Jump to content

Ръководство за работа с Windows Movie Maker


Препоръчан пост

Значи със снимките няма проблем.

При всички видео формати, transitions & effects

Мисля, че съм с последните кодеци...

За пореден път предлагам следното: с каквито и кодеци да си, деинсталирай, почисти регистратурата, инсталирай наново, но БЕЗ ffdshow. Вместо тази бъгня използвай DivX и XviD кодеците. Не е гаранция, че ще оправи проблема, но е вероятно.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 243
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За пореден път предлагам следното: с каквито и кодеци да си, деинсталирай, почисти регистратурата, инсталирай наново, но БЕЗ ffdshow. Вместо тази бъгня използвай DivX и XviD кодеците. Не е гаранция, че ще оправи проблема, но е вероятно.

Като махнах ffdshow и всичко е ОК.

10х, че помогна и в бъдеще ще ползвам темата и обясненията в нея... Пак благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Ванка, пак съм аз!!! Значи това, което ти ми обясни да разделя снимките на времетраенето на песента - не стана така, защото по този начин, като дърпам плъзгача на всяка снимка на 11,4, се получава така, че песента е свършила, а снимките продължават. Направих обратното - разделих песента на снимките и почти се получава, НО - защо плъзгача ми дава различни стойности, в смисъл - защо не може всички снимки да се дръпнат примерно точно на 7, а за едни ми позволява на 7,01, за други - 8,12 /примерно/. Не ми позволява всички снимки да се дръпнат на еднакви стойности. Каква е ролята на Tools - Options - Picture Duration и Tools - Options - Transition Duration ??? Тези стойности имат ли връзка с стойностите, които задавам като използвам плъзгача и защо и тук не мога да ги въведа както аз искам, а ми дава точно определени - за първото през 1, а за второто - през 0,25 ??? Нещо не мога да наглася тъпото клипче и много се нервирам !!!

И още нещо - ефектите между снимките - едни от тях минават плавно, а други - много бързо. Това от самите ефекти ли е, или нещо пак се пипа някъде по настройките ???

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Извинявай за малко закъснелият отговор, но чак сега видях питането ти.

 

По въпроса с плъзгача, и на мен ми се е случвало това, когато задам на първата снимка да е толкова секунди продължителността, на втората не може да се зададе пак същата продължителност. Това честно казано не знам как да се оправи.

Но има и друга опция която ти позволява автоматично да зададеш, колко искаш да ти е продължителността на една снимка. Това са опциите който ти по-горе си ме попитала.

Tools - Options - Picture Duration - Времетраене на картината

... Transition Duration - Времетраене на прехода.

Въвеждаш само колко искаш да ти е времетраенето на картината, и колко искаш да ти е времетраенето на прехода, и после си слагаш снимките, без след това да ги настройваш на колко секунди да и е времетраенето на всяка една снимка, то автоматично си го прави на толкова колкото си задала в опцията.

Това дали по плавно или много бързо ще минават някой снимки зависи от ефекта който си и сложила.

Има начин по който може да се направи една снимка да минава по плавно независимо от това какъв ефект има.

Само трябва да хванеш дадената снимка и съвсем леко да плъзнеш към по предната. Така ще се получи преливане на двете снимки, обаче пак ще има разминаване на снимките с песента защото така се съкращава малко от времето. Може да пробваш да увеличиш времетраенето на прехода между две снимки и да видиш дали преминаването ще е по плавно.

 

 

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте .. не погледнах дали е задаван този въпрос,ако е така извинявам се ..

Малко съм неорентирана и искам да попитам как да смаля дължината на клипа .. добавям снимките скусявам песента да е на нивото на снимките но видеото пак си остава към 7 минути :S

Link to comment
Сподели другаде

Mоже и да е от версията.

Ти с коя версия си ?

Ето ти версия 2.0

Windows Movie Maker 2.0 (12.29 MB)

 

ето от дата.бг линк

 

От твоя линк много бавно се сваля!

 

П.П имам един малък въпрос като я инсталирам къде да я намери ? никъде не ми изписва къде е записана....

Link to comment
Сподели другаде

ето от дата.бг линк

 

От твоя линк много бавно се сваля!

 

П.П имам един малък въпрос като я инсталирам къде да я намери ? никъде не ми изписва къде е записана....

C:\Program Files\Movie Maker
<--- Принципно трябва да е тук.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте .. не погледнах дали е задаван този въпрос,ако е така извинявам се ..

Малко съм неорентирана и искам да попитам как да смаля дължината на клипа .. добавям снимките скусявам песента да е на нивото на снимките но видеото пак си остава към 7 минути :S

 

Просто настройваш снимките да са по-малки по времетраене, както и прехода. По-горе в мойте постове съм обеснил как става това.

 

Но меже да използваш и опцийте, който ти съкращават цялата работа с намаляването на времетраеноте на снимките:

 

Но има и друга опция която ти позволява автоматично да зададеш, колко искаш да ти е продължителността на една снимка. Това са опциите който ти по-горе си ме попитала.

Tools - Options - Picture Duration - Времетраене на картината

... Transition Duration - Времетраене на прехода.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
здравейте и от мен.аз май имам проблем дет никой не е споменал.Та имам едно клипче с някакъв странен формат SOURCE и искам да го преправя с WMM обаче не чете такъв формат.въпроса ми е знаете ли как да го направя формат който да може да се отвори с програмата :hesthebest:
Link to comment
Сподели другаде

Откъде си го свалил това клипче, колко е голямо и как си сигурен, че е клип?

 

 

еми свалих го от data.bg още много отдавна и съм сигурна ,че е клип ,щото върви на BSP

 

pp. ако не знаете за SOURCE file кажете за FLV :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

еми свалих го от data.bg още много отдавна и съм сигурна ,че е клип ,щото върви на BSP

 

pp. ако не знаете за SOURCE file кажете за FLV :lookaround:

Относно този source файл, сигурна ли си, че разширението е source?

 

Относно FLV, можеш да конвертираш файла с MediaCoder например.

Link to comment
Сподели другаде

Някой може ли да обясни как да направя текста на една песен заедно с клипа, или без клипа все тая.. да върви текста по песента.. как се постига синхронизацията.. май с Movie Maker-a не може да се направи нещо подобно или ?

Пробвах но, не мога да наглася текста.. а и като пусна песента с Movie Maker-a, тя започва от 20 секунда примерно а в Winamp на 16. Не знам защо така..

Ако някой знае друга програма нека препоръча ;) Мерси

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...