Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Проблемът е в Nero. Както съм го споменавал и друг път: Nero има сериозни проблеми при записите на двуслойни дискове с DVD-Video, защото не може да поставя layer break позицията както трябва. Layer break е позицията указва на дадения четец къде приключва записът на първия слой и започва записът на втория слой. При неправилно указана позиция на layer break DVD плеърите се шашкат, както е станало и в твоя случай.

Съветът ми е да ползваш друга, по-надеждна и свястна програма. Личната ми препоръка е да ползваш ImgBurn, която е не само надеждна, малка, лека и стабилна, но и безплатна. В дадената от мен тема има описание за запис на двуслойни дискове.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!Рядко пиша в сайта(повечето чета и се уча),та имам едно въпросче-свалям си филм 699 мб.,искам да го запиша на CД,а Нерото ми показва че големината е 719 мб. Същото е и с ДВД-натъкмя си филмчета да речеме 4.5 гб.,а ми показва 4.8 гб. и не става нищо.Този малък проблем го имам от около месец(или го забелязах тогава).Да не би да е от Нерото?От както го имам не съм пипал настройките.Не че е проблем използвам презаписващи дискове,просто като ми хареса някой филм-си го добавям в колекцията.
Link to comment
Сподели другаде

Проблемът е в Nero. Както съм го споменавал и друг път: Nero има сериозни проблеми при записите на двуслойни дискове с DVD-Video, защото не може да поставя layer break позицията както трябва. Layer break е позицията указва на дадения четец къде приключва записът на първия слой и започва записът на втория слой. При неправилно указана позиция на layer break DVD плеърите се шашкат, както е станало и в твоя случай.

Съветът ми е да ползваш друга, по-надеждна и свястна програма. Личната ми препоръка е да ползваш ImgBurn, която е не само надеждна, малка, лека и стабилна, но и безплатна. В дадената от мен тема има описание за запис на двуслойни дискове.

Благодаря за бързият отговор, и аз имах такова съмнение че при прехвърлянето от единият на другият слой нещата се оплескват. Ще пробвам с ImgBurn, само да помоля за линк към темата за запис на двуслойните дискове :)

Link to comment
Сподели другаде

Ще ми кажеш ли как се прави шотче?

п.с. Намерих темата как да правя шот.Така че ще се уча.

Минах на Неро експрес и ако филма е 699.16 мб. то ми дава точно 700 със суб.

Мерси за сега.

:thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Имам следния проблем: при записване на двуслойно двд, ImgBurn ми изписа грешка на 58%, нещо от рода на No Seek Complete и Invalid Address, нещо такова беше. Преди това нерото ми прецака едно двуслойно ДВД и тaмън се зарадвах, че с това ще се получи и ми даде таз грешка. Предварително прочетох инструкцията как се записват подобни дискове, но при мен прозореца, където трябва да избера layer break не се появи, изчисли ми размера, всчико останало си беше ОК, само тоз прозорец със звездички го нямаше никакъв, но тъй като ми изчисли размера правилно, реших, че е заради версията(която е най-новата), започна да се записва и всичко си беше наред до тези 58%, където ми даде грешка.

Ако може малко помощ, тъй като нямам намерие да си хабя още дискове, а с нерото няма да стане, там дори до 51% прцента не стига, просто не разпознава втория слой.

 

П.С. Ето го и лога, ако някой се нуждае от него

ImgBurn.rar

Link to comment
Сподели другаде

Layer break се указва при запис на DVD-Video диск, а не на обикновен, какъвто ти записваш. Освен това не разбирам защо си указал скорост на запис 1х, след като дискът ти поддържа до 2.4х.

Като цяло виждам, че записвачката ти е две версии назад във фърмуеъра и че ползваш калпави дискове, което общо взето може да обясни защо и Nero се е провалила. Дооста е препоръчително да обновиш фърмуеъра до последната версия: LG GSA-4167B DL13 (1.49MB). Има подобрения по записа на двуслойни дискове, което може да помогне в случая. А и по принцип е добре фърмуеърът да се обновява. Ето как:

1) спри всички странични програми, да останат само евентуално резидентните антивирусна и защитна стена;

2) увери се, че в устройството няма диск и че шейната му е прибрана;

3) разархивирай и стартирай файла в архива;

4) от падащото меню си избери устройството, ако случайно не е избрано;

5) кликни бутон Update и изчакай да приключи флашването;

6) кликни бутон Reboot, за да се рестартира компютъра;

7) готово.

