Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Не мога да наглася горе в

дясно както са изписани имената на месеците като кликна върху месеця и

той да се позиционира с антетката готов за работа. Като ги рпобвам

последователно от януари към декември работи добре. Но при опит да се

върма да кажем от септември на друг по малък месец да речем май и се

разбичква. Правя го с хиперлинкове.

Въпросът е да нацелиш къде да поставиш хиперлинковете. Аз те съветвам винаги да сочат към първата клетка под полето "Дата" на съответния месец.

 

Здравейте,

Как може на всяка страница от даден лист в таблицата да се повтарят първия и последния ред.

Моля пояснете. Какво точно трябва да се повтаря? Ако предоставите примерен файл ще бъде чудесно.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

здравейте,опитвам се да направя следното нещо , но не ми се получава : в няколко шийта имам таблици на които в първата колона се въвежда текст , но искам да направя така,че като пиша текста в един шийт на определен ред автоматично същият текст да се нанася насъщият ред в таблицата в другите шийтове .Досега имах успех само с групиране на шийтовете но искам това да става с формула . Благодаря предварително !
Link to comment
Сподели другаде

здравейте,опитвам се да направя следното нещо , но не ми се получава : в няколко шийта имам таблици на които в първата колона се въвежда текст , но искам да направя така,че като пиша текста в един шийт на определен ред автоматично същият текст да се нанася насъщият ред в таблицата в другите шийтове .Досега имах успех само с групиране на шийтовете но искам това да става с формула . Благодаря предварително !

Може да стане като зададете клетките, в които искате да се повтаря информацията да са равни на дадената клетка в другият sheet.

 

Нещо такова Tragedy

Копирате дадените секции с определен брой редове между тях и при нужда добавяте нови редове (десет бутон върху някой ред и после Insert, като формлите за сума ще се обновят с новият ред)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съветите на всички!! Получи се с формулата =sheet!a1 нея не бях я пробвал понеже я използвах за пренасяне на числа и мислех , че за текст не става понеже в клетката с формулата има 0 преди да е въведено число и затова пробвах с address но не ми се получи .
Link to comment
Сподели другаде

Tragedy,

Не ми харесва този начин - аз и сега го правя по подобен начин ръчно, но ако се промени ширината на междинен ред се премества и последния на друга страница.

Link to comment
Сподели другаде

здравейте имам едно питане.имам една табличка в ексел с дати,адреси и имена и се чудя как(дали може изобщо) да направя формула която да търси по име и да го препраща в друга таблица .благодаря предварително

примена табличка във вида.New Microsoft Excel Worksheet.xls.xls

Link to comment
Сподели другаде

здравейте имам едно питане.имам една табличка в ексел с дати,адреси и имена и се чудя как(дали може изобщо) да направя формула която да търси по име и да го препраща в друга таблица .благодаря предварително

примена табличка във вида.New Microsoft Excel Worksheet.xls.xls

 

А защо не ползваш формулата LOOKUP? Пробвал ли си я или чакаш готово решение от някой(това е мързел :punish: )?

 

Ето ти малко хляб за мисли.(Виждам, че обичаш да пишеш на латиница, т.е. разбираш отлично английски, нали?)

http://www.cpearson.com/excel/TablesAndLookups.aspx

 

ако не, то тогава това .

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! В последните 2 часа преглидах цялата тема за да не повторя вече зададен въпрос. Не намерих нещо подобно.

Имам тектови файл, напр. Abc.tmp

Всеки ред съдържа някакво име и стойност. Да кажем 15 символа + 3 интервала + 15символа.

Трябва да направя макрос, който да прочита текстовия файл, да го записва приимерно в 2 масива

Dim Name(n),Stst(n). Последващото използване на тези данни за попълване на различни клетки от Worksheet ще го уточнявам по-нататък и ще си го направя сам.

Не ми е ясно как да направя изчитането на текстовея файл. Той може да е произволно дълъг, но с фикс.дължина реда - примелно 33 символа.

Второто ми питане е как да направя този макрос да се изпълвава при отварянето на екселския файл.Може да би трябва да започва с Sub Auto_Open() ?

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Днес прочетох целия форум и се радвам, че има такива ентусиасти като вас :)

За съжаление аз скоро започнах да се обучавам на тази програма ...

Не намерих никъде коментар как може да се направи падащо меню.

Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете!

Благодаря ви предварително!

И ако е необходимо.. с офис 2007 на БГ съм :)

Link to comment
Сподели другаде

А защо не ползваш формулата LOOKUP? Пробвал ли си я или чакаш готово решение от някой(това е мързел :punish: )?

 

Ето ти малко хляб за мисли.(Виждам, че обичаш да пишеш на латиница, т.е. разбираш отлично английски, нали?)

http://www.cpearson.com/excel/TablesAndLookups.aspx

 

ако не, то тогава това .

 

направих каквото ми трябваше но не мога да разбера как да направя препратените данни да се маркират в първата таблица т.е. да се оцветяват туй ми е схемата ако можеш да кажеш как става ще съм благодарен :)

Link to comment
Сподели другаде

направих каквото ми трябваше но не мога да разбера как да направя препратените данни да се маркират в първата таблица т.е. да се оцветяват туй ми е схемата ако можеш да кажеш как става ще съм благодарен :)

Прочети тук

Това ли искаше да разбереш?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...