Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Ако дискът е отворен и има място на него, може.

 

Благодаря, за отговора ти. Става въпрос за DVD с няколко филма. AVI формат са. За пускане на система за домашно кино. Винаги са малки, едвам се виждат! :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 3 weeks later...
Здравейте. Вероятно въпроса ми е елементарен, а може и да е даден вече отговор, но след като прочетох внимателно ръководството и пробвах да запиша един филм, диска не може да бъде прочетен от домашният ми плеър. Филмът е XviD с обем 2,05 MB и аз исках да го запиша на DVD, записах го, PC то го чете но плеъра Sony DVP NS38 казва, че има грешка. Възможно ли е да е заради файловете които са такива Volver.2006.CE.DVDRip.XviD.AC3.2Audio.CD1-WAF.avi
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързият отговор, но плеъра ми чете DivX/XviD. Прави ми впечатление, че при този файл видеото е frame rate 23f/s, date rate 299kbps а на друг филм които е с по-малък обем и пак е XviD frame rate e 25f/s, date rate 95kbps, Аудиото също е различно на филма които върви е Lame MP3 а на този които не върви е AC-3 ACM, резолюцията също е по-голяма. Възможно ли е заради тази разлика да не тръгва диска. Като, че ли бях ЧЕЛ някъде, че WAF изданията на филми не вървят на домашните плеъри. Обаче аз съм много бос в тези неща и не знам дали е така.
Link to comment
Сподели другаде

Домашните плеъри не би трябвало да се затрудняват с възпроизвеждането на аудио потоци. Вече почти всички поддържат MP3 и декодерът за този формат не би трябвало да прави разлика между различните енкодери, които може да са ползвани да кодират аудиото. Също не би трябвало да се впечатлява и от CBR, ABR или VBR режими. AC3 си е стандартен DVD аудио формат. Накратко: аудиото не би трябвало да е проблем за плеъра.

Плеърът може и да чете DivX/XviD, но това не дава гаранция, че ще чете всички файлове с такъв видео формат. Има някои настройки на кодеците, които могат да направят дадения файл нечетим в домашни плеъри. Ако видео потокът на даден филм е компресиран с активирана подобна настройка, DVD плеърът е съвсем нормално да не успее да прочете файла. За жалост не знам точно кои са тези настройки, защото то май не е само 1.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте и от мен.Благодаря за подробно описаните начини за запис с Nero,но мен много ме измъчва въпрос,на който не можах да намеря отговор.Свалих от нета няколко анимационни филмчета за моя син и искам да ги запиша на един DVD диск.Всички ми са с разширение .vob,.bup и т.н.Като започна да ги качвам на един диск ми излиза следното съобщение:

 

"A special entry already present on the target location.

Original,Jiolet of ISO filanames can be identical.

Cannot move'Video_TS.BUP' to new location."

 

Доколкото разбирам от английски,това означава,че не могат да се запишат файлове с еднакво име и разширение.Или може би греша??? Ако някой има идея как да ги запиша тези филми,моля да помогне!Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

здравейте.

благодарение на вас записах първите видеоклипове на dvd.

всичко беше на ред .четеше се и от компютъра и от дивидито.

но втория път нещо стана.

звука не излиза на дивидито.но но компютъра всичко и на ред и говор и картина .моля кажете къде е грешката.като знаете че пробвах и на висока и на ниска скорост няма звук

остава само идно различие между дисковете .че този на който не му излиза звука е презаписваем . а другия на който всичко му е на ред и непрезаписваем .но не смятам че това е грешка .затова моля обяснете защо нямам звук на плеара

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...