Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Имах в предвид още в при пускането на програмата да избереш записвачката си, а не image recorder, защото някои от менютата и опциите се определят от това, какъв тип записвачка си избрала.

 

Относно DVD9 - това е двуслойно DVD с общ размер над 8 гигабайта, а DVD5 е обикновеното DVD, така че избери него.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

ми аз вече избрах второто и това image recorder го разкарах, в началото като отворя Nero-то не виждам някъде да ми излиза това с image recorder и друго дето трябва да избера и затова го избрах вече от там дето е на снимката, надявам се няма проблеми...и да, сложих го на DVD5 по-късно ще пробвам да запиша някое dvd и дано да стане...
Link to comment
Сподели другаде

тука ми казват един "уж" по-лесен начин за записване на филми,без никакви програми и т.н...значи слагам един празен диск... обаче мисля че двд не става такаче цд...влизам в него и отделно влача филма до там както и субтитрите на филма после давам на рите файлс то цд..и да се запише филма.. аз пробвах ама тръгна без суб и без звук.. ех защо изхабих още един диск за поредната си прищявка... :(
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравей Tragedy,

И аз ползвам това Nero.Имам един въпрос като тругвам да записвам с Nero Express-"DVD-Video Files" ми се показва това:

http://prikachi.com/files/50701g.jpg

А не както на твоята картинка:

http://pics.softvisia.com/design/pics/10/Nero9.png

 

До сега съм си записвал DVD на DVD5.Искам да знам правилно ли записвам и има ли начин това ограденото в червено по горе с стрелката да се махне?Мерси!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей stambini,

 

Разликата идва от това, че ти ползваш по-нова версия на продукта, в която можеш да избереш какъв диск ще записваш и автоматично да ти се оразмери лентата, където се вижда доколко е пълен диска преди записването му. За съжаление ме можех да премахнеш тази кутийка, така че просто я остави на DVD5, което е станадртната големина на DVD дисковете и записвай смело.

Link to comment
Сподели другаде

Много ти благодаря за бързия отговор Tragedy. :thumbsup: Ако някой път се объркам и запиша DVD9 ще стане ли нещо?Имам и още един въпрос,имам една папка с .VOB файлове без менюта отделни .VOB.За да ги запиша трябва да действам по същия начин както с другите "DVD-Video Files" нали?Мерси
Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново,

 

Реално тази опция е само да ти показва доколко си запълнил диска ти. Тя няма да ти осигури повече място или нещо друго. Ако сложиш 4,2 гигабайта диск е хубаво да избереш DVD5, нямаш проблем, но ако се опиташ да запишеш 5 гигабайта, дори и да си избрал DVD9, тогава няма да можеш. Т.е. това е само за ориентир.

 

Относно VOB файловете нещо не разбрах въпроса ти. Принципно VOB файловете трябва да са в папка Video_TS и записването им е по начина, който съм показал в началото на темата.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново,

 

Реално тази опция е само да ти показва доколко си запълнил диска ти. Тя няма да ти осигури повече място или нещо друго. Ако сложиш 4,2 гигабайта диск е хубаво да избереш DVD5, нямаш проблем, но ако се опиташ да запишеш 5 гигабайта, дори и да си избрал DVD9, тогава няма да можеш. Т.е. това е само за ориентир.

 

Относно VOB файловете нещо не разбрах въпроса ти. Принципно VOB файловете трябва да са в папка Video_TS и записването им е по начина, който съм показал в началото на темата.

Здарвей значи имам една папка с VOB клипове без нужните BUP & IFO искам да си запиша дата ДВД но всеки път ми се показва това:

http://prikachi.com/files/51192Q.jpg

и това:

http://prikachi.com/files/51194y.jpg

Как да си направя дата ДВД диск не ми трябва за домашни ДВД системи а само за компа да могат да се четат от компютъра.Мерси

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш дискът да си функционира като стандартен DVD диск, ще трябва да го направиш както трябва. Без значение е дали ти трябва за компютър и/или за DVD плеър.

 

Като за начало преименувай VOB файловете по следния начин: VTS_xx_0, където xx е число започващо от 00. Т.е. хващаш единия файл и го преименуваш на VTS_00_0, хващаш втори и го преименуваш на VTS_01_0, трети - на VTS_02_0 и т.н. Ако това не помогне и са нужни BUP и IFO файлове, можеш да си ги създадеш с помощта на IfoEdit (486KB). Ето как става:

1) стартираш програмата;

2) кликаш долу Create IFOs;

3) в полето Output Stream има опция 1st VOB of Title-Set, там кликаш бутона с точката вдясно и посочваш първия VOB файл от списъка;

4) слагаш отметка на Same as source;

5) кликаш OK.

 

Програмата ще анализира файла(овете) и ще създаде нужните BUP и IFO файлове.

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш дискът да си функционира като стандартен DVD диск, ще трябва да го направиш както трябва. Без значение е дали ти трябва за компютър и/или за DVD плеър.

 

Като за начало преименувай VOB файловете по следния начин: VTS_xx_0, където xx е число започващо от 00. Т.е. хващаш единия файл и го преименуваш на VTS_00_0, хващаш втори и го преименуваш на VTS_01_0, трети - на VTS_02_0 и т.н. Ако това не помогне и са нужни BUP и IFO файлове, можеш да си ги създадеш с помощта на IfoEdit (486KB). Ето как става:

1) стартираш програмата;

2) кликаш долу Create IFOs;

3) в полето Output Stream има опция 1st VOB of Title-Set, там кликаш бутона с точката вдясно и посочваш първия VOB файл от списъка;

4) слагаш отметка на Same as source;

5) кликаш OK.

 

Програмата ще анализира файла(овете) и ще създаде нужните BUP и IFO файлове.

Супер а имам един файл той е VTS_01_1 другите ако са VTS_02_0 и.т.нще е проблем ли или всичките трябва да са еднакви??

 

Изписва ми:

"Could not find any VOB unit in VOB file(s)"

Link to comment
Сподели другаде

Не би трябвало схемата, която ти описваш, да е проблем. Опитай все пак както аз ти предложих - сменяй само втората цифра от първото число, а дръж второто число на 0.
Link to comment
Сподели другаде

Не би трябвало схемата, която ти описваш, да е проблем. Опитай все пак както аз ти предложих - сменяй само втората цифра от първото число, а дръж второто число на 0.

Ето това ми изписва пак

"Could not find any VOB unit in VOB file(s)"

Link to comment
Сподели другаде

Опитай тогава една от следните схеми:

- VTS_01_1, VTS_02_1, VTS_03_1, VTS_04_1 и т.н.

или

- VTS_01_1, VTS_01_2, VTS_01_3, VTS_01_4 и т.н.

Аз ги преименувах както ми каза горе и като дам DVD Files не ми изкача табела а какво е значението на .IFO и .BUB?

Link to comment
Сподели другаде

Аз ги преименувах както ми каза горе и като дам DVD Files не ми изкача табела а какво е значението на .IFO и .BUB?

Каква табела трябва да изкача?

IFO файловете съдържат информация за частите, аудио пътечките и субтитрите. BUP файловете са резервни копия на IFO файловете, в случай, че първите не се четат по някаква причина.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...