Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Привет

Искам да направя следното,имам две дати и два определени часа и искам да изкарам колко часа са изминали от началната дата до крайната.

http://img18.imageshack.us/img18/4210/officea.png

 

off// Разгледах всички страници дано да не съм пропуснал отговора на моето искане...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Решението е да намериш разликата между двете дати и да форматираш клетката с резултата в часове (Time) или като число (резултата ти ще излезе като част от денонощието, така че ще трябва да го умножиш по 24).
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

В момента не мога да реша точно този проблем със смятането на времето .... Правя си една програмка за засичане на разхода на ток на климатика. Сега съм го направил и го засичам всеки ден по едно и също време и всичко работи ок. Незнам каква би трябвало да бъде формулата да изчислява автоматично колко време (часа) е работил от засичане до засичане. Примерно засичам го днес в 11.30ч. и след няколко дена да речем в 18.20. Да се сметне автоматично колко часа е разликата. Сега намирам средния разход на ел.енергия като изразходваните КВ раделям на 24ч понеже на толкова го засичам.Това е много задължаващо и трябва да следя времето и да тичам да засичам.

Ето го и файла. Моля, ако някой знае как нека да помогне.

 

http://www.bgshare.com/442369/електро123.xls

 

Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Най-лесният вариант е две съседни клетки да зададеш датата и часа, през който си измери показанията и след това в отделна клетка или във формула да сметнеш часовете, които са изминали като разлика между двете дати, умножена по 24 (понеже по подразбиране Excel дава резултата в дни при изчисляване на разлика между дати). В случай, че се затрудняваш съм прикачил пример, но пробвай да се справиш сам(а) преди това.

Kalkulirane na chasove.xls

 

Важно: Обърни внимание на форматирането на клетките, защото е важно.

 

 

Хм, сега видях, че точно две мнения по-горе съм коментирал как се смята разлика в часове...

Link to comment
Сподели другаде

Бях видял предния ти пост и правих разни проби с неустойчив успех... Благодаря за примера ти, но не мога да разбера как бих могъл да го ползвам в моя файл.... Не мога да се справя.
Link to comment
Сподели другаде

Прилагам твоя файл с корекция във формулите. Разгледай го и ако имаш въпроси пиши.

 

електро123.xls

 

 

П.П. Искаше ми се да се помъчиш малко, за да можеш да схванеш как стават нещата, а не да ти го давам наготово.

Link to comment
Сподели другаде

Никога не съм работил с ексел.... Днес цял ден се боря с този проблем.. Положил съм много услия повярвай ми.. Струва ми се,че си пипнал и нещо друго да има с какво да се занимавам :) Благодаря ти за помощта. Ще го разгледам и дано схвана как се получава. Ако има проблем ще пиша отново.
Link to comment
Сподели другаде

От направените до този момент проби когато се

нанасят всекидневно данни работи коректно. Но когато прескочих 10 дена

разделя изразходваната ел.енергия на 24 вместо да изчисли,че са минали

10 дена от засичане до засичане и да раздели на 240ч и да получи

0,7525 което е вярното. Те за това изчисление иде реч.

 

Ето новия файл:

 

http://www.bgshare.com/442451/new3_electro123.xls

Link to comment
Сподели другаде

При формула за намиране времето в брои дни =(A3-A2) и за часове =(A3-A2)/24 работи коректно когато засичането е всекидневно както съм подготвил таблицата. С датите за целия месец. Но ако да кажем съм засичал до 6 всекидневно =(A6-A5) работи добре. Ако прескоча 3 дена и на дата 9 =(A9-A8) няма как да го сметне понеже клетка А8 е 0 и пише цялото показания. Ако разгледаш файла от по-дорния ми линк ще видиш там съм го показал. Трябва по някакъв начин да пресмята времето кога има нанесени данни.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Искам да ви попитам - има ли такава функция в ексел,която да ми показва например при въведен текст или просто някакви данни да изразява коя дума в текста,символ или число се повтаря най-много и също така колко пъти т.е да представлява нещо като диаграма и да показва коя дума се повтаря най-много,на второ място най-много повтарящата се дума,на трето място и т.н.Дано ме разбирате какво искам да кажа!Дълго си играх и не можах да направя тази операция(ако въобще е възможна) и затова се обръщам към вас!
Link to comment
Сподели другаде

При формула за намиране времето в брои дни =(A3-A2) и за часове =(A3-A2)/24 работи коректно когато засичането е всекидневно както съм подготвил таблицата. С датите за целия месец. Но ако да кажем съм засичал до 6 всекидневно =(A6-A5) работи добре. Ако прескоча 3 дена и на дата 9 =(A9-A8) няма как да го сметне понеже клетка А8 е 0 и пише цялото показания. Ако разгледаш файла от по-дорния ми линк ще видиш там съм го показал. Трябва по някакъв начин да пресмята времето кога има нанесени данни.

Въпросът ми беше какво се опитваш да постигнеш - да изчислиш на дневна база колко си изхарчил. Моля те разясни стъпка по стъпка какво се опитваш да направиш, кое как да изчислиш.

 

Здравейте!Искам да ви попитам - има ли такава функция в ексел,която да ми показва например при въведен текст или просто някакви данни да изразява коя дума в текста,символ или число се повтаря най-много и също така колко пъти т.е да представлява нещо като диаграма и да показва коя дума се повтаря най-много,на второ място най-много повтарящата се дума,на трето място и т.н.Дано ме разбирате какво искам да кажа!Дълго си играх и не можах да направя тази операция(ако въобще е възможна) и затова се обръщам към вас!

Доколкото знам подобна функция не съществува в Excel.

Link to comment
Сподели другаде

След монтирането на климатика реших да си следя разхода на ток и средния разход на час на климатика. В това число колко дневна нощтна и стойностите им коло лв. ми е тока за месеца. Колко часа е работил климатика.Първоначално таблицата беше с нанесени дати за целия месец.Като засичам всеки ден работеше коректно, но ако прескоча няколко дена и направя засичане на показанията на електромера нещата не се получават. Сега съм махнал датите на месеца и когато нанасям нови дати и показания си работи.В момента ползвам файла който ти ми направи с малки промени от моя страна.В момента не мога да се справя с това:

Имам 12 sheet с имената на месеците. С каква формула в клетка J25 на всеки лист да събера резултатите от клетки L16 на всички листове ? Това е общия разход за ток откак съм сложил климатика.

Ето файла:

 

http://www.bgshare.com/443259/Razhod TOK.xls

Link to comment
Сподели другаде

Мисля,че почти приключих с мъките по файла. Работи вече и прави това

което искам. Сблъсках се с последния проблем преди да ми доиде друга

идея. Разгледай само първия лист шиит 1. Не мога да наглася горе в

дясно както са изписани имената на месеците като кликна върху месеця и

той да се позиционира с антетката готов за работа. Като ги рпобвам

последователно от януари към декември работи добре. Но при опит да се

върма да кажем от септември на друг по малък месец да речем май и се

разбичква. Правя го с хиперлинкове. Те за това ако помогнеш ще съм

много благодарен. Друго не пипай работи си.

 

http://www.bgshare.com/443349/Razhod TOK1.xls

 

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...