Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

  • 3 weeks later...
  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Инсталирах win7 ultimate на VirtualBox,защото на VirtualPC пробвах 5-6 уиндоуса,но нито един не заработи,както трябва за,което писах в горните постове.Та въпроса ми е понеже го инсталирах на български дали може да се смени езика ма английски без да го преинсталирам?
Link to comment
Сподели другаде

Езика на win7,но вече го смених от регионалните настройки.Опитвам се да подкарам remote desktop на virtualbox на XP и WIN7 отметнах функцията ремоте добавих юзера и в защитната стена отметнах remote desktop.Нали това е айпито на виртуалната машина.От VBox към хоста става,но обратното ми дава грешка.

post-8140-12652786089908_thumb.jpgpost-8140-12652785754789_thumb.jpg

Ето и за win7 гледам,че VBox им е дал еднакви айпита?post-8140-12652790082042_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да избереш друг метод за автентикация - "Без" или "Външен".

Пробвах и с 3-те варианта за автентикация,но не става?За win7 прочетох някъде че не поддържа remote desktop с XP ама между 2-те XP системи би трябвало да става?

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност ти явно ползваш NAT за мрежова връзка. Ако е така, то Remote Desktop няма да функционира. Ако искаш да можеш да се свързваш към госта на VirtualBox от домакина и нямаш нужда да се свързваш към госта от други компютри от други мрежи или през интернет, можеш да опиташ за мрежова връзка да зададеш Host-only Adapter (ако си го инсталирал). Тогава ще получиш не IP адреси от рода на 10.0.х.х, а 192.168.х.х и връзката ще е възможна.

Ако вече искаш да можеш да се свързваш с виртуалната машина (госта) не от реалната машина (домакина), а от други компютри, тогава ще трябва да си направиш birdged network, което на този етап аз не съм правил, защото не ми се е налагало.

Link to comment
Сподели другаде

Като сложих да се свързва само с хоста се получи даже и с пача за ремоте не ме отхвърля от сесията иначе се получаваше с хамачи,но можеше само по един потребител да се логва.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

как мога да преинсталиран"windows" флашка?

Как мога да направя вътрешна мрежа между 2 виртуални машини(virtualbox)и хоста.Да се виждат в локалната група,за споделяне на папки с различни права,като 2-те вирт.машини ако може да имат и интернет всички са с XP.

Link to comment
Сподели другаде

Ами, трябва да използваш Host-only networking, както описах малко по-горе. Като зададеш самостоятелни IP адреси на двете виртуални машини, трябва да са си в мрежа и да имат интернет.
Link to comment
Сподели другаде

Първо подкарах мрежата между 1-вата виртуална машина(която е с нод32)и хоста ,но след това,като направих връзката между 2-те vbox машини(тя стана с"мостов адаптер",който беше лан картата) от която 2-рата нямаше антивирусна във първата nod32 намери SALITY в шернатите документи.post-8140-12671262831297_thumb.jpgи като спрях интернета на машината след няколко рестарта уж ги сложи в карантината и при сканиране показва,че системата е чиста.Но при втората вирт.машина не ми даваше да инсталирам никакъв антивирус и в safe mode не ставаше.Даже ми блокираше сайтове с антивирусни пробвах и с Dr.Web LiveCD,но не искаше да зареди и стигаше до този екран:post-8140-1267127073501_thumb.jpgpost-8140-12671270885803_thumb.jpg

И със Avira AntiVir Rescue System нещо неще post-8140-12671272312474_thumb.jpg

Възможно ли е да се пренесе вируса на хоста.

Иначе лесно ще преинсталирам 2-те vbox машини,но като прочетох из нета все пак би трябвало да може да се махне SALITY

Link to comment
Сподели другаде

Възможно ли е да се пренесе вируса на хоста.

Иначе лесно ще преинсталирам 2-те vbox машини,но като прочетох из нета все пак би трябвало да може да се махне SALITY

Ако имаш споделена папка(и) от реалния компютър на виртуалния и е(са) споделена(и) с пълни права, е възможно да има лек "теч". Ако папката(ите) са споделени в режим Read Only или няма споделени папки въобще, тогава шансът гадинка да пробие виртуалната среда е толкова нисък, че спокойно може да се каже, че е нулев.

 

Ами сега още в началото го изписва, нормално ли е за инсталацията на VirtualBox ?

Да, нормално е. Виртуалната машина трябва да инсталира свое допълнение към вече същестуващите обекти, с които да работи мрежовата връзка и уведомява, че ще го направи. Microsoft Virtual PC 2007 прави същото, но просто не го уповестява.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип е разумна идея да имаш един чист Snapshot, който да не цапаш, но явно нямаш, щом се занимаваш да чистиш. Макар че дори една преинсталация на чисто би била по-адекватно решение в случая. Все пак става въпрос за виртуална машина. Не разбирам защо си усложняваш живота.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...