Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

  • 2 months later...
  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

post-8714-091069500 1287128369_thumb.pngЗдравейте, реших да пробвам VirtualBox ,но нещо не мога да се справя със папките за споделянето уж правя каквото трябва пък не става.post-8714-091069500 1287128369_thumb.png Ето това ми изписва сигурно някъде греша ,но незнам къде.Ще съм ви благодарен ако ми помогнете да се оправя .
Link to comment
Сподели другаде

От доста време няма нужда да се ползва командния ред, за да е споделят файлове. Ръководството е за доста по-стара версия и информацията не е актуална. Във VirtualBox отваряш настройките: Settings -> Shared Folders -> кликаш бутона със зеления плюс в дясно -> добавяш си папката със съответните настройки -> кликаш OK на всички прозорци. След това като стартираш виртуалната машина десен клик върху My Computer -> Map Network Drive... -> Browse... -> VirtualBox Shared Folders -> посочваш споделената папка -> Finish. Споделената папка ще се появи в My Computer. Предполагам искаш това да е за постоянно, затова изключи виртуалната машина и й запази състоянието в snapshot, че иначе ако откажеш промените папката няма да остане споделена.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ,ти много за разяснението само още малко ще те потормозя.Не мога да намеря папката на реалният компютър трябва ли нещо да правя и на него.
Link to comment
Сподели другаде

В My Computer ли трябва да се вижда?

Ако си с Уиндоус guest направи следното клик и ще видиш папката. Опс, той май питащият не може да намери папката на реалния компютър, е моят съвет важи ако вече е споделил папка от реалния на виртуалния комп.

Link to comment
Сподели другаде

За да е напълно ясно всичко скалъпих клипче с целия процес на споделяне на постоянна папка от реалния компютър, поставянето й в My Computer и запазването на състоянието в снимка (snapshot).

 

vboxshare.rar

Link to comment
Сподели другаде

Ейййй страшен както винаги.Почти всичко съм направил както но клипа само,че на мен не знам защо бутона за настройките на виртуалната машина не е активен, и съм направил всички тези работи при стартиране на машината не от конзолата.Там от бутона споделени папки го направих това.За съжаление сега съм на работа и не мога да пробвам нищо и това ще стане след няколко часа.Но на конзолата само бутона настройки със зъбното колелце не ми е активен не знам защо има нещо не както трябва ще видя.
Link to comment
Сподели другаде

1. Ако виртуалната машина е стартирана, бутонът Settings няма да е активен. Виртуалната машина трябва да е спряна, за да можеш да отвориш настройките й.

2. Ако споделяш папки от самата виртуална машина, а не от графичния интерфейс (конзолата), тогава споделените папки ще са временни, а не постоянни. Казвам го информативно.

Link to comment
Сподели другаде

За да е напълно ясно всичко скалъпих клипче с целия процес на споделяне на постоянна папка от реалния компютър, поставянето й в My Computer и запазването на състоянието в снимка (snapshot).

 

vboxshare.rar

 

Направих както е описано в клипа,но ми излиза това:

 

http://store.picbg.net/pubpic/4D/FE/0c47d68b179c4dfe.jpg

 

това го няма:

 

http://store.picbg.net/pubpic/2D/EB/44c90974cccb2deb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Опцията ''възстановяване на снимка'',връща системата до положението от направянето на снимката,и промените след снимката не се запазват,дали е така.Мерси.

 

http://bezplatno.info/upload/thumbs/arx1288686979m.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...