Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

aXXa не е формат, а е името на групата, която е рипната (кодирала) филма от DVD в DivX/XviD. Ако твоят плеър не поддържа показване на субтитри от отделен файл, то може да се наложи да вградиш субтитрите в самия файл. Хвърли око на тази тема и по-специално четвъртия коментар по темата.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Привет на отбора на знаещите и можещите и съответно веднага задавам въпрос. Как да обединя две DVD-та от камерата ми в едно. Моля помагайте, защото ми омръзна да купувам малки DVD-та. Предварително благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Ти нали сваляш мини DV-та от камерата на хард диска ? А в какъв формат са ти след това ?

ами в dvd, поне така мисля, защото когато финализирам диска и го кача на компа ми се появяват двете папки audio video. идеятя ми е как тези мини dvd да ги обединя в едно. може би звуча странно, но не съм много добре с материала.

Link to comment
Сподели другаде

Значи, ти нали 2 папки - Audio_TS и Video_TS (аудиото би трябвало да е празно) и искаш от 2 папки с информацията от мини дв дисковете да направиш 1 (т.е. от тези 2 главни папки ти имаш X2 аудио и видео). Ако те разбирам правилно това може да стане с една програма, но е по добре ако можеше да свалиш информацията на pc-то под друг формат.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

:peace: много благодаря за подробното описание. преди да го прочета мислех че никога няма да се справя. :thumbsup: успях

Все пак ми излязоха един-два сигурно глупави въпроса. :blush:

Каква е разликата между DVD-R филм и Xvid филм и има ли разлика при записването им? :blush:

Какво е avi филм? :blush: и как да разбера че е такъв?

Защо write speed се променя на 4х когато се сложи диска, при положение че е зададено 2х4 и това проблем ли е? :blush:

Моля... на прости хора - с прости думи :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Каква е разликата между DVD-R филм и Xvid филм и има ли разлика при записването им? :blush:

DVD-R е филмът в оригиналния си вид - копиран 1:1 от DVD. DivX/XviD (два различни, но сходни кодека) е, когато този филм е компресиран, за да заема не 4.7GB (колкото е един DVD диск), а примерно 700MB. Той е компресиран именно от DVD-R. Разлика в записването им има в зависимост какво искаш като резултат. По принцип най-вероятно искаш да получиш стандартен DVD диск. При това положение DVD-R си се записва както е указано в ръководството - директно, защото това вече си е готово DVD. DivX/XviD филмите могат да бъдат записани директно както са, но тогава няма да получиш стандартно DVD и DVD плеърът ти ще трябва да може да възпроизвежда тези формати ако искаш да гледаш филмите. Това също е описано в текущата тема. Можеш от DivX и XviD да получиш стандартно DVD, но трябва да конвертираш първо в DVD-R, което става например с ConvertXtoDVD. Със сигурност има и други начини/програми да се конвертира (и запише), но не се сещам, не ми е трябвало досега да правя подобни неща.

 

Какво е avi филм? :blush: и как да разбера че е такъв?

AVI е най-стандартният и разпространен видео контейнер формат, съкращение от Audio Video Interleave. Ако думичката "контейнер" те обърква, просто е пренебрегни, сложил съм я за по-голяма точност, но и без нея пак е достатъчно точно. Той се използва да "приюти" DivX/XviD видео компресия, комбинирана с MP3/AC3 аудио компресия при филмите, които почти всеки тегли и гледа и заради които се инсталират пакети с кодеци. Повече по въпроса можеш да намериш в темата Справочник за кодеци.

Можеш да разбереш дали даден файл е AVI като му погледнеш разширението след края на името му (например: The Lord of the Rings.avi). Ако не ти се показват разширенията, можеш да ги изведеш по следния начин: отваряш някоя папка -> меню Tools -> Folder Options... -> страница View -> махаш отметката на Hide extensions for known file types -> потвърждаваш с OK.

