Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

С уин 7 ултимат 64бита съм /последната версия на virtual box и не мога да споделя папка във virtual box нито юесби ми работят, а иначе мишката и клавиатурата са ми на юесби и си работят!?.Инсталирах добавката ,направил съм това което N.Raven е обяснил по-горе (незнам дали в тази версия трябва да се направи онова с command prompt ,аз не съм го правил) ,но не се получава.Папката я няма в My Computer само има добавката която седи в ЦД-то.Ето как е папката:

 

post-10309-0-64768800-1303230106_thumb.png

 

Юесбито се вижда в устройства>USB устройства,но като го кликна излиза това :post-10309-0-87206300-1303230130_thumb.png

 

А при стартиране излизат тези:

 

post-10309-0-25546300-1303230128_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мисля, че проблемът е в това, че името на папката е на кирилица. Явно VirtualBox не се справя с такива имена. При мен също не иска да монтира споделени папки с имена на кирилица.
Link to comment
Сподели другаде

Точно това е бил проблемът-кирилицата,как не се сетих веднага ....А при юесби прави ли се нещо специфично,как да ги подкарам?A и много често ми забива,ама много често,незнам при вас каке ,но с virtual PC никога не съм имал проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

То неможе и втори хард да се покаже :( .Направих го вторият (въпреки че липсва в MY Computer ) и започна да не стартита ОС ,трябва всеки път да натискам Ф12 и после 2 за да запали.Ето как са настройките

 

post-10309-0-10798600-1303289307_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

А при юесби прави ли се нещо специфично,как да ги подкарам?

Не се сещам за някакви специфични настройки, за да работи USB под VirtualBox, но пък аз и не съм я ползвал от много време, защото не ми е нужна. Дори не я инсталирам.

 

A и много често ми забива,ама много често,незнам при вас каке ,но с virtual PC никога не съм имал проблеми.

Не знам точно кое и как ти забива, но бих казал, че е общо взето нормално. VirtualBox е бъгава програма.

 

То неможе и втори хард да се покаже :( .Направих го вторият (въпреки че липсва в MY Computer ) и започна да не стартита ОС ,трябва всеки път да натискам Ф12 и после 2 за да запали.Ето как са настройките

На мен ми изглежда, че не си добавил нов твърд диск, а че си заменил първия.

Link to comment
Сподели другаде

Справих се със създаването на новият дял :yesss:.Сега пък системният дял е вече в червено(пълен) а уж трябвало да се "разшири при нужда" и затова го направих 11гиги.Нуждата дойде , а дяла не мърда и сега няма място да се инсталира М$ NET Framework.При създаването му дадох де е от "разширяващите се",да не би да трябва ръчно да го разпъвам,защото рових из настройките ,но нещо не видях опция за разпъване?
Link to comment
Сподели другаде

Не си схванал идеята. Размерът на дяла е винаги такъв, какъвто си го задал. Пространството, което заема на истинския твърд диск, е това, което се разширява.

Ако създадеш динамично разширяващ се дял 20GB, но заемеш само 8GB от него, толкова ще е голям и .VDI файла на VirtualBox. Ако заемеш още 1GB, .VDI файлът ще се увеличи на 9GB. В самата виртуална машина обаче дялът ще е винаги 20GB.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти ,много ми помагаш ,малко вече ставам нахален,но ако може да кажеш дали и как да изключвам виртуалната ОС БЕЗ да запазва стстуса /нещата които са променяни в нея.Например след тестване на съмнителни файлове/сайтове ,с оглед на това ако са навлезли някакви вируси в вирт.машина да се изтрият?

Как хубаво си бях свикнал с Virtual PC сега трябва всичко наново да се разучава...

Link to comment
Сподели другаде

Когато аз си създавам виртуална машина на VirtualBox, след инсталацията и всичките нужни настройки, изключвам виртуалната машина и си създавам една основна снимка (snapshot). Тази снимка търпи промени само когато промените трябва да са постоянни. Всякакви други промени, които са временни, се запазват в нови снимки. Когато искам да спра виртуалната машина и да изтрия промените, просто си кликам бутона за затваряне и избирам следните опции:

http://ploader.net/files/09582cd7bf05be656f2adeebbb5d975f.png

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново,

както споменах МНОГО често забива virtual box (замръзва екрана и се оправя само с изключване) даже едва на третият опит успях да преинсталирам виртуална ОС без да забие.Адски неприятно е и даже граничи с неизползваемост ,защото каквото и да започнеш да правиш на нея -забива...Та да попитам дали пък не е заради това съобщение ,което се появява всеки път при стартиране на виртуална ОС и евентуално как се оправя?

post-10309-0-32664600-1303652968_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Ами, не би трябвало да е заради това, но знам ли. VirtualBox е бъгава програма по принцип и никой не знае кое може да се окаже фатално за нея. При мен се държи добре като цяло. Прави фасони понякога, но като цяло е приемливо засега.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...