Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

Bootable е всеки диск, който е стартиращ. Т.е. BIOS на дънната платка може да го използва, за да стартира компютъра. Такива дискове са:

- инсталации на операционни системи;

- live дистрибуции на операционни системи;

- спасителни дискове на различни програми за създаване на image-и на дялове като Norton Ghost, Acronis True Image, Paragon System Backup, Paragon Backup & Restore, EASEUS ToDo Backup, Macrium Reflect и др.;

- спасителни дискове на антивирусни програми;

- всякакви други дискове, които се стартират вместо операционна система с цел поправка, диагностика, отстраняване на проблем, сканиране и прочее.

 

Live CD е всеки диск, на който има операционна система, която може да се стартира директно от него, без да се инсталира. Това са основно дистрибуции на Linux. Такива дискове с Windows няма в готова форма, но всеки може да си направи.

 

Логично допълнение: всеки live диск е bootable, но не всеки bootable диск е live.

Мерси много за изчерпателния отговор !!!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз имам едно въпросче и се извинявам, ако го задавам на неподходящото място.

Лаптопа ми е нов (HP ProBook 4320s), но не знам как да вляза в биоса. На началния екран F1 е за инфо, F2 за промяна на език, F4за език на клавиатурата..с DELL също не мога да вляза, а от трите опции, които ми предлага на екрана, започва инсталация на Suse Linux или нещо подобно. Потърсих в мрежата, но не успях да намеря как точно да вляза. Благодаря предварително! :)

Link to comment
Сподели другаде

Сега съм с Windows 7 x64 Ultimate възможно ли е в/у него да сложа Windows XP ето така са ми разделени дяловете Local Disk C и Local Disk D няма свободно не може да се направи нов дял примерно Local Disk E
Link to comment
Сподели другаде

Като за начало трябва да се освободи място на другия дял, за да се инсталира Windows XP. След инсталацията ще трябва да се поправи boot loader-а на Windows 7, за да могат да се зареждат и двете операционни системи.

Отделен е въпросът защо ти е нужно да инсталираш втора операционна система. Каква е целта на занятието?

Link to comment
Сподели другаде

Значи още в началото като вкарам диска ...рестартирам компютъра и влизам в Boot menu или там както се казваше ,нали да избера CDROM ,обаче не става...тоест не мога да избера една опция ,клавиатурата сякаш забива и не мога ни да и излеза нито да избера нещо и трябва да рестартирам компа.Някаква идеа що така става и как да го оправя
Link to comment
Сподели другаде

Това ръководство за инстал. е страхотно! Жалко за мен ,че го открих късно. Но казано е : На българина му дай да се мъчи!Порази ме becdoorWin32.Започнах пре инсталация и стигнах до "Windows is finalizing your settings"Втори ден стои само този прозорец,а при рестарт се появява "Resuming..." и пак същото. А не ми е първа пре инсталация.Очаквам съвети.А по повод"задната врата"(така го представи и Майкрософт,когато ми съобщи за него,и че този файл трябва да се ремонтира),който се опита да отмъкне информация(но не успя)следното.Появи се с анимирана Валентинка,която беше сканирана.Маскиран като прикачен файл се намести в системата и започна да мести икони,да показва такива които не ползвам и разни други дивотии.Блокира изтриващите програми.Антивирусните не го отчитаха и не показваха проблем.Майкрософт изключи Интернета.Десктопа потъмня,подложката с три вентилатора едва охлади нещата.Рекох си:Ей тоя успя да източи всичко!Два дни нищо ,чак на третия бе възможно да се започне пре инсталация и стигнах до

описаното по-горе.М/у другото, дяловете си стоят в старото проц.състояние.И сега съм на план" Б " (стария комп.).Успешен ден на Всички! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Това ръководство за инстал. е страхотно! Жалко за мен ,че го открих късно. Но казано е : На българина му дай да се мъчи!Порази ме becdoorWin32.Започнах пре инсталация и стигнах до "Windows is finalizing your settings"Втори ден стои само този прозорец,а при рестарт се появява "Resuming..." и пак същото. А не ми е първа пре инсталация.Очаквам съвети.А по повод"задната врата"(така го представи и Майкрософт,когато ми съобщи за него,и че този файл трябва да се ремонтира),който се опита да отмъкне информация(но не успя)следното.Появи се с анимирана Валентинка,която беше сканирана.Маскиран като прикачен файл се намести в системата и започна да мести икони,да показва такива които не ползвам и разни други дивотии.Блокира изтриващите програми.Антивирусните не го отчитаха и не показваха проблем.Майкрософт изключи Интернета.Десктопа потъмня,подложката с три вентилатора едва охлади нещата.Рекох си:Ей тоя успя да източи всичко!Два дни нищо ,чак на третия бе възможно да се започне пре инсталация и стигнах до

описаното по-горе.М/у другото, дяловете си стоят в старото проц.състояние.И сега съм на план" Б " (стария комп.).Успешен ден на Всички! :peace:

Въпросната гадина не би трябвало да пречи на инсталацията на Windows. Не и ако извършваш пълна преинсталация с форматиране. Ти това ли правиш?

 

Да boot менюто на дънната платка и да клавиатурата е USB

Намери си временно PS/2 клавиатура, влез в BIOS, разреши USB Legacy поддръжката (би трябвало да е в Integrated Peripherals някъде) и запази промените. Провери и за настройка USB Keyboard или нещо такова и я промени от OS на BIOS. Това трябва да накара твоята клавиатура да заработи.

Малко гадаене е, защото не е ясно точно каква е дънната платка.

Link to comment
Сподели другаде

Значи оправих се и друг проблем.Слагам диска ,рестартирам компа ,влизам в boot менюто и избирам CDROM.Компа пак се рестартира нали зарежда ,изписва Boot from CD/DVD.. седи няколко секунди и изчезва и компа си зарежда.Не ми изписва да натисна кой да е бутон.От BIOS го настроих First Boot divice - CDROM ,обаче не иска.Някакви идеи?
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...