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам следния проблем - Използвам Nero 6 Ultra Edition 6.0.0.9. Бях записала няколко филма в .avi форматр мултисесия. На диска имаше свободно място и аз исках да запиша още филми. Използвах инструкциите, които са описани в тази тема, но след това като се опитах да отворя диска от компютъра ми дава, че е празен. На DVD преъра се отваря, но вътре са само старите филми, а новите ги няма. Не бях ги сложила в отделни папки, ако това има значение. И също така първите филми са записани с Nero Express, но когато исках да добавя другите от Nero Express не ми дава тази картинка, която вие сте показали /не ми дава да добавям/ и трябваше да вляза в Nero Burning ROM. Аз не съм много в час, може би това е същото, не знам. Просто като стартирам Нерото и отляво на прозореца ми се появяват различни избори на Неро. Ще ви бъда благодарна ако ми помогнете, понеже като записвам сериали например не искам да чакам да се съберат 12 серии, за да ги запиша наведнъж. Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип е препоръчително да не правиш мултисесийни записи на DVD. Това е ненадежден метод на запис. Windows XP не тачи много подобни дискове, а дори и да тачеше, успешното създаване и прочитане зависят и от устройството и носителя. Освен това при всяка сесия се губи пространство на диска. При CD носителите няма проблеми, но при DVD нещата стоят различно.

Щом толкова ти трябва мултисесийно добавяне, стартирай Nero Burning ROM и в прозореца за нова компилация избери Continue Multisession Disc.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте! Имам проблем със записването на avi филми на DVD. Следвах ръководството от първа страница, но не се получи. : ( С Nero 6 Ultra Edition съм. Опитах и с Nero Burning ROM и с Nero Express. Успях да запиша 2 филма на CD (нямаше никакъв проблем!), но имам един, който е 1.4 GB. А и бих искала да разбера защо не се получава. Само да допълня, че протича запис - и при NBR, и при N Express - но накрая ми излиза съобщение Burn process failed. И след това, като се опитам да го отворя - не става.

 

Моля за помощ. Благодаря!

 

П.П. Със запис на DVD филми нямам проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Би било полезно, ако дадеш логa на Nero, за да видим къде има проблем. За жалост нямам Nero и не помня точно в коя част на прозореца се намира бутона за показване/запис на лога.

 

Ако не можеш да се ориентираш така и/или не те бърка, можеш да опиташ да запишеш DVD диск с AVI и с ImgBurn. Ръководство за нея има в тази тема, ако ти е сложна.

След като записът с ImgBurn приключи и има проблем някакъв от меню View избери Log, за да се появи прозореца с лога. Там от избери Edit -> Select All и после Edit -> Copy. Накрая постави съдържанието тук (Ctrl+V).

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, благодаря! Бърка ме, защото искам да разбера къде е проблемът. Ще се опитам да направя и двете неща и след това ще пиша отново тук.

 

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Здравейте!

Доста четох в темата за записване на dvd, но не видях някой да е питал нещото, което ме интересува, а то е:

Имам няколко клипчета, които конвертирах в двд. Получиха се малки по обем, т.е. мога да събера 4 или 5 двд-филма на един диск. Въпросът ми е могат ли да се запишат няколко двд-филма на един диск? Имам програма winavi video convertor, там видях някакви опции за създаване на едно двд с няколко title (каквото и да значи това), все си мисля, че може и да стане. Някой правил ли е нещо такова? Диска ще се чете на PS2.

Link to comment
Сподели другаде

Да аз съм записвал такъв диск.Препоръчвам ти да го направиш с IMG BURN има ръководство за работа с нея във форума.Само си добавяш различните папки и записваш смятам ,че няма да имаш проблем.
Link to comment
Сподели другаде

Ако PS2 може да разчита самостоятелни папки, то трябва да можеш да поставиш всеки клип в собствена и да запишеш всичките папки директно. В противен случай може да се наложи да се създаде стандартен DVD диск. В такъв случай ConvertXtoDVD може би ще свърши работа, но е платена.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, но на принципа проба-грешка, открих и по-лесен начин - с Winavi video convertor :) събира филмчетата в едно двд, и за всяко прави отделно меню :) все пак благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...