Jump to content

Ръководство за работа с Windows Movie Maker


Препоръчан пост

Все пак бих искала и насоки за Movie Maker-а, ако на някой му се занимава.

Ами някакви насоки има в текущата тема (първия коментар). В help-а също има информация. А и самата програма не е от особено сложните, не би трябвало да имаш особени затруднения при работа с нея. Какви точно насоки ти трябват?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 243
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Значии, опитах да направя поне каквото е описано в първия пост на Ванката. Стана. Докато не сложих музиката. След нея - черен екран :)

 

На този ми компютър има инсталирани два кодека -КейЛайт и очевидно ффд шоу, щото такава иконка се мъдри на лентата за състоянието долу (така ли се казваше?). Отворих да разгледам конфигурацията на ффд, има доста опции на коцеди изключени. Сега умувам дали да настройвам текущите кодеци (1) или да махна де що намеря кодек пакети (2) и кой да инсталирам след това - КейЛайт или ВиЕлСи (3).

 

До работа с филмче не стигнах поради липса на време, но след като работата с картинки и песничка отиде по дяволите, ентусиазмът ми взе да намалява. Благодаря за отговорите досега, явно разучаването и пробите ще останат за по-нанатък.

 

Само още едно питане :) Има ли тук или някъде ръководство за оптимизиране скоростта при ползване на МюТорент?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Ух, нещо съвсем не мога да схвана как да си наглася снимките да ми вървят равномерно докато свърши цялата песен. Пробвах с малко снимки /5/ и една песен, която е 5,01 мин. Показва ми, че продължителността на песента е 19,38 /поне така си мисля аз - че това е продължителност/ и 19,38 разделих на 7, защото имам начален надпис и краен надпис, и се получи 2,77. Добре ОБАЧЕ не мога да преместя плъзгача на първата снимка /на началният надпис го дръпнах/ за да й задам да е голяма 2,77. Моля ви да ми помогнете! Аз всъщност въобще не знам дали съм схванала нещо и дали това, което "си мисля, че правя" е правилно.
Link to comment
Сподели другаде

За да може да използваш плъзгача, който ти позвулява да удължиш времетраенето на една снимка, първо трябва да избереш (цъкнеш) на дадената снимка и чак тогава ще може да изполтваш плъзгача.
Link to comment
Сподели другаде

a как мога?

 

В горния пост ти дадох линк към Български интерфейсен пакет за Windows XP, но ти явно не си го видяла.

 

Ето ти го пак:

 

Сваляш го, инсталираш го, рестартираш компютъра и си готова. :)

 

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Ванка, моля те, помогни мииии !!! Не мога да схвана как точно да си направя снимките да са с еднакво времетраене и да спрат точно като спира песента. Моля те да ми обясниш как точно се смята на какви стойности да местя плъзгача за всяка снимка. Искам да използвам 40 снимки и песен, която е с времетраене 3.51 мин. Моля те, обясни ми как се изчислява !!! Благодаря ти !!!
Link to comment
Сподели другаде

Ванка, моля те, помогни мииии !!! Не мога да схвана как точно да си направя снимките да са с еднакво времетраене и да спрат точно като спира песента. Моля те да ми обясниш как точно се смята на какви стойности да местя плъзгача за всяка снимка. Искам да използвам 40 снимки и песен, която е с времетраене 3.51 мин. Моля те, обясни ми как се изчислява !!! Благодаря ти !!!

 

 

Как да сложеш 40 снимки и песен с времетраене 3.51, като снимките да са с еднакво времетранене? Отговора съответно е доста лесен, но малко трудно обесним. Сега ще се опитам максимално просто да ти го обесна, като за всяка стъпка ще ти давам шорткът.

Първото, което трябва да направиш е да видиш колко секунди трябва да е една снимка, според дължината на песента (делиш 40 на 3.50 и излиза, че времетраенето на една снимка трябва да е 11 секунди и 42 стотни , това с стотните да станат толкова, колкото ти трябват е много трудно, затова ще гледаш да е най-близкото възможоно числно до 42.)

 

След това слагаш всички снимки и песента ето тук:

 

http://img233.imageshack.us/img233/8909/project1fo8.png

 

След това трябва да направиш всяка снимка да е 11 секунди и 42 стотни. За да го направиш това трябва да натиснеш върхо първата снимка и да използваш плъзгача ( когато тръгнеш да удължаваш времетраенето на снимката отдолу нея се появява едно прозорче и на него пише колко секунди става песента, твоята цел е тя да стана 11 секунди и 42 стотни, или да е най-близо до 42.) Когато натиснеш на първата снимка и и направиш нужното времетраене, за да може да използваш плъзгача на втората снимка, пърно трябва да цъкнеш върху втората снимка и след това може да използваш плъзгача!!! (това трябва да го правиш на всяка следваща снимка, иначи плъзгача няма да може да го използваш!!!

 

http://img403.imageshack.us/img403/1194/project2no0.png

 

Така ги правиш всички снимки и всичко трябва да стане.

 

Дано да съм бил полезен, ако имаш още някакви въпроси кажи ще помагам с каквото мога. :)

 

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Значи имам следния проблем с Movie Maker.

Знам как да импортвам и да правя clips, но каквото и video, transition или ефект да добавя в timeline-а ме изхвърля моментално от програмата...

От какво може да е проблема...?

10x за отговорите предварително :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Значи имам следния проблем с Movie Maker.

Знам как да импортвам и да правя clips, но каквото и video, transition или ефект да добавя в timeline-а ме изхвърля моментално от програмата...

От какво може да е проблема...?

10x за отговорите предварително :thumbsup:

 

 

Уаууу, какъв проблем. :blink:

Просто нямам на представа как да решиш проболема си, но все пак ще е добре да дадеш малко повече инфо.

При отваряне на снимки този проблем съществува ли?

При отварянето на определени видео формати ли става това, или при всички формати?

С кой кодек-пакет си ?

 

Според мен цялата работа идва от програмата, а пък програмата се инсталира заедно с Windows-a , значи нещо Windows-a не ти е както трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Уаууу, какъв проблем. :blink:

Просто нямам на представа как да решиш проболема си, но все пак ще е добре да дадеш малко повече инфо.

При отваряне на снимки този проблем съществува ли?

При отварянето на определени видео формати ли става това, или при всички формати?

С кой кодек-пакет си ?

 

Според мен цялата работа идва от програмата, а пък програмата се инсталира заедно с Windows-a , значи нещо Windows-a не ти е както трябва.

Значи със снимките няма проблем.

При всички видео формати, transitions & effects

Мисля, че съм с последните кодеци...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...