Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Дай още информация:

1. Кога точно го прави този номер:

- когато излизаш от програмата с записани данни или с незаписан файл.

- Къде записваш информацията (на диск, дискета, флаш)

2. Опитай се да изтеглиш данните за грешката:

- когато ти се появи този прозорец, отиди на What data does this error report contain?, копирай съдържанието в един текстов файл и го прикрепи към следващия си пост. Може и да се разбере понякога, кой модул прави грешка, а от там да ти дадем препоръка...

3. Офис пакета ти с СП2 ли е?

4. Пробвай това или това.

 

1. Прави го със записани данни и с незаписан файл.Информацията се записва по подразбиране на твърдия диск.

http://i48.tinypic.com/w13g8z.jpg

Немога да копирам данните за гришките.

http://i46.tinypic.com/sn2ywn.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

1. Прави го със записани данни и с незаписан файл.Информацията се записва по подразбиране на твърдия диск.

http://i48.tinypic.com/w13g8z.jpg

Немога да копирам данните за гришките.

http://i46.tinypic.com/sn2ywn.jpg

 

Съжалявам, че не обясних по-подрбно:

цогато влезеш във втория прозорец (http://i46.tinypic.com/sn2ywn.jpg), маркираш текста с мишката от горе до край и натискаш Ctrl+C. После отваряш нов текстов фаил с Notepad и натискаш Ctrl+V. Записваш файла и го пращаш. друг вариант е да турсиш файла описан най-отдолу "C:\Docume~1\....xxxxx.cvr" и него да прикрепиш.

 

А относно 3 и 4?

- Пакета с СП 2 ли е? Ако не - обнови го!

- Пробва ли да поправиш Офис пакета?

Link to comment
Сподели другаде

Lokoto благодаря и на теб за оказаната помощ.Комбинирах предложените варианти и се получи добър резултат който ме удовлетворява за сега.

Документа за печат само с дефицитните материали го реших по следния начин. След като си маркирам редовете с дефицит ги копирам, след което ги пействам на друг лист, на който предварително съм скрил всички колони които не искам да се виждат и разпечатват.Така след пействането ми излизат само тези колони които са ми необходими за печат.Този начин ми се видя най лесен за ползване. Малката таблица си я прехвърлих в друг лист на същия документ за да се опростят нещата.Само дето не можах да реша проблема с добавянето на нови количества към старите без да се налага да прехвърлям данните в друга колона ами само с допълване или сумиране.

Ето и самата готова таблица за сега

kasowi aparati 2.xls

Link to comment
Сподели другаде

Lokoto благодаря и на теб за оказаната помощ.Комбинирах предложените варианти и се получи добър резултат който ме удовлетворява за сега.

Документа за печат само с дефицитните материали го реших по следния начин. След като си маркирам редовете с дефицит ги копирам, след което ги пействам на друг лист, на който предварително съм скрил всички колони които не искам да се виждат и разпечатват.Така след пействането ми излизат само тези колони които са ми необходими за печат.Този начин ми се видя най лесен за ползване. Малката таблица си я прехвърлих в друг лист на същия документ за да се опростят нещата.Само дето не можах да реша проблема с добавянето на нови количества към старите без да се налага да прехвърлям данните в друга колона ами само с допълване или сумиране.

Ето и самата готова таблица за сега

 

Pirinco,

 

Виж прикрепения от мен файл. Разгледай по-подробно листа "НЕ ПИПАЙ (2)". Той е същия, като НЕ ПИПАЙ, но тук съм използвал условно филтриране на колона О(условие - да се показват стойности по-малки от 0). Скрил съм и излишните колони. Разгледай го по-подробно, за да разбереш, как съм го направил. Ако имаш въпроси питай.

 

Погледни и промените в листа "Данни".

Какви са промените:

Разделил съм колоната "получено количество" на четири- примерно. По този начин можеш да контролираш деня(седмицата) на добавяне на данни. Когато колоните станат много, правиш нова таблица и копираш "Общо количество" в "старо общо количество".

 

Малки забележки, просто за да станат таблиците ти по-четими:

-използрай функцията SUM, а не ++++. Това е по-удобно и вярно, особено ако извършваш манипулации със скиване на редове, филтриране и др...

