Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Defense+ си е класически HIPS модул. Същото го има и в Privatefirewall. Освен това и двете имат и пакетни филтърни модули (стени). Следователно е много желателно едната от двете програми да бъде деинсталирана.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Privatefirewall в случая е заместила Comodo Firewall, която е отказана при инсталацията на Comodo IS Free и не е инсталирана.Всичко мога да деинсталирам - сега съм озадачен колко добре работят заедно. Прелетяха безпроблемно няколко тестови проверки. Засега и Comodo Antivirus няма да деинсталирам. В движение ще преценявам. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

някой да е ползвал това чудо http://free.antivirus.com/web-protection-add-on/ ? вчера си го свалих и идея си нямам на какъв принцип работи. поне на пръв поглед ми прилича на нещо средно между WoT и mamutu.
Link to comment
Сподели другаде

някой да е ползвал това чудо http://free.antivirus.com/web-protection-add-on/ ? вчера си го свалих и идея си нямам на какъв принцип работи. поне на пръв поглед ми прилича на нещо средно между WoT и mamutu.

http://apac.trendmicro.com/apac/products/enterprise/web-protection-add-on/index.html 90-дневен триал - за желаещи да пробват. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте..В отгвор на въпроса:Използвам КИС 2010 в.9.0.0.463(а б)..плюс (само като tools),Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free Edition.Последните две пускам периодично през ден-два...тази конфигурация ми е напълно достатъчна!За лечение на системата основно използвам AVZ...Поздрави!
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Малко е сложно за обяснение, защото става въпрос за различни неща, но ще се опитам да го обясня.

Методи за защита и предпазване има най-различни. Някои са по-малко ефективни, докато други са по-ефикасни.

Един потребител да знае как да отреагира означава какво да направи в слчуай на евентуална зараза. Например при появяване на съобщението от някой rogue долу до часовника, че са открити зарази, и да се кликне там, за да се свали антивирусна, потребителят да НЕ клика там, а да потърси софтуер за почистване. Към това спада и да знае как да почисти евентуална зараза - кои инструменти са полезни, как се ползват, как се интерпретират данните от тях и т.н.

Даден потребител може да се предпази ако:

- посещава малко или никакви нелегални сайтове и не тегли съмнителни програми, а ако все пак сваля такива, да има представа кое във въпросния архив може да е опасно и не бива да бъде стартирано;

- ползва ограничен акаунт по принцип или поне за браузърите;

- ползва съвременна операционна система с последния сервизен пакет и инсталирани важни обновления за сигурността;

- ползва стена с добри HIPS механизми и знае кое да позволява и как да си състави правила, а не да дава достъп на всичко;

- знае как да проверява системата за някои необичайни неща и го прави преиодично (с програмки като Process Explorer, Autoruns, HijackThis например);

- ползва програми от рода на Sandboxie (което всъщност е подобно на ограничения акаунт, макар и да не е същото);

- ползва обновен браузър с позатегнати настройки за сигурност (това последното всъщност важи повече за Internet Explorer);

- разполага с по-съвременен хардуер и не спира Data Execution Prevention;

- използва обновен софтуер като цяло, особено такъв, който има по-активен досег с интернет (браузъри, Flash, Java, месинджъри и др.)

 

Това са нещата, които ми хрумват за момента. Всяко едно от тях неща може да помогне по един или друг начин.

Разбира се тези неща се трупат точно с опита. Това не значи, че защитните програми са ненужни, а че в зависимост от знанията и опита на човек и поддръжката на системата му може да се размине с по-малко защитен софтуер.

Здравейте,

мисля че въпросите ми са свързани с тази тема и ще ги задам тук.

1.четох някъде из форума че препоръчваш Malwarebytes,SUPERAntispyware i spybot.инсталирах ги и сега незнам как да ги настроя,в смисъл да се стартират ли с уиндоуса и трите и да си стоят включени постоянно или да ги ползвам само за имунизация и сканиране ?