 

Защо write speed се променя на 4х когато се сложи диска, при положение че е зададено 2х4 и това проблем ли е? :blush:

Опасявам се, че това не го разбрах - как така е зададено 2х4?

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да разбереш дали даден файл е AVI като му погледнеш разширението след края на името му (например: The Lord of the Rings.avi). Ако не ти се показват разширенията, можеш да ги изведеш по следния начин: отваряш някоя папка -> меню Tools -> Folder Options... -> страница View -> махаш отметката на Hide extensions for known file types -> потвърждаваш с OK.

Опасявам се, че това не го разбрах - как така е зададено 2х4?

:OK: Много благодаря за информацията. Без вас нямаше да се справя. Всичко друго което съм изчела само ме обърка :bored:

:blush: Съжалявам - ГРЕШКАТА Е МОЯ. Не 2х4, а 2.4х. Това автоматично се променя на 4х, когато се вкара диск. Проблем ли е?

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам - ГРЕШКАТА Е МОЯ. Не 2х4, а 2.4х. Това автоматично се променя на 4х, когато се вкара диск. Проблем ли е?

Ако си задала някаква скорост на запис преди да поставиш празния диск, която се сменя след поставянето му, това не е необичайно. По принцип ако устройството и софтуерът го позволяват, се засичат скоростите на запис на конкретен носител и е възможно автоматично да се променя на най-близката съвместима скорост - нещо като препоръка. Не е проблем в никакъв случай. Би трябвало след като поставиш диска да можеш да си промениш отново скоростта на запис.

Link to comment
Сподели другаде

Не може. След като се сложи диска единственият вариант е 4х. Но щом и така става е добре.

:thumbsup: Благодаря за отговора и простете невежеството. Направо ме е срам да питам... :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Не може. След като се сложи диска единственият вариант е 4х. Но щом и така става е добре.

:thumbsup: Благодаря за отговора и простете невежеството. Направо ме е срам да питам... :blush:

Странно, че не може. За какви носител (марка и вид), записвачка (марка и модел) и софтуер за запис става въпрос?

 

Няма от какво да се срамуваш. Дори напротив, желанието за обогатяване на знанията е нещо похвално. Никой не се е родил научен.

Link to comment
Сподели другаде

ами... диска е SONY DVD+R RW ( ако това е някакъв отговор ) ... на другите въпроси май не мога да отговоря. Безнадежден случай. :blush:

Все пак: Вече записах avi филм на диск. А какво се прави, ако снетият филм се състои от два или три avi файла?

Дано разберете какво питам :(

Link to comment
Сподели другаде

ами... диска е SONY DVD+R RW ( ако това е някакъв отговор ) ... на другите въпроси май не мога да отговоря.

Май няма и нужда да отговаряш на другите въпроси. Фактът, че дискът е презаписваем (RW), обяснява нещата. Подозирах, че е такъв. Презаписваемите дискове се записват на по-ниски скорости и е нормално да поддържат само 4х.

 

А какво се прави, ако снетият филм се състои от два или три avi файла?

С всяка част се процедира както се процедира и с първата или ако е само от една част. Просто филмът е разцепен на 3 файла, всяка от които пасва на по един нормалн CD диск.

Link to comment
Сподели другаде

С всеки файл отделно ли повтарям процедурата на записване или и двата ги издърпвам в папката наведнъж?

И после, когато се пусне филма, втората част автоматично ли тръгва след първата или трябва нещо да се направи?

Благодаря предварително :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

С всеки файл отделно ли повтарям процедурата на записване или и двата ги издърпвам в папката наведнъж?

И после, когато се пусне филма, втората част автоматично ли тръгва след първата или трябва нещо да се направи?

Благодаря предварително :bravo:

Ако ще записваш както са - в DivX/XviD формат, то записваш всичко в една папка. Е, ако искаш, може и в отделни, както на теб ти е удобно. Следващият файл не знам дали тръгва автоматично, зависи изцяло от плеъра. Лично аз не се занимавам с такива и не мога да дам информация.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...