Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте, искам да попитам как мога да намеря най-малката стойност в една колона, но тя да бъде по-голяма от 17 например?

предварително благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Въпросът за календара ми е следният:

Тъй като има реални календари в екселски формат дали е възможно на отделен шийт във файл да се сложи такъв календар и от друг шиийт с дати и данни ,с формула да се прехвърлят в календара по реални дати.Незнам дали се изразявам правилно.

Пример:

 

19/10/2010 Петър Тинев 2764 3 33,55 5,61 863,3 04/11/2010 ЧЕТВЪРТЪК

19/10/2010 Маринкова 1158 1 10,86 1,29 255,51 04/11/2010 ЧЕТВЪРТЪК

тази дата 04/11/2010 /която е различна/да се прехвърля вкалендара със съответните данни на този ред на реалният ден от календара

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, искам да попитам как мога да намеря най-малката стойност в една колона, но тя да бъде по-голяма от 17 например?

предварително благодаря

Това става чрез меню данни/филтриране/автофилтър/потребителски или чрез условно форматиране ;)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, искам да попитам как мога да намеря най-малката стойност в една колона, но тя да бъде по-голяма от 17 например?

предварително благодаря

=SMALL(C1:C9,COUNTIF(C1:C9,"<=11")+2)

В случая C1:C9 е зоната, в която са числата, а 11 е числото, от което искаш да е по-голям резултата.

 

Въпросът за календара ми е следният:

Тъй като има реални календари в екселски формат дали е възможно на отделен шийт във файл да се сложи такъв календар и от друг шиийт с дати и данни ,с формула да се прехвърлят в календара по реални дати.Незнам дали се изразявам правилно.

Пример:

 

19/10/2010 Петър Тинев 2764 3 33,55 5,61 863,3 04/11/2010 ЧЕТВЪРТЪК

19/10/2010 Маринкова 1158 1 10,86 1,29 255,51 04/11/2010 ЧЕТВЪРТЪК

тази дата 04/11/2010 /която е различна/да се прехвърля вкалендара със съответните данни на този ред на реалният ден от календара

Благодаря предварително!

Може ако използваш функцията Vlookup. Ако искаш прикачи една примерна книга тук и ще ти покажа как да го направиш.

Link to comment
Сподели другаде

Може ако използваш функцията Vlookup. Ако искаш прикачи една примерна книга тук и ще ти покажа как да го направиш.

 

Ще съм Ви много благодарна за помоща!

 

Proba-dograma.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново,

дали е изпълнимо запитването ми за реален екселски календар?

Моля ви ако не е, ми пишете за да не чакам отговор.

Благодаря Ви!

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление не виждам лесен начин за изпълнението на приложения календар. Едно от решенията според мен е да използвате Subtotals с критерий датата, а другия вариант е просто да подредите списъка по дата.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Имам следния проблем с пустия ексел. Имам текст в клетка само големи букви, като първата е със font size 12, а останалите 10.

При използване на тази клетка с формула (IF,CONCATENATE) в друга клетка не се запазва формата, а всичко става големи букви и font size на клетката.

Можем ли да измислим решение, защото е важно да се запази шрифта- първата буква по-голяма от другите...

Link to comment
Сподели другаде

Прощавай, но на каква версия си?

Една идея, може ли съдържанието да се раздели на две клетки? Така двете могат да бъдат форматирани отделно, което е по-лесно.

Дай пример, прикачи файл.

Link to comment
Сподели другаде

Не, не може да се прехвърля формата на текстовия низ.

Не може и предварително да се дефинира шрифта на всяка позиция от текстовия низ. Това е по простата причина, че Excel е насочен към обработка на цифрови данни, а не текстови.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора... Вече се бях отказал.

Имам нов проблем със сортиране на данни. Прилагам файл. Благодаря предварително...

A къде е файла?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...