-излишно е да се използват скоби при умножение. т.е. E3*I3+F3*J3+G3*K3+H3*L3 е по-леко от (E3*I3)+(F3*J3)+(G3*K3)+(H3*L3). Вярвам, че помниш от училище действия от първи и втори порядък(май така се наричаше,а? :blush: )...

 

Надявам се да съм ти бил полезен! :hesthebest:

ЕДит:

Прикрепил съм грешен файл, виж този.

 

п.с. Админ, защо не мога да премина на "използване на пълния редактор"?

Kasowi_aparati_xx.xls

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за поправките,сега започвам да се занимавам с таблици, така че всеки съвет ми е от полза.За математиката да кажа че никога не съм и бил фен, но още помня по нещо макар че прескочих петдесетте :'( Ще се възползвам от подобренията обезателно.Още веднъж благодаря и ако закъсам за нещо пак ще питам :bgflag:

Успех

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, не съм много на ти с ексел и се надявам някой да ми помогне. Имам малък магазин и все още нямам складова програма. Искам да направя таблица в ексел, в която да заприхождавам стоката. В тази таблица да има колона за доставено количество и колона за наличното, но не знам дали има формула за натрупване на количествата. Искам, когато въведа в колоната за доставено количество, всеки път количеството в колоната с наличното, да се натрупва.

Например, имам 2бр от нещо и при доставка на 5бр, наличното количество да се увеличи на 7бр.

 

Има ли такава формула или трябва да направя таблицата по друг начин.

 

Благодаря на всеки, който може да ми помогне.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, не съм много на ти с ексел и се надявам някой да ми помогне. Имам малък магазин и все още нямам складова програма. Искам да направя таблица в ексел, в която да заприхождавам стоката. В тази таблица да има колона за доставено количество и колона за наличното, но не знам дали има формула за натрупване на количествата. Искам, когато въведа в колоната за доставено количество, всеки път количеството в колоната с наличното, да се натрупва.

Например, имам 2бр от нещо и при доставка на 5бр, наличното количество да се увеличи на 7бр.

 

Има ли такава формула или трябва да направя таблицата по друг начин.

 

Благодаря на всеки, който може да ми помогне.

 

Здравей,

 

Мисля, че точно този въпрос го обсъждахме с Pironko малко по-горе. Ти прочети ли го?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

 

Мисля, че точно този въпрос го обсъждахме с Pironko малко по-горе. Ти прочети ли го?

 

Здравей, не намерих нищо във връзка с моя въпрос :( Но от отговорът ти разбирам, че има начин, нали?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, не намерих нищо във връзка с моя въпрос :( Но от отговорът ти разбирам, че има начин, нали?

Добре! Няма да спорим, дали е писано или не! :crosseyes1:

Отговорът е - да, има начин. Но той е да си организираш таблицата малко по-иначе.

Какво ти пречи колоната "доставено количество" да не бъде една, а няколко. За всяка дата на доставката - нова колона. Тъкмо ще знаеш датата на доставката. А общата сума я правиш със SUM. Още по-пригледно е, ако доставките ги отделиш в отделен лист(например "доставки") и само крайната сума я прехвърляш в общия лист. Просто,елементарно и пригледно. :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Добре! Няма да спорим, дали е писано или не! :crosseyes1:

Отговорът е - да, има начин. Но той е да си организираш таблицата малко по-иначе.

Какво ти пречи колоната "доставено количество" да не бъде една, а няколко. За всяка дата на доставката - нова колона. Тъкмо ще знаеш датата на доставката. А общата сума я правиш със SUM. Още по-пригледно е, ако доставките ги отделиш в отделен лист(например "доставки") и само крайната сума я прехвърляш в общия лист. Просто,елементарно и пригледно. :hesthebest:

 

 

За спор дума да не става :) Твоята идея ми хареса, но означава, че ще има много колони за доставено количество. Исках да бъде всичко на един лист, но очевидно няма да стане. От тук се поражда и следващият ми въпрос. Ако направя за всеки месец отделен лист с доставките, как да напиша формулата, така че да се сумират количествата на един общ отделен лист? дано ме рабереш, защото не го обясних много добре ;)

Link to comment
Сподели другаде

За спор дума да не става :) Твоята идея ми хареса, но означава, че ще има много колони за доставено количество. Исках да бъде всичко на един лист, но очевидно няма да стане. От тук се поражда и следващият ми въпрос. Ако направя за всеки месец отделен лист с доставките, как да напиша формулата, така че да се сумират количествата на един общ отделен лист? дано ме рабереш, защото не го обясних много добре ;)

Няма никакъв проблем,

Ето една елементарна таблица! Разгледай я! Тя може още много да се усъвършенства.

