Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

Как да сменя езика на операционната система ( Windows 7 aio ( profesional aser x64 bit ) ) на Български ?

Сега е на англииски , там кадето трябва да има плаващо меню с езици няма такова

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 2 weeks later...

Здравейте,имам следният проблем като стигна до фаза 4.6 не ми излиза да си направя дялове седи ми бял екран няма нищо.Рестартирах копютъра няколко пъти,но проблема си остава.В момента използвам Windows 7 Ultimate,а Windowsa който искам да инсталирам е Home premuim.Моля помогнете,защото се побърквам.

Ето това ми излиза.http://prikachi.com/images/577/4056577s.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Искам да питам, понеже за пръв път ще преинсталирам Windows и няма как да си позволя да купя диск, от къде мога да си дръпна Wiondows 7 и как да го кача на диск тъй като виждам, побе в замунда са доста големи, а максималния диск е около 4гб?Преинсталацията я правя на друг компютър понеже ми исписва като го включа, че липсва някакъв .dll файл.
Link to comment
Сподели другаде

Против правилата на форума е да предоставяме линкове към нелегално съдържание.

Колкото до липсата на DLL файл, това въобще не е причина за прибързана преинсталация. Най-вероятно проблемът ще може да се реши и без такава.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Имам проблем с инсталацията на Windows 7 Ultimate (x64) на чисто нов лаптоп Аcer Aspire 5750G, който беше с Linux. ОS се инсталира успешно, но след като приключи инсталацията и трябва да зареди Windows-a (след рестарта) ми изкарва черен екран с надписа на Acer (с възможнсот да натисна F2 и да влезна в BIOS), след което ми изкарва отново черен екран с мигаща чертичка в горния ляв ъгъл и след нея би трябвало да ми се появи вече логото на Windows и да си зареди, но не. След черния екран с мигащата чертичка, отново ми изкарва надписа на Acer и това се повтаря, като се сменят и оборотите на вентилатора. След инсталацията правя 1-st boot device HDD, но не става, пробвах да забраня D2D Recovery от BIOS и още една функция която си беше фабрично на disable я направих на enable, но пак не стана (това са функции от секция Security). Три, четири инсталации направих с различни опции но пак същото. Диска от който инсталирам Windows си работи, тестван е и на други лаптопи. На мен все ми се струва, че проблема е нещо от хард диска, но незнам точно какъв (от BIOS интерфейса е на AHCI). Ако може някой да ми обясни какъв е проблема, ще съм му много благодарен!!!
Link to comment
Сподели другаде

По време на инсталацията изтри ли си всички дялове и създаде наново? За всеки случай. Можеш да опиташ и с режим IDE/Compatiblity вместо AHCI. Отново за всеки случай. Windows да не е някоя кретенска самоделка?
Link to comment
Сподели другаде

Да, всичко това го пробвах! Windows-a, от който записвам също съм записвал и друг път от него на моя си лаптоп, няма проблеми. Проблема се реши като го закарах в сервиза и срещу 36лв. го инсталираха. Казаха, че Linux средата била по специфична за обработка и преди да се инсталира Windows, трябвало Linux да се изтрие изцяло от компютъра, но аз не виждам как като форматирах и създадох наново дяловете на харда е останало нещо ?
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, взех си лаптоп и се опитвам да му инсталирам windows 7, но не ми позволява да си разделя харда на дялове. На картинка 4.6.4 опцията "New" не ми е позволена. Със същият диск съм инсталирал на други два лаптопа чисто нови и този проблем не е възниквал. Някакви идеи?
Link to comment
Сподели другаде

Нормално е опцията New да не бъде активна. От снимката става ясно, че вече е създаден партишън (дял), с размер равен на размера на твърдия диск.

 

Изберете опцията Delete и изтрийте текущия дял. След това действие би трябвало да имате 465.8 гигабайта Unlallocated Space. Изберете опцията New и разделете твърдия диск на дялове (партишъни), според Вашите предпочитания, по начина описан в самото ръководство.

Link to comment
Сподели другаде

Имам малък проблем с Windows 7 starter sp1 x86 MSDN при инсталирани 3гб рам пише че използва само два.

 

Става въпрос за лаптоп които не е първа младост и реших от Ultimate да мина на Starter.

 

Някакви идеи как да реша проблема?

 

С външна видео карта е.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...