Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Неразбрах какво имаше впредвид, но успях да го запиша по-нормалният начин, изглежда двата диска са били дефектни, колкото и невероятно да звучи!

Въобще не звучи невероятно. Ако са от по-евтините е напълно възможно. Носителите по принцип са от решаващо значение за качеството на даден запис.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

гледах от ваште обяснения как се записват филми на дивиди, но имам един проблем с един от филмите, значи уж е " ави" записвам го като такъв и на дивидито ми излизат само субовете и звука без картината...много странно.

The.Notebook.2004.PROPER.XviD.AC3-WAF.avi............tova е филма и дали не се записва по другия начин или просто има някакъв пробл;ем в самия филм.

ако може да ми помогнете ще съм много благодарна, защото вече прецаках сумати и дискове :).

Редактиран от elena
Link to comment
Сподели другаде

Ако записваш филма директно както е, то трябва и DVD плеърът да може да възпроизвежда DivX/XviD формата. В противен случай няма да можеш да го гледаш.

 

 

еми да директно го записвам. в книжката на дивидито ми пише че поддържа DivX, ама за XviD нищо не пише и явно не го поддържа. от там ли е проблема?

и за да гледам филма и да няма проблеми по другия начин трябжа да го запиша, така ли излиза?

 

 

Благодаря ви много за помощта и за хубавото ръководство, ако не бяхте вие сама нямаше да се справя :)

Link to comment
Сподели другаде

еми да директно го записвам. в книжката на дивидито ми пише че поддържа DivX, ама за XviD нищо не пише и явно не го поддържа. от там ли е проблема?

и за да гледам филма и да няма проблеми по другия начин трябжа да го запиша, така ли излиза?

Ами то всичко е относително. По принцип ако пише, че поддържа DivX, това би трябвало да включва и XviD, но знам ли - може някои плеъри да не поддържат XviD. Опитвала ли си с други филми?

Link to comment
Сподели другаде

Ами то всичко е относително. По принцип ако пише, че поддържа DivX, това би трябвало да включва и XviD, но знам ли - може някои плеъри да не поддържат XviD. Опитвала ли си с други филми?

 

еми ей този го записах и всичко си ми е наред The.Fountain.2006.DVDSCR.XviD-FiCO, пък с онзи не става.

явно дивидито си ми чете и XviD, ама защо един филми тръгвам, а други не, си нямам и на идея. а възможно ли е да имат значение и другите буквички, примерно както е на този филм DVDSCR.XviD-FiCO.

освен днес да си купя още дискове и да пробвам дали ще тръгне и по другия начин.

Link to comment
Сподели другаде

"DVDSCR.XviD-FiCO" си е част от името и не оказва никакво влияние. Ако държиш да пробваш, можеш неработещия да го преименуваш на нещо просто - "Movie.avi" или подобно, но не мисля, че ще има някаква промяна. Иначе е възможно някои XviD файлове да не се четат на DVD плеъри. Просто XviD кодекът е доста богат откъм настройки за енкодиране и има някои опции, които ако се ползват, правят файла нечетим за DVD плеъри (на компютри няма проблеми разбира се).
Link to comment
Сподели другаде

"DVDSCR.XviD-FiCO" си е част от името и не оказва никакво влияние. Ако държиш да пробваш, можеш неработещия да го преименуваш на нещо просто - "Movie.avi" или подобно, но не мисля, че ще има някаква промяна. Иначе е възможно някои XviD файлове да не се четат на DVD плеъри. Просто XviD кодекът е доста богат откъм настройки за енкодиране и има някои опции, които ако се ползват, правят файла нечетим за DVD плеъри (на компютри няма проблеми разбира се).

 

много благодаря за информацията :).

тези дни ще пробвам да запиша същия филм, но по другия начин и ще видиме дали ще стане :).

благодаря още веднъж, без вас нямаше да се справя :) .

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте!

От няколко дни ровя и чета статии и ръководства, изчетох всичко по темата по-горе, но не намирам отговор на моя проблем.

Искам да направя нещо много елементарно - да запиша на ДВД диск няколко филма формат .avi и да си ги пусна на двд плеъра....но уви. Не се получава и вече полудявам.

Ще ви опиша подробно какво правя и какво се получава и дано някой има идея какво греша.

Спазвам стриктно указанията в началото, уеднаквила съм имената на файла avi и на суптитрите sub/srt, използвам nero DVD-ROM(ISO), записвам си диска, пускам го на компютъра и всичко е тип-топ. ДОТУК. Пускам го на плеъра NEO и тръгват филмите, но без суптитри. Същите филми ги записвам на обикновено CD и си вървят без проблем заедно със суптитри. На въпросните двд дискове записвам анимационни филмчета с превод на български и те си вървят супер.

Та това е. Дано да съм била изчерпателна и да може някой да ми помотне. МНОГО МОЛЯ И БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Link to comment
Сподели другаде

Да видим дали е станало ясно: всичко, което записваш на CD или DVD, се чете без проблем на компютъра, но на DVD плеъра тръгват без субтитри, независимо дали видео файловете са записани на CD или DVD.
Link to comment
Сподели другаде

Когато го записвам на CD тръгва със суптитри и на компютъра и на плеъра. Когато го записвам на DVD суптитри има на компютъра, а на плеъра няма суб.

:crosseyes1: - много точно отговаря на състоянието ми в момента.

Link to comment
Сподели другаде

Това ще да е проблем на самия DVD плеър. По принцип компютърът има роля колкото да запише успешно диска. Оттам насетне всичко е в ръцете на DVD плеъра. Можеш да пробваш да ги вградиш във филма чрез AviSub (1.8MB).
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съдействието. :) Ще се опитам да се преборя и с тази програма. Най-много да унищожа още един диск(надявам се че няма да ме бият :punish: ) Още веднъж благодаря.

P.S. А след като ги "вградя"(дано успея) пак с Nero ли да записвам ?

Link to comment
Сподели другаде

Привет Петя!

Наистина зависи от плеъра, но според мен не би трябвало да имаш проблем щом по принцип ти вади субтитри.

Не каза дали субтитрите ти се зареждат автоматично или трябва да ги избираш ръчно. Освен това, доколкото разбрах искаш да запишеш няколко филма на DVD. В този случай, освен всичко, което правиш филмите трябва да са подредени в различни папки- всеки филм в папка и съответно вътре видео и субтитри. Ако плеърът ти ги зарежда автоматично и не са организирани в папки е вероятно да не може да разпознае нужните за филма субтитри.

С AviSub дано успееш, защото вероятността е малка. Просто този вид програми имат проблеми с xvid в резултат на което филмите стават 1:10 в един от най- добрите случаи.

Освен това, ако все пак стане, за да го гледаш на DVD-то си трябва то да поддържа divx6. Иначе просто няма да възпроизведе нищо. Ако не можеш да оправиш проблема по- добре конвертирай в DVD според мен, за да не ходиш по мъките . :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...