Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

antishoC, това може да идва от факта, че директно поставяш текста, а в него вече има интервал. Най-удобния начин е да поставиш само текста, т.е. Paste Special -> Values. Така ще избегнеш вмъкването на форматиране, което е от източника на информация и може да прецаква нещата.

Ако проблемът не е в това, то най-вероятно в самия текст имаш интервал в началото. Него за съжаление трябва да премахнеш на ръка или просто да намериш друг начин за копиране на текста.

Ако и това не стане - дай примерен файл с няколко записа, за да видя за какво става на въпрос.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте! Имам запитване за Ексел.Искам да попитам след като съм дал ограничение на определена таблица да е забранен достъпа за нанасяне на информация,но с опция за вкарване на ред и колона от менюто Protection ,как мога да направя така че да мога да вкарвам информация в тези нови ред и колона които мога да добавя.Т.е. да направя така, че новия ред и колона които вкарвам да са извън ограниченията на таблицата.Възможно ли е да се направи и ако може някой да ми помогне как трябва да стане.Благодаря предватително :)
Link to comment
Сподели другаде

antishoC, това може да идва от факта, че директно поставяш текста, а в него вече има интервал. Най-удобния начин е да поставиш само текста, т.е. Paste Special -> Values. Така ще избегнеш вмъкването на форматиране, което е от източника на информация и може да прецаква нещата.

Да, оказа се, че имам интервал в началото :'( С Paste Special -> Values не стана!

Ако проблемът не е в това, то най-вероятно в самия текст имаш интервал в началото. Него за съжаление трябва да премахнеш на ръка или просто да намериш друг начин за копиране на текста.

Намерих начин да го избегна. Когато директно поставям в Excel, интервала си остава. Когано обаче го сложа в Word и от там го копирам и го дам в Excel се получава. Но не и веднага с copy/paste. Преди това трябва да се маркира текста в Word, да се сложи в центъра, после да се даде Align Left и пак да се премести в ляво. Този номер в Excel не ставаше, но като се копира така от Word се оказа, че интервала изчезва. Няколко натискания повече с мишката, но си заслужава, защото потякога текста е от стотина реда и си е хамалогия да се трие интервала във всяка клетка :crosseyes1:.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Имам запитване за Ексел.Искам да попитам след като съм дал ограничение на определена таблица да е забранен достъпа за нанасяне на информация,но с опция за вкарване на ред и колона от менюто Protection ,как мога да направя така че да мога да вкарвам информация в тези нови ред и колона които мога да добавя.Т.е. да направя така, че новия ред и колона които вкарвам да са извън ограниченията на таблицата.Възможно ли е да се направи и ако може някой да ми помогне как трябва да стане.Благодаря предватително :)

Според мен може да стане при положение, че за новите клетки избереш да не са защитени Format Cells -> Protection -> Locked, но тябва да го пробваш.

 

Намерих начин да го избегна. Когато директно поставям в Excel, интервала си остава. Когано обаче го сложа в Word и от там го копирам и го дам в Excel се получава. Но не и веднага с copy/paste. Преди това трябва да се маркира текста в Word, да се сложи в центъра, после да се даде Align Left и пак да се премести в ляво. Този номер в Excel не ставаше, но като се копира така от Word се оказа, че интервала изчезва. Няколко натискания повече с мишката, но си заслужава, защото потякога текста е от стотина реда и си е хамалогия да се трие интервала във всяка клетка :crosseyes1:.

Има два варианта за по-бърза обработка:

1. В Word при задържане на клавиша Alt и влачене с мишката може да се избере определена зона от файла. В случая можеш да избереш всички интервали пред всеки ред

2. В Excel има функция Text to Columns, с която при задаване на типа на разделение fixed width и поставяне на разделителя след първия интервал, можеш да отделиш интервалите като една колона и текста като втора.

 

Поиграй си и пиши какво си успяла да направиш.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Прекрасен форум и страшно много информация за профани като мен.

Много ви моля помогнете!

Сигурно въпросът ми е елементарен но, аз не мога да се справя!

Моля ви, напишете правилен вариант за това условие и ако имате време, обяснете.

