Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Дани, благодаря и на теб, че се включи. :) То май наистина е ходене по мъките, особено за човек, който "прохожда" в тази сфера. Плеъра ми зарежда автоматично. Иначе на дистанционното има бутон суптитри, но той не е активен в случая. Пробвала съм и да ги слагам в папки - резултата е същия, т.е. никакъв- гледам си филми без суптитри.

Послушах съвета на Night_Raven и пробвах с AviSub един филм, но нищо не стана. Изписа ми SORRY. То не е тук темата, но да споделя неволите си. :bored: Тръгнах да търся ръководство за друга подобна програма. Попаднах на такова с обяснения на работа с VDub. Много готино, с картинки и т.н. Намерих я и си свалих в. 1.6.17. Започвам с пробите и изненада - в ръководството пише че стартирам филтър и там има позиция суптитри, да ама в това което свалих няма такава. Свалям посочената във въпросното ръководство версия (или подобна на нея - 1.4), но и в нея няма такова нещо. Изпаднах в див ужас :devil: Свалих друг филм и отново пробвах с AviSub. Този път стана(поне така си мисля), бръмча, мига и накрая се появи това: avisub.divx. Предполагам че това е новия филм, но не съм сигурна- не мога да го отворя на компютъра. Та сега бях тръгнала да търся ново ръководство или някъде да прочета за този филтър.

Благодаря ти за съвета - ще проверя дали се поддържа това divx6, ако не- започвам да се боря с конвертирането. Или просто ще се откажа и ще си записвам на амнайсет CD-та. Мога да разбера как се чувства индианец пред компютър. :blink: Още веднъж благодаря на всички.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да вмъкна разяснения. Не че не съм ги писал и друг път, но ще повторя. AviSub не прави много, тя просто интегрира .avi файла в .divx. Самият .divx файл е реално .avi, но с добавена поддръжка за пътечка със субтитри, която плеърите четат и изобразяват върху оригиналния видео файл. За жалост .divx разширението е леко капризно и не всеки филм би могъл да се обработи, както и си установила. XviD е кодек с много опции за настройка и при използването на някои от тях файлът става по-нестандартен за подобни програми, които вграждат субтитри и/или нормални DVD плеъри. На компютър няма проблеми, но на гореспоменатите плеъри има, защото поддръжката им на DviX и XviD е често некадърна.

VirtualDub в комбинация е с VobSub плъгин е алтернатива. При нея няма значение какъв е файлът - всичко може да мине "под ножа". Проблемът в случая е, че това включва прекодиране на целия файл, което не само може да влоши качеството (или повиши размера), но и може да отнеме доста време. Нерентабилно решение според мен, но ако държиш да го пробваш, използвай AviReComp 1.3.0, която интегрира всичко необходимо в удобен интерфейс.

Разбира се винаги можеш да конвертираш филма в DVD формат, но така губиш цял DVD диск за 1 филм, като вече си загубила от видео качеството (със сигурност) и от аудио качеството (ако звукът е компресиран в mp3). А и субтитрите не знам как се вграждат в случая. Не казвам, че няма начин, а че не знам, защото никога не ми се е налагало.

 

Иначе това е голям проблем - липсата на стандартизация. Много потребители си мислят, че като имат някакъв DVD плеър или home cinema система, на който са му лепнали етикетче "DivX", и край, ръгат филми и всичко е идеално. За жалост реалността е различна. Реномираните производителите на DVD плеъри се дърпат от тези формати, защото така биха подкрепили пиратството (доколко е пиратство, е отделен въпрос), а китайските гаражни "производители" имат просто нестабилни продукти, които уж четат, ама я четат, я не. Не зная дали моделът ти има възможност за обновяване на фърмуеъра (firmware), но ако има такава и има обновена версия, може в нея да е оправено, но това са много "ако"-та. Просто потребителя в днешно време е в леко патова ситуация. За жалост.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Tragedy! Много ти благодаря за точните указания, а и на всички други. Благодарение на този сайт днес се научих да конвентирам, да записвам DVD формати, макар че нищо неразбирам просто следвах инструкциите. В този ред на мисли те моля да ми обясниш : възможно ли е да гледам филми в avi формат, записани на DVD, по начина по който си обяснил, на Play stacion 2? Конвентирането става много бавно, а ми се иска да запиша на един диск повече от един филм, но си нямам домашен player, а само тази игра на която имам възможност да гледам и филми.

P.S-Извинявайте , ако не е тук мястото на запитването ми, но нямам опит с фоумите до този момент.

Link to comment
Сподели другаде

PlayStation 2 може да възпроизвежда DVD дискове, но не и .avi. Ако конвертираш дадено .avi в DVD формат, би трябвало да стане, но в противен случай не. Ако на някои DVD плеъри се добавя поддръжка за DivX и XviD, то на PlayStation не е така.
Link to comment
Сподели другаде

PlayStation 2 може да възпроизвежда DVD дискове, но не и .avi. Ако конвертираш дадено .avi в DVD формат, би трябвало да стане, но в противен случай не. Ако на някои DVD плеъри се добавя поддръжка за DivX и XviD, то на PlayStation не е така.

 

 

Благодаря ти Night_ Raven! Ясно без конвентиране няма да се размина. :)

Link to comment
Сподели другаде

Не съм много навътре в областта, но подозирам, че всъщност може и да може, но първо трябва да се "хакне" конзолата. Това включва демонтиране на чипове и препрограмирането им, но за целта трябва съвсметим програматор, направен от човек, който е наясно, и чипът да бъде програмиран с кадърен софтуер, в който е добавена поддръжката. Това обаче са само предположения. А и самият процес крие рискове.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Успях да направя 1-DVD от 3-Mini DVD-та. :thumbsup: Пробвах доста варианти и стигнах до успех по следния начин :

Инсталирах си Nero-7, след това с NeroStartSmart от "Favorites" - "Make YourOwn DVD-Video" - "Add file"на всички без значение колко са програмата си ги номерира. Фаиловете се качват в последователност по ваш избор един по един (това е като недостатък) и ледват няколко стъпки за добавяне на фон, шрифт и т.н., запазих си папката в "Work-D" примерно. След това с "NeroBurning" - "DVD - Video" следват настройки за скорост и т.н., като при нормален диск и накрая се получи :bravo: Дискът тръгна и го изгледах целия

 

:blush: Извинявам се че публикувам темата тук ( където май не и е мястото) но прочетох доста подобни проблеми.

Надявам се все на някой да е от полза

Link to comment
Сподели другаде

:blush: Извинявам се че публикувам темата тук ( където май не и е мястото) но прочетох доста подобни проблеми.

Надявам се все на някой да е от полза

Искам да те поздравя и да ти благодаря, че сподели с останалите потребители как си се справил с даден проблем, защото по този начин обяснението ти може да е полезно и за други потребители с подобни въпроси.

 

Благодаря ти отново.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Моят проблем се изразява в следното.Като записвам филми на CD или DVD и след това някои от тях като ги пусна на домашното DVD и не ми излизат субтитри.Предполагам ,че зависи е от формата на изтегления филм ,но как мога да обработя изтегления филм с формат ,който не тръгва със субтитри ,така че да се появяват ?Примерно изтеглен филм с формат - aXXa никога след като го прехвърля на диск и след това като го пусна на домашното DVD не излизат субтитри.

 

 

Благодаря предварително !

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...