Book1.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, мисля че имаше начин в ексел за въвеждане на данни само от една клетка на един работен лист да се записват последователно в колона на друг лист по реда на въвеждане. Например като въведем стойност в клетка А1 Лист1 тази стойност се записва в клетка В1 Лист2, като при ново въвеждане в клетка А1 Лист1 новата стойност се записва в клетка В2 Лист2 и т.н.(нещо подобно на инструмента "form..." само че се въвеждаше директно в клетката). Ще съм много благодарен ако някой сподели каква беше формулата или настройката за гореописаното действие!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, мисля че имаше начин в ексел за въвеждане на данни само от една клетка на един работен лист да се записват последователно в колона на друг лист по реда на въвеждане. Например като въведем стойност в клетка А1 Лист1 тази стойност се записва в клетка В1 Лист2, като при ново въвеждане в клетка А1 Лист1 новата стойност се записва в клетка В2 Лист2 и т.н.(нещо подобно на инструмента "form..." само че се въвеждаше директно в клетката). Ще съм много благодарен ако някой сподели каква беше формулата или настройката за гореописаното действие!

Ако правилно съм те разбрал, направи това:

-отиваш лист2, клетка В2,

-написваш =

-оттам кликш на лист1(долу) и кликаш на клетка А1.

-накрая -Enter

-после Copy клетка В2 на лист2, Paste надолу, или

Друг метод:

-отиваш лист2, клетка В2,

-пишеш =Лист1!А1

- после копираш надолу...

Link to comment
Сподели другаде

Ако правилно съм те разбрал, направи това:

-отиваш лист2, клетка В2,

-написваш =

-оттам кликш на лист1(долу) и кликаш на клетка А1.

-накрая -Enter

-после Copy клетка В2 на лист2, Paste надолу, или

Друг метод:

-отиваш лист2, клетка В2,

-пишеш =Лист1!А1

- после копираш надолу...

 

Нямах това предвид. Искам да въвеждам данни САМО ОТ ЕДИН РЕД в Лист1 като всеки път поправям стойностите само в този ред, а вече въведените преди това стойности да се прехвърлят в Лист2 като всяка нова въведена стойност се натрупва (подрежда) една след друга и предните въведени стойности се запазват. По начина който си описал променяйки клетка А1 в Лист1 всички клетки колона "В" Лист2 ще са с еднаква стойност равна на клетка А1 Лист1, а моята цел е да имам и предните въведени стойности подредени в лист2.

Link to comment
Сподели другаде

Моят проблем е следният:

Цялата ми фонотека е вкарана в ЕXSEL

Имам пет колони с данни/Албум, година на издаване, изпълнител, песен, времетраене/. Периодично допълвам тези колони. Не пиша винаги директно в тях, а по някога копирам и поставям текст. Искам текста във всяка клетка да бъде най-в ляво т.е. давам Align Left

Лошото е, че понякога текста в клетката започва с един интервал/една буква/ навътре и трябва ръчно да го местя. Пробвам, като маркирам всички клетки и слагам текста ту в центъра, ту в дясно и после пак го връщам в ляво с надежда, че ще се подреди ,но не се получава. Има ли начин ,като маркирам колоната, текста да се подреди нормално най в ляво,а не някои клетки да ги оправям ръчно?

 

Вижте прикачения файл за да стане ясно какво имам в предвид. Там с червенкото всичко трябва да се измести с един интервал на ляво за да е подредено :blink:

http://img687.imageshack.us/img687/1997/80431616.jpg

Редактиран от antishoC
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...