1. = (LEFT(A2,1)="г", LEFT(A2,1)="д”);

2. = (F2>20, F2<30)

3. = (E2>=80)

4. CONCATENATE(B2,"-",C2),

Благодарение на вашите коментари във форума, успях да се справя до тук: =IF(AND(LEFT(B5,1)="Г",G5>=20,G5<=30),CONCATENATE(B5," ",C5)," ")

но при многобройните ми опити да вмъкна „D2=д” или (E2>=80), правя грешка.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

здравейте, много готин форум. нова нованичка съм и имам проблем изчетох всичко във форума и намерих нещо подобно на моето питане, но тъй като надеждата умира последна все пак ще попитам. пробвах със статистическа формула каунт и всичките и три производни но нещо не се получи, не мога да се мъча вече.

имам една таблица, която се състои от 30 колони и 10 реда. нанесените данни са само цифри. интересува ме може ли, съществува ли въобще функция в ексел, с която да може да ми преброи колко пъти съществува числото 235 във един определен ред. имаше подобен въпрос но ставаше въпрос за текстове и разни други по сложни неща, все ми се струва че при толкова чудеса които прави тази програма би трябвало да може да разпознае три пъти една и съща цифра и да го преброи

 

горещо благодаря на отзовалите се и желая хубави и усмихнати дни

Link to comment
Сподели другаде

здравейте, много готин форум. нова нованичка съм и имам проблем изчетох всичко във форума и намерих нещо подобно на моето питане, но тъй като надеждата умира последна все пак ще попитам. пробвах със статистическа формула каунт и всичките и три производни но нещо не се получи, не мога да се мъча вече.

имам една таблица, която се състои от 30 колони и 10 реда. нанесените данни са само цифри. интересува ме може ли, съществува ли въобще функция в ексел, с която да може да ми преброи колко пъти съществува числото 235 във един определен ред. имаше подобен въпрос но ставаше въпрос за текстове и разни други по сложни неща, все ми се струва че при толкова чудеса които прави тази програма би трябвало да може да разпознае три пъти една и съща цифра и да го преброи

 

горещо благодаря на отзовалите се и желая хубави и усмихнати дни

еми има един начин ама с две действия първо "условно форматиране" и после countif и става работата :)

проба.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Може ли някой да ми каже как с едно действие в една клетка мога да вкарам текущата дата и текущото време в следния вид: 14.04.2010г 16 45. Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Избираш клетката - Format -> Cells -> в полето Category избираш Custom и въвеждаш:

dd.mm.yyyy"г." h mm;@

 

Остава само да въведеш дата и час или да редактираш вече въведената дата и час.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте, значи имам да правя следната задача:

да се състави таблица със следните полета:

1.име на акционера

2.процент(%) на акциите му от общия брой акции

3.чиста пецалба на фирмата която да се вземе от определено поле извън таблицата

4.стойност на дивидента на акционера в зависимост от дяловия капитал (данък върху дивидентите) като ако дивидента е по малък от:

100 лв. е 0%

500 лв е 13%

а другите случаи е 25%

да се начертае подходяща графика и да се състави таблица за поне 10 човека

 

Въпросат ми е как по точно трябва да определи "чистата печалба на фирмата която да се вземе от определено поле извън таблицата" и "стойност на дивидента на акционера в зависимост от дяловия капитал (данък върху дивидентите) като ако дивидента е по малък от: 100 лв. е 0%, 500 лв е 13%, а другите случаи е 25%"

 

Някой ако може да помага моля :(

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Относно дивидентите, можеш да използваш функцията if. Що се отнася до въпроса ти "как по точно трябва да определи "чистата печалба на фирмата която да се вземе от определено поле извън таблицата"" - не можах да го разбера, затова те моля да обясниш малко повече и да дадеш нагледен пример с това, което си направил досега.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте имам едно питане :) имам една таблица с име на изпълнител име на песен на албум и времетраене и искам да направя обобщена таблица на която да излиза дадения изпълнител колко песни има като да показва продължителността на всяка песен и общато времетраене на всички песни на даден изпълнител

чудух се правих някви таблици ама не мога да разбера как ще стане това . благодаря предварително :)

Нов Microsoft Excel Worksheet.xls

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...