Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Имам странен проблем с Microsoft Virtual PC. По принцип връзката ми към интернет е през рутер но ако се свържа директно към интернет, виртуалната машина не може да се свърже към интернет. Когато съм свързан през рутера VPC се свързва без проблем към интернет. Настройките на "networking" са "Shared networking (NAT)" въпреки че пробвах и с всички останали но не стана с нито една от тях.

 

Някакви предположения на какво може да се дължи това?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 1 month later...
Искам първо да благодаря за хубавото ръководство . Та да мина по същество : Инсталирах VM VirtualBox 4.0.2 сложих Windows XP Pro SP2 до тук добре всичко върви но не мога да споделя папка пробвах по начина по който е дадено в началото на ръководството но не се появява папката която искам . В менюто : Устройства - Споделени папки - Папки на машината : "име на папка" път , достъп "пълен" .... висчко е ок само не мога да намеря папката във виртуалния Windows , няма я в нито една директория на My Computer
Link to comment
Сподели другаде

направих го но не става :'( в кой диск трябва да се появи на виртуалния имам само C: но я няма папката вътре .... да не е поради това че папката която искам да споделя е в диск D: на реалния а във виртуалния има само C: ???? не разбирам ? нещо тъпо трябва да е ама .... :(

 

 

п.с пробвах "ръчно" ама ми пише : The network name cannot be found ...

Link to comment
Сподели другаде

НЕ :)

 

п.с СТАНА :) мерси мн :)

 

само да попитам значи тази папка която съм споделил "динамична" ли е ?

 

 

п.п.с . Искам само да попитам примерно за AutoCAD трябва ли да инсталирам и на виртуалния Windows или тр да споделя папката в която е записан (обаче е малко по сложно , щото ползва темплейти който се намират в други папки ..) също и за офиспакет-а 2007 ?

Link to comment
Сподели другаде

Какво значи "динамична"? Ако възнамеряваш да ползваш някоя програма на виртуалната машина, то е най-добре да си я инсталираш там, а не просто да споделяш папката. Иначе е редно да спомена, че виртуалната машина не е предвидена за постоянна и сериозна работа, а по-скоро за временно тестване на различни продукти, ако не желаеш да "цапаш" реалната машина.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

 

Имам два въпроса:

 

1) Не отдавна ми подариха USB мишка Logitech, която има два бутона заместващи функциите "Напред" и "Назад" на браузъра (и не само там). Проблема е, че на виртуалната машина не функционират.

2) Могат ли да се инсталират добавките под Линукс? Как?

Link to comment
Сподели другаде

По първия въпрос: мисля, че ще ти трябва инсталирана USB поддръжка за VirtualBox, за да се разпознае мишката както трябва, и/или ще трябва да натиснеш Host+I комбинацията, за да се прихване курсора във виртуалната машина. Не съм напълно сигурен. По-скоро разсъждавам по логика, защото аз не съм инсталирал USB поддръжката и нямам причина и нужда да ползвам нищо по-специално от обикновена двубутонна мишка във виртуалната.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте,имам проблем с Virtual pc 2007 SP1 .Физическата машина е s ultimat 64 bita като искам и да сложа същият и на виртуалната.Обаче при инсталацията ми излиза това

 

post-10309-0-97409500-1303206638_thumb.png

 

Но иначе с 32 битов ultimat започва инсталацията...Да не би да съм инсталирал Virtual PC за 32 битова машина,въпреки ,че от сайта на М$ гледах да изтегля 64 битова...?

Link to comment
Сподели другаде

Virtual PC не поддържа 64-битови виртуални операционни системи. Можеш да инсталираш програмата както на 32- така и на 64-битови версии на Windows, но самите виртуални машини могат да бъдат само 32-битови. Ако искаш да имаш 64-битови виртуални операционни системи, ще трябва да ползваш Oracle VM VirtualBox.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...