Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Здравейте Имам следния проблем при всяко влизане във Virtual PC ми се показва това

http://store.picbg.net/pubpic/05/B9/b228ec73315605b9.jpg

Допълненията на Virtual PC са инсталирани.

Операционната система на виртуалната машина е Windows Xp SP3. :help:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Възможно е проблемът да се дължи на някоя от тях. След малко ровене из Google излиза, че това може да се дължи на доста неща и не мога просто така да кажа от какво е. Мога да ти предложа да започнеш да деинсталираш софтуер от виртуалната машина или директно да я преинсталираш. Не би трябвало да имаш на нея ценна информаиция или много софтуер така или иначе, защото не би трябвало да вършиш основната си работа в нея, така че не би трябвало да е проблем да направиш едно от тези две неща.
Link to comment
Сподели другаде

Както ме посъветва започнах да деинсталирам програмите и разбрах ,че грешката идва от ObjectDock Plus 1.90.

Деинсталирах я и вече не се появява. :yeah: Благодаря за отделеното време :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз пак да кажа, че не е препоръчително да тъпчиш виртуалната машина със софтуер. Виртуалните машини са предназначени за тестване програми и зловреден код. Например:

- преглед на дадена програма, без да се "цапа" реалния компютър;

- тест как се държи дадена програма в компанията на други програми, преди да бъде инсталирана на реалния компютър;

- експериментиране с различни настройки на операционната система и програми;

- тест на различен зловреден код в изолирана и контролирана среда;

- и други такива.

Виртуалните машини не са предвидени да се ползват за ежедневна работа, т.е. да се извършва в тях всичко, което се извършва на реалния компютър. Не че не може дадена виртуална машина да се ползва за неща като офис работа, слушане на музика, гледане на филми, сърфиране в интернет и подобни, просто е неудобно и непрактично и няма особен смисъл да се прави.

Казвам го не за да критикувам, а защото ми се струва, че излишно си усложняваш живота.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам,при една виртуализация със Returnil и стартиране на Virtual PC 2007 SP1 за експерименти с вируси,дали дава достатъчна защита,и има ли опасност да се пропука виртуалната защита и да премине зараза във реалния компютър.Мерси.
Link to comment
Сподели другаде

В общи линии дори само виртуална машина е достатъчна изолация за тестване на зловреден код. Подсигуряването със системна виртуализация не е лошо нещо, но е на практика излишно. Разбира се който е абсолютен маниак на тема сигурност и чистота може да ползва и двете, но поне според мен няма нужда.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Аз да попитам само: Има ли промяна при споделянето на папките под Virtual Box с новата му версия 3.1.8 r61349 ?

В смисъл пак ли се пишат всичките команди или това е променено ?

Link to comment
Сподели другаде

Има графичен интерфейс за споделяне вече. Опцията се намира в меню Devices. След споделяне папката се намира под вид на споделен ресурс в локална мрежа и може да се map-не на буква.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Инсталирах Virtual PC но не мога да инсталирам операционната система. Основната ми операционна система е windows XP и искам и на виртуалната машина да инсталирам Windows XP. Не мога да я инсталирам нито от инсталационния диск нито от .iso файл. Не ми изкарва и никакво съобщение за грешка. Къде може да бъркам? Опитвам се да я инсталирам по този начин: от менюто "CD"> Capture ISO image но нищо не се получава.
Link to comment
Сподели другаде

След като посочиш ISO файла на операционната система е нужно да рестартираш виртуалната машина и инсталацията трябва да се стартира, както се случва и на реалния компютър. Ако си инсталирал Windows XP по принцип, трябва знаеш как става.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...