Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

здравейте иксам малко помощ изтеглих уиндоус 7 но при инсталацията ми иска дривери сега лаптопа седи до там и незнам какво да правя моля помогнете ми седи на стъпка 4.6.1.1
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В стъпка 4.6.1 вижда ли се твърдият диск? Ако се вижда без драйвер, няма нужда да се посочва такъв. Ако все пак не се вижда, можеш да опиташ да превключиш режима на работа на SATA контролера в BIOS от AHCI на IDE/Compatibility.
Link to comment
Сподели другаде

значи проблемъте следният лаптопа е с уиндоус виста но искам да му сложа 7-цата нямам инсталационнен диск а съм го качил на флашка,за прав път ще правя преинсталация и не съм на ясно с уиндоус-ите пълна мъгла ми е.не се вижда биос или там каквото е давам му истал нау и до там после не мога да натисна нехт защото казва че няма драйвери. пак казвам не съм на ясно с уиндоус и незнам кво става
Link to comment
Сподели другаде

не се вижда биос или там каквото е давам му истал нау и до там после не мога да натисна нехт защото казва че няма драйвери.

Как така не се вижда BIOS? По скоро ти не знаеш как да влезеш. Когато рестартираш компютъра за около секунда се появява начален екран, на който се изписва марката на дъното и отдолу трябва да пише с кой клавиш се влиза в BIOS. След като влезеш направи това, което те е посъветвал Night_Raven в последния си коментар. Запамети промените и тогава започни да инсталираш Windows.

Link to comment
Сподели другаде

добре кво не разбирам. направих и това запазжам промените и сега ми седи само черен екран и сега на каде. ако е мак да ти помогна аз ама уиндоуса ми е тамна индия
Link to comment
Сподели другаде

Давай малко по-подробна информация, за да може да ти се помогне. Черния екран кога се появява? Не иска да boot-ва от флашката или не зарежда Windows Vista? Ако си променил само настройката в BIOS, за която е споменал Night_Raven, при положение, че досега е успявала да се стартира инсталацията от флашката, то не би трябвало сега да е по-различно. Прочети цялото ръководството много внимателно. За BIOS-а е описано в края на статията. Ако се затрудняваш да обясниш някои неща, може да снимаш проблема и да прикачиш снимката към коментара си. Понякога това доста помага.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Само да попитам, ако не форматна дяла на който ще инстална Уина, той ще го направи автоматично, а дали ще е същото както ако съм го форматнала ръчно?
Link to comment
Сподели другаде

Няма да го направи автоматично (Windows 7), а ще имаш после папка Windows.old, от която ще си ползваш старите файлове, ако ти трябват. Има обяснение за това по време на инсталацията. За предпочитане е да форматираш (не форматнеш) дяла с опцията "Формат". После посочваш да се инсталира на този дял и готово.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
В момента на лаптопа си имам инсталиран Windows 7 Ultimate, но нямам инсталационен диск, от който при евентуална повреда да мога да го преинсталирам. Въпросът ми е, мога ли Windows-a, с който съм в момента да си го запиша на един DVD диск, и по тозо начин да си спестя тегленето на някакви версий от Интернет, които я тръгнат, я не.
Link to comment
Сподели другаде

Не. Вече инсталирана версия на Windows няма как да се запише като инсталация. Ако искаш да можеш да инсталираш Windows, ще трябва да си намериш точно това.
Link to comment
Сподели другаде

A, ще може ли някой да ми напише едно кратко обяснение, след като вече съм го изтеглил под формата на .iso как точно се записва с Nero като bootable DVD, че не съм много наясно как точно става. И нужно ли да вграждам някакви драйвери или сервизни пакети също така. Мерси предварително!
Link to comment
Сподели другаде

Даваш на нерото да отвори iso-файла и то ще ти предложи запис на диск. Това е, избираш си скоростта само (средна). Диска става буутващ, защото нерото ще го направи такъв.
Link to comment
Сподели другаде

Bootable е всеки диск, който е стартиращ. Т.е. BIOS на дънната платка може да го използва, за да стартира компютъра. Такива дискове са:

- инсталации на операционни системи;

- live дистрибуции на операционни системи;

- спасителни дискове на различни програми за създаване на image-и на дялове като Norton Ghost, Acronis True Image, Paragon System Backup, Paragon Backup & Restore, EASEUS ToDo Backup, Macrium Reflect и др.;

- спасителни дискове на антивирусни програми;

- всякакви други дискове, които се стартират вместо операционна система с цел поправка, диагностика, отстраняване на проблем, сканиране и прочее.

 

Live CD е всеки диск, на който има операционна система, която може да се стартира директно от него, без да се инсталира. Това са основно дистрибуции на Linux. Такива дискове с Windows няма в готова форма, но всеки може да си направи.

 

Логично допълнение: всеки live диск е bootable, но не всеки bootable диск е live.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...