2.когато е включена Malwarebytes'anti-malware през 5 минути ми показва такова съобщение:

post-10309-12570700860345_thumb.jpg

но с различен айпи адрез.нормално ли е това или има нещо нередно?

Link to comment
Сподели другаде

1. Spybot също може да се използва, но при нея си заслужава само имунизацията. Възможностите й за откриване и премахване на зловреден код не са особено задоволителни, а резидентната й защита (TeaTimer) е дори по-скоро вредна/досадна, отколкото полезна. Затова препоръчвам по-скоро първите две. Те имат далеч по-ефективни методи на сканиране и премахване на гадинките, а и резидентните им модули са добри. Ползвай ги както искаш, но е препоръчително да имаш само по една резидентна anti-malware защита. Т.е. избери си една от тях и ползвай нея. Останалите са само за ръчно.

2. Нормално е. Това е IP защитата на програмата. Можеш да си я спреш, ако не ти харесва.

 

Дано това те удовлетворява, защото повече информация няма да получиш по адрес на MBAM. То май и това е повече от заслуженото. Намирам за много безочлива постъпка да се ползва пиратска версия на продукт с безплатна такава.

Link to comment
Сподели другаде

1. Spybot също може да се използва, но при нея си заслужава само имунизацията. Възможностите й за откриване и премахване на зловреден код не са особено задоволителни, а резидентната й защита (TeaTimer) е дори по-скоро вредна/досадна, отколкото полезна. Затова препоръчвам по-скоро първите две. Те имат далеч по-ефективни методи на сканиране и премахване на гадинките, а и резидентните им модули са добри. Ползвай ги както искаш, но е препоръчително да имаш само по една резидентна anti-malware защита. Т.е. избери си една от тях и ползвай нея. Останалите са само за ръчно.

2. Нормално е. Това е IP защитата на програмата. Можеш да си я спреш, ако не ти харесва.

 

Дано това те удовлетворява, защото повече информация няма да получиш по адрес на MBAM. То май и това е повече от заслуженото. Намирам за много безочлива постъпка да се ползва пиратска версия на продукт с безплатна такава.

всичко е въпрос на личен избор, иначе мерси за помоща .

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Преди известно време се бях обърнала към администратор Night_Raven относно антивирусната ми с-ма.Тогава една от препоръчаните от него беше AVG AntiVirus.Сега мисля да си я инсталирам,защото старата ми с-ма изтичааа срока.Нужно е да деинсталирам старата преди всичко.Не ми е ясно как става това с деинсталирването и инсталирването на нова антивирусна с-ма.Ще ви бъда много признателна ако ми помогнете.А ако не ви се обяснява,поне ме насочете към подходящия за мен сайт.Предварително благодаря за отделеното време.
Link to comment
Сподели другаде

AVG Anti-Virus Free не е лоша антивирусна, но и аз не знам как се удължава безплатния лиценз. Други безплатни, които бих предложил са:

avast! - малко по-тежка и е нужна безплатна регистрация преди изтичане на 60-дневния пробен период, с което се получава безплатен лиценз за 1 година.

Avira AntiVir Personal - може би най-тежката от трите, но пък удължаването на лиценза за нея е най-лесно - сваля се файл и се поставя в папката на програмата.

 

Относно деинсталирането. Става както се деинсталира всяка една програма. Давам пример за Windows XP: Control panel -> Add or Remove Programs -> Change or Remove Programs. Излиза ти списък с инсталираните програми. Намираш AVG Anti-Virus Free, натискаш бутона вдясно от нея Change/Remove и следваш стъпките. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

мисля че въпросите ми са свързани с тази тема и ще ги задам тук.

1.четох някъде из форума че препоръчваш Malwarebytes,SUPERAntispyware i spybot.инсталирах ги и сега незнам как да ги настроя,в смисъл да се стартират ли с уиндоуса и трите и да си стоят включени постоянно или да ги ползвам само за имунизация и сканиране ?

