Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако другият диск е стартиращ, не би трябвало да има проблем.

 

Ясно, благодаря ти. : ))

 

Стана с друг диск, тъкмо зашърших инсталацията на Windowsa. Отново благодаря. : ))

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте!Аз съм с Windows 7 и имам въпрос за преинсталацията му, че на моя компютър вече му е нужна. Имам два хард диска: единият е 160гб разделен на две (C:) и (D:), а другия ми е отделен 1тб (F:). В (C:) ми е Windows-са и програмите, в (D:) са ми игрите и (F:) са ми всички останали неща филми, песни, снимки и т.н. И така въпросът ми е мога ли да си преинсталирам Windows-са, който ми е на 160гб-вия хард диск без да засягам отелния (1тб-вия), в който са ми всички ценни неща (смисъл да ми се запазят всичли файлове в него)? Имам в предвид дали трябва да го махна при преинсталацията или да си стои, но докогато четох ръководството видях, че трябва да се форматира хард диска преди преинсталацията. Но вече както споменах искам да си запазя нещата на отделния диск. Моля ви кажете ми как да постъпя да го махна ли (отделни хард диск) и после след преинсталацията да си го сложа, но дали ще го разпознае после. Или пък да не го махам, но вече не знам какво да направя при преинсталацията затова ви моля да ми обясните по-подробно.
Link to comment
Сподели другаде

Няма нужда да махаш никакъв диск. Просто по време на инсталацията първо премахни дял С и го създай наново. Не е лошо да го форматираш и тогава Напред!Дял Д ще остане без промени.
Link to comment
Сподели другаде

И още нещо важно се сетих да попитам. При преинсталацията разбрах, че трябва да съм извадил интернет кабела, но не разбрах трябвали да го включа по някое време или не. Защото предния път когато ми инсталираха Windows-са той сам си намери всички нужни драйвери (без за звука, но за него си ги имам) от интернет, а пък нямам за останалите неща драйвери. И за това питам дали трябва да си включа интернета по някое време при преинсталацията, за да може пак да си намери всичко необходимо.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип можеш да си набавиш всички основни драйвери предварително. Дори според мен е по-добрата идея, защото ще ги изтеглиш от сайтовете на производителите, което е най-добрият източник. Ако за нещо липсва драйвер от страна на производителя, но пък Windows може да си изтегли такъв, това по всяка вероятност ще е за второстепенен хардуер и не е никакъв проблем да се направи по-късно.
Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Windows 7. А заедно с него и DirectX 11. И се появиха проблеми свързани с Директ-аХикс11; например Google Earth тръгва съвсем бавно и не може да включи на режим DirectX. Оказа се, че DirectX 11 не се поддържа от моята скромна Standart VGA Graphics Adapter - карта. Но тя работеше много добре с DirectX 9.

Та, как да сменя новия модерен DirectX 11 с добрия стар DirectX 9, но да си запазя Windows 7? Оказа се, че не е просто.

 

MB – GB 8I915GMF

Graphic Card – Standart VGA Graphics Adapter

CPU P4/2,8 gb

2 GB RAM

Windows 7, 32 bit

Link to comment
Сподели другаде

Windows 7 си разполага и с поддръжка на DirectX 9.0c. Няма нужда да се сменя нищо. Ако това "Standart VGA Graphics Adapter" го вземаш от Device Manager, то май по-скоро драйверът не е инсталиран. Ако е така, просто си инсталирай драйвера и всичко трябва да е наред.
Link to comment
Сподели другаде

Windows 7 си разполага и с поддръжка на DirectX 9.0c. Няма нужда да се сменя нищо. Ако това "Standart VGA Graphics Adapter" го вземаш от Device Manager, то май по-скоро драйверът не е инсталиран. Ако е така, просто си инсталирай драйвера и всичко трябва да е наред.

 

 

 

Да, да, да, благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте всички!

Извинявам се за невежеството си но имам един странен въпрос при който срещнах трудност и се надявам да можете да ми помогнете.В подробното описание за инсталация на системата по точно:"Ако не сте изключили мрежата, както беше препоръчано в началото на статията, тук ще можете да изберете каква е тя - домашна, служебна или публична." може ли някой да опише как се настройва мрежата след това защото явно аз съм я изключила (незнам как) но този прозорец с определянето на мрежа ми го прескача при преинсталация.След това не ми позволява да създам група а искам да го свържа с другия компютър.Всичко съм включила мрежовата карта си я разпознава но като включа кабела несвети и нереагира изобщо.Пробвах с кабела на интернета и там си светва и почва да се мъчи да се свърже (защитата по мак адрес непозволява)и тогава се появява неидентифицирана мрежа но до тук.Ако някой може да ми каже къде да настроя че явно нещо пропускам ще бъда много благодарна!

Компютър 1 с интернета е с ХР а проблемния с 7 но това мисля че няма значение след като картата изобщо непоказва че е вкаран кабел когато сложа този за мрежа м/у двата.

Благодаря предварително!