 

Друго, което мога да препоръчам, е да ползваш по-качествени дискове. CMC Magnetics не произвеждат качествени носители и подобни проблеми не са рядкост.

Link to comment
Сподели другаде

Записах двуслоен диск с ImgBurn - програмата работи перфектно! :peace: Искам само да попитам как стой въпроса с копирането от диск на диск на DVD-Video? Не виждам на интерфейса опция Copy Disc?
Link to comment
Сподели другаде

ImgBurn не може да копира дискове on-the-fly (т.е. директно от едно устройство на друго). То това не е и препоръчително по принцип да се прави. Винаги е по-добре да се копира диск, като първо се направи image (ISO, BIN/CUE, NRG, MDF/MDS или друг) на твърдия диск и от него след това да се запише диск. ImgBurn може да създава ISO и BIN/CUE image файлове, но не и на DVD-Video дискове (дискове с филми). Те имат защита, която ImgBurn не може да преодолее и това не е случайно. Авторът на ImgBurn е LIGHTNING UK!, който е автор и на DVD Decrypter, чиято цел е точно да копира DVD филми на твърдия диск, като преодолява защитата (разбира се има и други такива програми, но DVD Decrypter е най-добрата от всички). Той е принуден от Macrovision да прекрати разработката на DVD Decrypter, точно заради декриптиращите й функции, след което започва работа по ImgBurn, но по ясни и споменати причини не може да внедри функция за декриптиране. Това съм го споменал в материала, към който ти дадох линк, но явно си го пропуснал. :)

 

Това разбира се не пречи на много хора (и аз в това число) все още да ползваме последната пусната версия на DVD Decrypter. Тя ще може да направи копие 1:1. Интерфейсът трябва да ти е познат, но за всеки случай:

1) поставяш си DVD диска с филма и стартираш DVD Decrypter;

2) меню Mode -> ISO -> Read;

3) от падащото меню избираш устройството, в което е DVD диска (ако имаш 2 или повече устройства);

4) кликаш бутона с папка и лупа и посочваш къде и с какво име да се създаде ISO файла;

5) кликаш големия бутон, за да започне четенето;

6) ако дискът е двуслоен (DVD9; по-голям от 4.4GB), от меню Tools избираш Create DVD MDS File..., кликаш бутон Add, посочваш ISO файла си, кликаш бутон OK и избираш къде да се запази MDS файла; ако дискът ти е еднослоен (DVD5; до 4.4GB), прескочи тази стъпка;

7) меню Mode -> ISO -> Write;

8) кликаш бутона с папка и лупа и посочваш ISO файла (ако дискът е еднослоен) или MDS файла (ако дискът е двуслоен);

9) от падащото меню Destination избираш устройството, което ще ползваш за запис (ако имаш няколко);

10) от падащото меню Write Speed избираш скорост на запис (препоръчително да е 4х, за да е сигурно, че ще се пише на CLV стратегията за запис);

11) препоръчително е да сложиш отметка на Verify;

12) кликаш големия бутон, за да започне записа, и чакаш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Искам да ви питам,може ли на 1 DVD диск да запиша 2 филма,единият от които е DVD формат(VIDEO_TS),а другият е DVDRip(.avi) ?

Въпроса ми е най-вече,коя функция да избера за записване в неро и дали после DVD player-а ще ги чете?

Link to comment
Сподели другаде

Ако спазиш текущото ръководство и просто добавиш AVI файла директно на диска или в подпапка, би трябвало всичко да е наред.

Ако DVD плеърът поддържа четене на AVI и DivX/XviD, трябва да прочете записания AVI файл. В противен случай няма да успее и ще възпроизведе само DVD филма.

Link to comment
Сподели другаде

Ако спазиш текущото ръководство и просто добавиш AVI файла директно на диска или в подпапка, би трябвало всичко да е наред.

Ако DVD плеърът поддържа четене на AVI и DivX/XviD, трябва да прочете записания AVI файл. В противен случай няма да успее и ще възпроизведе само DVD филма.

Пробвах с опцията DVD Iso,но когато сложих DVD филма,ми изписа,че немога да записвам такъв филм на DVD Iso.

Така че си свалих една програма и го конвертирах в .avi и вече си го записах.

Мерси все пак за отговора.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...