2.когато е включена Malwarebytes'anti-malware през 5 минути ми показва такова съобщение:

post-10309-12570700860345_thumb.jpg

но с различен айпи адрез.нормално ли е това или има нещо нередно?

 

 

в връзка с предишният ми пост,оказа се че много често ми излиза един и същ ай пи адрес(чак ми направи впечатление),като блокиран (примера с шота) .

1.има ли начин да се провери какъв е този адрез и дали някой не се опитва нещо да прави към моят адрес?ако трябва ще го напиша тук адреса.

 

2.понеже след инсталирането има странен проблем при Utorrent и по специално с точно определен сайт с торенти(незнам дали е редно да го пиша тук ,но е български) .не се сваля нищо от там с малки изключения ,на моменти "включва и изтегля по нещо" иначе има и сиидъри и лийчъри по 200 ?!?

ето снимка на "нещо си " под карантина след сканиране,дали не е това проблема?

post-10309-12571629221968_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

"""Име на хост 94.96.188.47.dynamic.saudi.net.sa Интернет доставчик Autonomus System Number for SaudiNet

Държава Saudi Arabia""" С нещо си заинтригувал този любопитко. Поздрави

товакоето го пишеш е за това от шота на първият ми пост предполагам.а за ай пи -то което се показва почти постоянно е 95.211.16.37

Link to comment
Сподели другаде

AVG Anti-Virus Free не е лоша антивирусна, но и аз не знам как се удължава безплатния лиценз. Други безплатни, които бих предложил са:

avast! - малко по-тежка и е нужна безплатна регистрация преди изтичане на 60-дневния пробен период, с което се получава безплатен лиценз за 1 година.

Avira AntiVir Personal - може би най-тежката от трите, но пък удължаването на лиценза за нея е най-лесно - сваля се файл и се поставя в папката на програмата.

 

Относно деинсталирането. Става както се деинсталира всяка една програма. Давам пример за Windows XP: Control panel -> Add or Remove Programs -> Change or Remove Programs. Излиза ти списък с инсталираните програми. Намираш AVG Anti-Virus Free, натискаш бутона вдясно от нея Change/Remove и следваш стъпките. :peace:

 

За AVG, не бих казал, че е кой знае какво, но за средностатистически потребител, който внимава и не се ръга по опасни места, си е съвсем прилична (примерно за офис-компютър на Hard-core машинописка). Това, което е кофтито на Free версията на AVG, като изключим че при сканиране е доста тежичка и доста товари, е липста на защита срещу rootkits, които напоследък станаха доста популярни... и гадни.

 

За avast! - верно идва тежичка (поне текущите финални версии от 4.8 серията), иначе безплатната версия (Home) е повече от прилична и предлага доста модули. Колкото за лиценза: моя ключ съм го получил на 14.06.2009г. и в програмата пише, че изтича на 1.09.2010г., което са си към 14 месеца и половина, нищо че когато получих ключа, в съобщенито пишеше, че е за една година... Странно...

 

Колкото до Avira AntiVir Personal - бях с нея преди avast! и според мен, тя е най-леката, а не най-тежка от трите. Категорично я смятам за добър безплатен избор.

 

Edit: Може би, към едногодишния лиценз за avast! се включват и двата месеца за проба, преди регистрацията?

Link to comment
Сподели другаде

товакоето го пишеш е за това от шота на първият ми пост предполагам.а за ай пи -то което се показва почти постоянно е 95.211.16.37

IP 95.211.16.37

IP Location: Netherlands

Resolve Host: hosted-by.leaseweb.com

person: RIP Mean

address: P.O. Box 93054

address: 1090BB AMSTERDAM

address: Netherlands

phone: +31 20 3162880

fax-no: +31 20 3162890

abuse-mailbox: abuse@leaseweb.com

И от там някой проявява любопитство - гостоприемен си.При ползващи пиратски програми с творения често е така. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...