Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Както си си направил табличката, маркираш празнто квадртче в ляво /пред клетка А и над 1/Отиваш на Data->Filter->Auto filter. Така ти се появяват малките триъгълничета отгоре на всяка колона. Като чукнеш на тях , може да търсиш по азбучен ред съответно изпълнител, песен, албум и т.н. Избираш си някой изпълнител от колоната,чукваш на него и ти изкарва всичките му песни с времетраенето им. За да извършиш сумирането на всички, използвай бутон "Автосумиране" в лентата с инструменти,какта съм дала в твоята табличка.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Както си си направил табличката, маркираш празнто квадртче в ляво /пред клетка А и над 1/Отиваш на Data->Filter->Auto filter. Така ти се появяват малките триъгълничета отгоре на всяка колона. Като чукнеш на тях , може да търсиш по азбучен ред съответно изпълнител, песен, албум и т.н. Избираш си някой изпълнител от колоната,чукваш на него и ти изкарва всичките му песни с времетраенето им. За да извършиш сумирането на всички, използвай бутон "Автосумиране" в лентата с инструменти,какта съм дала в твоята табличка.

мерси все пак да но това го знам аз имах впредвид обобщена таблица(Pivot table) да направя :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте имам едно такова питане дали е възможно да се направи с ексел един фаил да се управлява от няколко компютъра в мрежа и промените от всеки компютър да се отразяват във всеки фаил.примерно PC1 е променил нещо обаче PC2 и той и промените им зваимно да се актуализират във всеки от двата файла(каквото е променил PC1 да го има в файла на PC2 и обратното). май малко сложно го обясних.

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички, искам първо да ви споделя, че благодарение на вашите мнения и уроци напреднах :hesthebest: сравнително много по отношение на excel. :) За първи път ми е :) но искам да помоля за малко помощ, обикновенно си блъскам главата с седмици, и накрая успявам, но не и в тази таблица, която искам да сътворя.

 

111.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте имам едно такова питане дали е възможно да се направи с ексел един фаил да се управлява от няколко компютъра в мрежа и промените от всеки компютър да се отразяват във всеки фаил.примерно PC1 е променил нещо обаче PC2 и той и промените им зваимно да се актуализират във всеки от двата файла(каквото е променил PC1 да го има в файла на PC2 и обратното). май малко сложно го обясних.

Благодаря предварително.

Най-близо до това, което търсиш е споделянето на работна книга - меню Tools -> Share Workbook. Трябва обаче да си осигуриш и споделянето на папката, в която е файла, за да може да се ползва от други потребителипо мрежата - със съответните права за достъп.

Link to comment
Сподели другаде

Най-близо до това, което търсиш е споделянето на работна книга - меню Tools -> Share Workbook. Трябва обаче да си осигуриш и споделянето на папката, в която е файла, за да може да се ползва от други потребителипо мрежата - със съответните права за достъп.

... или да използваш Google Docs ;)

 

мерси все пак да но това го знам аз имах впредвид обобщена таблица(Pivot table) да направя :)

Така наистина е по-удачния вариант. За целта създаваш Pivot Table чрез съветника и в секцията Layout слагаш Artist в Row, Count of track и Sum of time в Data.

Link to comment
Сподели другаде

... или да използваш Google Docs ;)

 

 

Така наистина е по-удачния вариант. За целта създаваш Pivot Table чрез съветника и в секцията Layout слагаш Artist в Row, Count of track и Sum of time в Data.

Мерсаж мой :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здраейте , отдавна тарся сайт като този , но това май всеки ви го казва.

Имам студентски проект който немога да завърша заради слабите ми познания по Exel.

Сега ще се опитам да опиша проблема си , а дано някой знае как да го реша:

 

Имах задачата да направя проучване (анкета) и сега трябва да обработя резултатите от него. Направил сам си таблица, чиито колони показват отделните анкетни карти , и редове с вапросите. (прикачвам таблицата си)

 

Идеята е в поле "Т" да ми изписва колко човека са отговорили на въпрос 2 с отговор "Определено" обаче в %

 

Благодаря предварително

Изчислителна таблица.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

За преброяването на отговорите можеш да използваш оператора COUNTIF:

http://img40.imagefra.me/img/img40/8/6/15/panevdd/f_10ikm_7b286db.png

 

Преобразуването в проценти може да стане в отделна клетка, например по този начин (предварително форматираш клетката):

http://img38.imagefra.me/img/img38/8/6/15/panevdd/f_10ilm_78eee55.png

Link to comment
Сподели другаде

Да , разучих функцията COUNTIF и си го направих в % до тук задачата ми е изпалнена , но се чудя за по голяма прегледност дали е взмойно в една и саща клетка да се изписва Пример: 37% Определено
Link to comment
Сподели другаде

Може да се направи като напишеш формулата, посочена от panevdd и допълниш към нея текста чрез добавяне на &"Определено". Например формулата от горния пример трябва да е =T12/18&" Определено"
Link to comment
Сподели другаде

Аз изписвам следната формула

 

=COUNTIF(B12:S12;"Определено")/18

 

и по този начин в графатас резултата ми излиза точния отговор 66,7 % , което е суперсамо по себе си, така обаче аз искам да го направя да писхе "66,7% Определено" и за тази цел послусхах васхия савет и кам формулата добавих &"Определено" и формулата ми заизглейда така

 

=COUNTIF(B12:S12;"Определено")/18&"Определено"

 

но тогава резултата в клетаката ми се промени и заизглейда по тъози начин 0,666666666666667Определено а не 66,7%Определено и след изписването на формулата по този начин немога да влияя на формата на клетката

 

и другият ми жапрос е как от дадена редица да ми намери най-голямата процентнна стойност , видях формулата

=COUNTIF(B2:B7,">20000") но при нея е зададен критерий да търски над 20 000 а аз искам да ми намери вазмийно най голямата съществуваща на този ред

Link to comment
Сподели другаде

Моля Ви,помогнете ми!Как мога в таблица на Exel да извърша следните действия:

числото в първата колона да намаля с 28%и да се запише във втората,числото в третата колона да е увеличено с 16,67%,а в четвъртата да е умноженото число от третата по 1,96?Моля за извинение за елементарните въпроси!

Link to comment
Сподели другаде

Моля Ви,помогнете ми!Как мога в таблица на Exel да извърша следните действия:

числото в първата колона да намаля с 28%и да се запише във втората,числото в третата колона да е увеличено с 16,67%,а в четвъртата да е умноженото число от третата по 1,96?Моля за извинение за елементарните въпроси!

За втората колонка:

=A1-((A1*28)/100)

Опитай и останалите да ги пресметнеш по този начин.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...