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Мен изобщо ме няма в тази част - инсталиране, преинсталиране и т.н., но съм в позиция, че няма кой друг за момента. Имам нов ViewSonic лаптоп, ViewBook, идва си съответно с Win 7. всичко вървеше идеално, докато нещо не се скапа тотално. Няма как да погледна какв точно, тогава ми се стори добра идея просто да се върна в началото, със сега инсталиран Winsows 7 и да действам оттам. Реших "няма проблем, имам диска", казаха че не е трудно просто да се върна в самото начало, да го пеинсталирам, само и само да тръгне наново. Уж следвах всички стъпки. Стигам до 3.1, и оттам насетне започва кашата.

Излиза ми прозорец Recovery System с две опции: Recover to factoy default и Exit. Съответно избирам да се възстановят заводските настройки. Следващия прозорец е предупреждение, че инфото ми ще бъде премахнато, голяма работа, на тоя лаптоп нямам нищо, и си избирам Yes. В следващия момент една трета от екрана ми е с надпис Recovery processing... Please wait. KB/mouse locked. И на останалата част от екрана виждам път към файл на Win 7 диска - E:\CRIMG\recovery.win и там приключва моето възстановяване на данни.

Стоя и го чакам, не че има какво друго да направя, но нищо повече не става. Чаках го почти цяло денонощие и нищо. Няма как да се откажа, защото сега при стартиране компа си търси Boot диск, няма как да дам exit, no или каквото и да е друго по пътя към заветния надпис.

Затова моля, ПОМОЩ! Колко време да го чакам да зареди и какво в цялата работа обърквам?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте всички!

Извинявам се за невежеството си но имам един странен въпрос при който срещнах трудност и се надявам да можете да ми помогнете.В подробното описание за инсталация на системата по точно:"Ако не сте изключили мрежата, както беше препоръчано в началото на статията, тук ще можете да изберете каква е тя - домашна, служебна или публична." може ли някой да опише как се настройва мрежата след това защото явно аз съм я изключила (незнам как) но този прозорец с определянето на мрежа ми го прескача при преинсталация.След това не ми позволява да създам група а искам да го свържа с другия компютър.Всичко съм включила мрежовата карта си я разпознава но като включа кабела несвети и нереагира изобщо.Пробвах с кабела на интернета и там си светва и почва да се мъчи да се свърже (защитата по мак адрес непозволява)и тогава се появява неидентифицирана мрежа но до тук.Ако някой може да ми каже къде да настроя че явно нещо пропускам ще бъда много благодарна!

Компютър 1 с интернета е с ХР а проблемния с 7 но това мисля че няма значение след като картата изобщо непоказва че е вкаран кабел когато сложа този за мрежа м/у двата.

Благодаря предварително!

Поздрави!

Т.е. компютърът с XP е и с 2 мрежови карти и искаш да го използваш да подава Интернет на втория, защото нямаш рутер?

Ако да, то настройките на съответната мрежовата карта на първия направени ли са, за да може наистина да е свързан с втория?

Ако да, свържи кабела и иди в контролния панел -> Network and Internet -> Network and Sharing Center. Там ще видиш дали компютърът е свързан с мрежа и какви налични има. Можеш да направиш и снимка и да я качиш тук.

 

Здравейте!

Мен изобщо ме няма в тази част - инсталиране, преинсталиране и т.н., но съм в позиция, че няма кой друг за момента. Имам нов ViewSonic лаптоп, ViewBook, идва си съответно с Win 7. всичко вървеше идеално, докато нещо не се скапа тотално. Няма как да погледна какв точно, тогава ми се стори добра идея просто да се върна в началото, със сега инсталиран Winsows 7 и да действам оттам. Реших "няма проблем, имам диска", казаха че не е трудно просто да се върна в самото начало, да го пеинсталирам, само и само да тръгне наново. Уж следвах всички стъпки. Стигам до 3.1, и оттам насетне започва кашата.

Излиза ми прозорец Recovery System с две опции: Recover to factoy default и Exit. Съответно избирам да се възстановят заводските настройки. Следващия прозорец е предупреждение, че инфото ми ще бъде премахнато, голяма работа, на тоя лаптоп нямам нищо, и си избирам Yes. В следващия момент една трета от екрана ми е с надпис Recovery processing... Please wait. KB/mouse locked. И на останалата част от екрана виждам път към файл на Win 7 диска - E:\CRIMG\recovery.win и там приключва моето възстановяване на данни.

Стоя и го чакам, не че има какво друго да направя, но нищо повече не става. Чаках го почти цяло денонощие и нищо. Няма как да се откажа, защото сега при стартиране компа си търси Boot диск, няма как да дам exit, no или каквото и да е друго по пътя към заветния надпис.

Затова моля, ПОМОЩ! Колко време да го чакам да зареди и какво в цялата работа обърквам?

За жалост нямам особен опит с лаптопи и особено с тези на ViewSonic, за да дам по-точен съвет. Няма ли някакво ръководство (книжка) с указания?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...