Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

  • 3 weeks later...
  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте! За защитна стена ползвам NetLimiter 2 Pro. С нея доста добре контролилам приложенията решили да се свържат някъде в интернет. Понеже работи на високо ниво, а и предпочитам да наблюдавам пакетите от и към мен, ползвам Microsoft Network Monitor, както и ViewTCP. NetBIOS-а съм го спрял. Портовете от които може да се събере информация без да е нужно да имам зловредно приложение съм ги затворил 135, 137, 138, 139, 445, като съм ползвал Windows Worms Doors Cleaner и LanSafety. На Administrator и Guest акаунта съм и променил имената.

За антивирусна ползвам Avira AntiVir и Malwarebytes' Anti-Malware, услугите на http://www.virustotal.com/, http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html както още ProcessExplorer и

dir /a /t:c /o:d /s c:\ >c:\Log.txt

Link to comment
Сподели другаде

Не съм много на Ти с тези неща,но попитах тук-там и получих различни отговори.Заех се сам да се оправя.Влезнах в този сейт влезнах в онзи прочето пук-там и си свалих тези програми който ме удтройват.Работя с Avast и Spayware Terminator.Много съм доволен от тях.За сайтовете използвам Web Security Guard.Той ми показва кои сайтови са чисти и кои да са заразени.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

"Не успяхме да ви върнем към softvisia.com.

Internet Explorer спря да опитва да възстанови този уеб сайт. Изглежда уеб сайтът продължава да има същия проблем." Защитавам компютъра си по доста начини, за които някъде нещо съм прочел. Обичам да пробвам и експериментирам.

IE 8 обаче сега ме озадачава и реших да го споделя. Подобни смущения установява ли някой друг? Поздрави P.S. При пореден опит от моя страна за достъп и разглеждане на страницата с The Avenger 2.0 следва """Internet Explorer затвори тази уеб страница, за да предпази компютъра ви

Повредена или злонамерена добавка накара Internet Explorer да затвори тази уеб страница.

Какво можете да направите:

Към началната ви страница

 

Опитайте да се върнете към softvisia.com

 

Още информация """

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

В момента ползвам Comodo Internet Security съдържащ в себе си огнена стена,антививрус и Defense+ модула за по-добро откриване на заплахи.

Към нея съм добавил и SpywareTerminator,който не ползвам за защита в реално време,а само за сканирвания.

Всичките ми ъпдейти ги имам-Vista SP2 със всичко ъпдейтнато

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Искам да попитам излишно ли е ползването на защитна стена, след като връзката минава през рутер? Защото като отворя някой сайт за тест на защитата ми дава, че портовете са невидими и със пусната защитна стена и без.
Link to comment
Сподели другаде

В общи линии е излишна защитна стена, ако се ползва рутер. Т.е. ако рутерът е твой и ти си го настройваш, тогава е излишна софтуерна защитна стена, защото рутерът (ако е достатъчно добър) ще изпълнява същите функции и ще се справя по-добре при това. Ако рутерът не е твой и нямаш достъп до настройките му, една софтуерна защитна стена може да не е съвсем излишна, защото е възможно рутерът да не е настроен добре и да се налага допълнително подсигуряване.
Link to comment
Сподели другаде

В общи линии е излишна защитна стена, ако се ползва рутер. Т.е. ако рутерът е твой и ти си го настройваш, тогава е излишна софтуерна защитна стена, защото рутерът (ако е достатъчно добър) ще изпълнява същите функции и ще се справя по-добре при това. Ако рутерът не е твой и нямаш достъп до настройките му, една софтуерна защитна стена може да не е съвсем излишна, защото е възможно рутерът да не е настроен добре и да се налага допълнително подсигуряване.

 

Мерси за бързия отговор. Рутера си е мой, модела е "Linksys WRT54G2" функциите за защитна стена са пуснати всичките без тази "Filter Internet NAT Redirection", не съм пренасочвал портове. Достатъчно добър ли е за да премахна Outpost firewall ? :)

Link to comment
Сподели другаде

Зависи. Ако говориш за по-стара версия на Outpost Firewall, в която няма HIPS, тогава да, можеш да я деинсталираш и да си останеш само с рутера, настроен добре. Ако обаче имаш предвид нова версия на Outpost Firewall, съдържаща HIPS механизми, тогава тя все пак има приложение, макар че ако държиш да ползваш именно HIPS, при това положение е по-добре да си инсталираш чиста HIPS програма без стена. Има достатъчно добри безплатни такива.
Link to comment
Сподели другаде

Зависи. Ако говориш за по-стара версия на Outpost Firewall, в която няма HIPS, тогава да, можеш да я деинсталираш и да си останеш само с рутера, настроен добре. Ако обаче имаш предвид нова версия на Outpost Firewall, съдържаща HIPS механизми, тогава тя все пак има приложение, макар че ако държиш да ползваш именно HIPS, при това положение е по-добре да си инсталираш чиста HIPS програма без стена. Има достатъчно добри безплатни такива.

 

Outposta е безплатната версия 6.5.1 мисля че няма HIPS. Преди имах Комодо, която махнах именно заради HIPS-a, много изнервящо беше :). Мерси за помоща!

Link to comment
Сподели другаде

Outpost Firewall Free 6.5.1 категорично има HIPS модул и то доста добър и пълен.

 

А да Host Protection не съм го забелязал, защото след като си я сложих ми се стори, че малко ми бави нета и спрях всички защити.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Вчера нашега инсталирах Comodo Antivirus + Defense"+" + Privatefirewall 6.1 - днес ми се струва, че тази комбинация би могла да конкурира с успех и повечето платени алтернативи.Възможни са доста вариантни настройки и на антивируса - това осигурява доста предимства. Според мен "Defense"+"" е най-силният компонент от Comodo IS Free - може и самостоятелно да се ползва като се изключи антивируса. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Defense"+" на Comodo според мен е по-скоро IDS.Затова отлично си пасва с пълнофункционалната стена без загуба на скорост. Засега младият антивирус е с настройки на висока сигурност в инкрементален режим - има и още доста вариантни настройки. Мога и да го изключа, ако ме дразни с FP - тогава бих останал с непробван от мен досега пак безантивирусен IDS + HIPS вариант.Всички те са изключително добри, а дали този не е най-добър? Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...