Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Е, че уточни де! Прекъснало ти е само по време на инсталация? Прекъсва при стартиране на VirtualBox? Прекъсва по време на работа с VirtualBox? Прексъва на равни интервали или произволно? VirtualBox е последната версия? С настройки по подразбиране си я инсталирал?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето малко детайли:

 

Virtualbox версия 4.1.16 (последна). Пробвах и с по стара но е същото.

Безжичен адаптор на лаптопа Realtek RTL8187B Wireless 802.11g 54 Mbps USB 2.0

Лаптоп Toshiba Satellite, връзка с интернет през рутер Sweex.

Безжичната връзка прекъсва минута след зареждането на основната операционна система, която е Windows XP и след това не са възстановява. Единствения начин да възстановя връзката е като деинсталирам програмата. Дори да дейнсталирам Virtualbox драйвера от Divice Manager пак нямам безжична връзка. Пробвах различни адаптори от настройките за Network но без резултат.

 

Да добавя само че проблема е само с безжичната връзка. Ако връзката с рутера е през кабел имам интернет и на лаптопа и на виртуалната машина на която съм инсталирал Window 7.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип VirtualBox се инсталира с няколко драйвера и може би някой от тях пречи. Можеш да тестваш как ще се държи системата без допълнителните драйвер, т.е. да оставиш само основния й.

Единият вариант е да деинсталираш VirtualBox, след което да я инсталираш отново, но този път да не инсталираш USB поддръжка (за всеки случай) и допълнителна мрежова поддръжка (bridged networking и host-only networking).

Другият вариант е да забраниш драйверите временно с помощта на Autoruns: изтегли, разархивирай, стартирай приложението, иди на подпрозорец Drivers и махни отметките на всички драйвери на VirtualBox с изключение на VBoxDrv.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси много, тази програма оправи проблема. Аз пробвах няколко пъти с преинсталиране, но програмата за деинсталиране не е премахвала USB и network драйвърити така че резултата е бил нулев. С тази програма изтрих драйверите ръчно и нямам вече проблем с безжичната връзка.

 

Това е доста добра програмка между другото. Ще пробвам да си оптимизирам Уиндоуса с нея понеже направо се влачи при стартиране.

Link to comment
Сподели другаде

Да спомена изрично да не триеш елементи, а просто да им махаш отметките, за да можеш да ги върнеш после, ако е нужно. Освен това внимавай какво точно забраняваш. Филтрирай елементите на операционната система, за да виждаш само допълнителните приложения/обекти.
Link to comment
Сподели другаде

Няма проблем, мисля първо да разуча програмата преди да я използвам. Пробвал съм най различни начини да оптимизирам уиндоуса но без съществен резултат. Със service pack 2 върви горе долу добре но като му инсталирам service pack 3 направо почва да се влачи.

 

Между другото радвам се да вида българин фен на Алекс Джоунс. Да се надяваме че и в България ще се появи такъв радио водещ въпреки че журналистите тук са мишоци и не им стиска да говорят истината.

Link to comment
Сподели другаде

В тази тема има описание на Autoruns. Информацията е старичка, така че ще има някои несъответствия, но като цяло трябва да е достатъчно точна, за да те ориентира.

Относно поддръжка на операционната система, можеш да погледнеш тази тема.

Няма причина Service Pack 3 да води до забавяне.

 

Колкото до Алекс Джоунс, имаме Еленко Ангелов, който съм виждал да се опитва да разпространи подобна информация, но не съм много запознат с изявите/методите му. Той използва мисля точно Алекс Джоунс като основен източник, макар че съм чувал да споменава и Дейвид Айк. Както и да е, това е разговор извън рамките на текущата тема.

Link to comment
Сподели другаде

Имам един въпрос свързан със сигурността на Virtualbox:

Понеже често тествам заразени файлове във виртуалната машина има ли риск някой вирус да премине от Virtualbox в основната операционна система? По принцип знам че няма но не съм на сто процента сигурен, така че едно мнение на експерт би било от полза.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, ако ти се занимава и намериш за интересно, би ли обяснил по подробно, защо няма опасност от заразяване на основната машина.

Преди половин година, един колега се опитваше да ме убеди, че това е напълно възможно. Не си спомням на конкретни твърдения от негова страна, но в повечето случаи те бяха, че след като са свързани (т.е. ако си споделил дадена директория от основната система) то си се явявало все едно е един компютър, и както се разширяват/движат в основната, така можело и да преминат в нея (от виртуалната) - някакви такива глупости.

Между впрочем, това съм го чувал и друг път от противници на това, да имаш виртуална машина.

Link to comment
Сподели другаде

В това мнение от преди две години, Night_Raven е обяснил накратко възможността даден зловреден код да премине от виртуална среда към реална система. Все пак, колегата може да прецени, че нещо може да бъде добавено.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Направих си инсталационно USB за windows xp и искам да го тествам първо на Virtualbox да видя как ще протече инсталацията. Възможно ли е да инсталирам windows xp на Virtualbox през USB защото програмата не ми открива usb устройството. Търси само image файлове.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...