Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

IP 95.211.16.37

IP Location: Netherlands

Resolve Host: hosted-by.leaseweb.com

person: RIP Mean

address: P.O. Box 93054

address: 1090BB AMSTERDAM

address: Netherlands

phone: +31 20 3162880

fax-no: +31 20 3162890

abuse-mailbox: abuse@leaseweb.com

И от там някой проявява любопитство - гостоприемен си.При ползващи пиратски програми с творения често е така. Поздрави

:haha: ама верно съм бил много гостоприемен :haha: мерси много

а иначе оправия с това има ли?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

@gibson58 - Вчера видях, че беше сложил и SAS... И той ли беше пиратски? Съмнява ме, че с пача или каквото там върви с него и MBAM си лепнал някакво госте... Това, което MBAM ти е хванал в System Restore мяза на Trojan Dowloader - демек, троянец който прикрито кани на компа ти и други нежелани гости... Съвета ми е да махнеш пиратките, да делнеш торента с инсталациите им и да си инсталираш безплатните версии, които са повече от добри, като инструменти за периодично сканиране.

 

Можеш да дадеш и по един лог от GMER:

1. Стартираш го.

2. Той прави едно бързо начално сканиране.

3. Ако предложи пълно - отказваш.

4. Копираш и даваш лога тук.

 

и от Trend Micro HijackThis

1. Сваляш и инсталираш програмата.

2. Преименуваш стартиращото exe (не шорткъта на десктопа, а това в папката на програмата!) на нещо друго.

3. Стартираш я и избираш Do a system scan and save a logfile.

4. Прикачваш лога към коментара си (предварително архивиран) или пействаш съдържанието му тук.

 

След това се надяваш Night_Raven да се размисли и да ти помогне... Както виждаш, в случа правото на личен избор, не ти спестява ядовете...

Link to comment
Сподели другаде

:haha: ама верно съм бил много гостоприемен :haha: мерси много

а иначе оправия с това има ли?

Разбира се. Бих препоръчал задълбочено разучаване на нещата в този форум, а и в други подобни. Съществуват много методи и възможности. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

@gibson58 - Вчера видях, че беше сложил и SAS... И той ли беше пиратски? Съмнява ме, че с пача или каквото там върви с него и MBAM си лепнал някакво госте... Това, което MBAM ти е хванал в System Restore мяза на Trojan Dowloader - демек, троянец който прикрито кани на компа ти и други нежелани гости... Съвета ми е да махнеш пиратките, да делнеш торента с инсталациите им и да си инсталираш безплатните версии, които са повече от добри, като инструменти за периодично сканиране.

 

Можеш да дадеш и по един лог от GMER:

1. Стартираш го.

2. Той прави едно бързо начално сканиране.

3. Ако предложи пълно - отказваш.

4. Копираш и даваш лога тук.

 

и от Trend Micro HijackThis

1. Сваляш и инсталираш програмата.

2. Преименуваш стартиращото exe (не шорткъта на десктопа, а това в папката на програмата!) на нещо друго.

3. Стартираш я и избираш Do a system scan and save a logfile.

4. Прикачваш лога към коментара си (предварително архивиран) или пействаш съдържанието му тук.

 

След това се надяваш Night_Raven да се размисли и да ти помогне... Както виждаш, в случа правото на личен избор, не ти спестява ядовете...

не съм казвал че личният избор ще ми спести ядое.просто всеки си има виждане за нещата,а колкото хора-толкова и виждания.уважавам чуждото мнение както очаквам и мойто да се уважава,ако можех да си позволя да си купувам софт. нямаша да се замислям,вместо да си навличам разни проблеми с пиратки.това е дъъълга тема и не и е мястото тук.ако нещата опират до замяната на тези програми с безплатните им версии считайте го за сторено,но компа го ползват още 2 души и немога да трия на хората нещата АКО са пиратки...

ще послушам съвета ти и ще пейстна резултатите .пък ако има някой който иска да помага ,да си даде съвета.

post-10309-1257175214906_thumb.jpg

hijackthis.rar

като деинсталирах трите програми ,ми се оправи проблема с utorrent,явно нещо при тях е дало проблема...

Link to comment
Сподели другаде

Gibson, доколкото знам mbam не е нужно да я пачваш, за да ползваш платената й версия, а само да въведеш ключа й. Което означава, че не тя е причината. И можеш спокойно да си я ползваш без притеснения. Проблем ще е, ако пача на някоя програма не е читав. И ако държиш да ползваш платени защитни продукти, не инсталирай такива, които са пачнати, а такива, за които има ключ. Разбираш ли ?

edit: има и доста промоции на платени защитни продукти....

Link to comment
Сподели другаде

Gibson, доколкото знам mbam не е нужно да я пачваш, за да ползваш платената й версия, а само да въведеш ключа й. Което означава, че не тя е причината. И можеш спокойно да си я ползваш без притеснения. Проблем ще е, ако пача на някоя програма не е читав. И ако държиш да ползваш платени защитни продукти, не инсталирай такива, които са пачнати, а такива, за които има ключ. Разбираш ли ?

edit: има и доста промоции на платени защитни продукти....

:thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Имам една питанка, която реших да задам в тази тема, въпреки че може да не й е тук мястото. Извинявам се, за което...

 

Ако имам потенциално заразена флашка, или друго USB-устройство за пренос на данни, като гадинката се е загнездила в autorun.inf, ако включва устройството към компютъра, докато е активна виртуална машина (разбирайте да го включа към нея), какъв е риска от заразяване на реалната машина? В тази вруъзка, удачно ли е използването на виртуални машини, когато не се знае дали flash-устройството не носи самостариращ се гост със себе си?

 

Предполагам, отговорът на първия въпрос автоамтично разрешава и втория, но все пак да си го задам... :)

Link to comment
Сподели другаде

Ако имам потенциално заразена флашка, или друго USB-устройство за пренос на данни, като гадинката се е загнездила в autorun.inf, ако включва устройството към компютъра, докато е активна виртуална машина (разбирайте да го включа към нея), какъв е риска от заразяване на реалната машина?

Ако не греша нещо, рискът е напълно реален както за виртуалната, така и за реалната машина. Затова е добра идея да се извърши т.нар. имунизация на системата и/или да се забрани autorun функцията за USB устройства (че дори и CD/DVD такива).

 

В тази вруъзка, удачно ли е използването на виртуални машини, когато не се знае дали flash-устройството не носи самостариращ се гост със себе си?

Ако реалната машина е имунизирана или има подобаващите защитни програми, то няма да е проблем. В смисъл, че дори и виртуалната да се зарази с нещо, заразата ще бъде ограничена и ще остане само в нея.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Имам една питанка, която реших да задам в тази тема, въпреки че може да не й е тук мястото. Извинявам се, за което...

 

Ако имам потенциално заразена флашка, или друго USB-устройство за пренос на данни, като гадинката се е загнездила в autorun.inf, ако включва устройството към компютъра, докато е активна виртуална машина (разбирайте да го включа към нея), какъв е риска от заразяване на реалната машина? В тази вруъзка, удачно ли е използването на виртуални машини, когато не се знае дали flash-устройството не носи самостариращ се гост със себе си?

 

Предполагам, отговорът на първия въпрос автоамтично разрешава и втория, но все пак да си го задам... :)

 

Има една програмка (безплатна)-Autorun Eater доволен съм от нея...

Link to comment
Сподели другаде

Заради осигурени от промоции безплатни едногодишни лицензи преди няколко дни нашега инсталирах заедно a-squared Anti-Malware 4.5 + Iobit Security 360 Pro 1.30 + Online Armor Personal Firewall Premium 4.0.0.10. Комбинацията взе, че ми хареса - трите програми се надпреварват да демонстрират възможностите си - в ловене и в блокиране. Съвместими са на Win XP SP3 и тази ОС засега е впечатляващо пъргава. Всяка от трите програми разполага с предимства, които липсват при другите две. IDS/HIPS -подсигуряването е в повече от нормалното, но ако не установя конфликтности нищо няма да променям. Засега и аз положително съм изненадан от комплексния резултат. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Честно казано не виждам какви предимства виждаш в IObit Security 360. След като премахнаха откраднатите дефиниции от базата си от данни вече засичат толкова малко зловреден код, че не си заслужава ресурсите въобще. Така че не виждам въпросната програма как въобще може да се състезава в каквото и да било.

Отделно ме съмнява системата да е наистина пъргава точно с тези три програми накуп.

Link to comment
Сподели другаде

"IObit Security 360 Pro 1.30 е иновативен инструмент който открива, премахва и предпазва вашия компютър от различни зловредни приложения като spyware, adware, trojans, keyloggers, bots, worms, hijackers. С уникалната си "Dual-Core" технология и евристичен анализ, IObit Security 360 се справя и с най-новите зарази в Интернет. Предоставя защита в реално време и автоматично актуализиране на дефинициите. Може да работи в комбинация с антивирусната ви програма за постигане на по-висока компютърна защита" Вероятно не е на 100% достоверно - но нали не съм я купувал...Доволен съм от програмата.По начин на отреагиране ми наподобява ThreatFire, но разполага с доста повече възможности. Нямам за цел да я рекламирам и не ми се навлиза в подробности.Няма конфикт с Mamutu 2.0, който е налице в австрийската програма. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Да си преведа информацията от официалния сайт мога и аз. Отделен е въпросът, че на тази информация не трябва да се има вяра или най-малкото е редно да се поема с доста солчица. Всеки автор на защитна програма твърди, че неговата е №1 или ПОНЕ една от най-добрите в бранша. Ако им се вярва на авторите на програмите, то всичките са отлични и няма нито една, която да не става. Реалността за жалост е коренно различна.

Факт е, че IObit Security 360 е много слаба в откриване на каквото и да било. Разбира се ти си я ползвай, ако те дарява с чувство на сигурност.

Link to comment
Сподели другаде

Бих ползвал Online Armor ++,но още не са обявили подобна промоакция.Моят сегашен избор е нещо сродно. Тези програми като сигурност едва ли се нуждаят от подпомагане с IObit Pro - задържам я заради допълнителните инструменти и възможности.Все пак заедно са един от най-ловящите антивирусни енджини и една от най-добрите защитни стени. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...