Jump to content

Ръководство за работа с Windows Movie Maker


Препоръчан пост

  • Отговори 243
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!

Направих си филмче с Windows Movie Maker, но като го записах на ДВД-диск не може да се чете от ДВД-плеър. Може ли да ми каже някой как мога да запиша фимлчето на ДВД-диск, така че да може да се чете от ДВД-плеър?

Благодаря ви предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Windows Movie Maker създава WMV файлове, а те, директно записани, не се четат от никой DVD плеър. Ако DVD плеърът ти поддържа възпроизвеждане на AVI, то можеш да конвертираш в него формат. Иначе ще се наложи да конвертираш в DVD формат.
Link to comment
Сподели другаде

Windows Movie Maker създава WMV файлове, а те, директно записани, не се четат от никой DVD плеър. Ако DVD плеърът ти поддържа възпроизвеждане на AVI, то можеш да конвертираш в него формат. Иначе ще се наложи да конвертираш в DVD формат.

Благодаря!

А как може да запиша филма си с Windows Movie Maker в АVI - формат?

Link to comment
Сподели другаде

Не можеш. Windows Movie Maker може да запазва само в WMV формат.

При записване на филмчето с Windows Movie Maker има една опция за avi-формат. Записах го в този формат и стана по-бързо, отколкото, когато го записвах в WMV-формат. Но се появи нов проблем. Големината на файла е 14,5 GB, в сравнения с файла WMV-формат, който е 1 GB. Какво да правя, за да го намаля поне до 4 GB, за да мога да го запиша на DVD диск. Но не ми се иска да правя компромис с качеството.

Link to comment
Сподели другаде

Да, извинявам се, не съм видял опцията сред останалите. Това по всяка вероятност е некомпресирано AVI. Ще трябва да си го компресираш с VirtualDub.

Благодаря ти, Night_Raven!

Аз, за съжаление, не съм много вещ в програмите, а предполагам, че това, което ми препоръчваш е програма за обработка на филми. Видях във форума ръководствата, които си приложил и филмчетата, но те не са за компресиране. Аз я нямам тази програма. Ако можеш кажи ми как да си я намеря и ако не те затруднявам как да направя това компресиране.

Благодаря ти предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Намирането на програмата е лесно: VirtualDub. Проблемът е, че е доста трудно да се обясни какви да са настройките за компресиране, особено за видео. Просто не знам за какво ти е нужно това и т.н. Накратко:

1) стартираш VirtualDub и си зареждаш AVI файла;

2) Audio -> Full processing mode;

3) Audio -> Compression..., избираш си Lame MP3 и вдясно настройки за компресия. Ако нямаш Lame MP3, ще трябва да се задоволиш с вградения MP3 кодек, който е с ограничени параметри.

4) потвърждаваш с OK на всички прозорци;

5) Video -> Fast recompress;

6) Video -> Compression..., избираш си видео кодек (най-вероятно XviD), кликаш Configure и му настройваш параметрите;

7) потвърждаваш с OK на всички прозорци;

8) File -> Save as AVI... и си запазваш файла.

 

Както казах, трудно е да се определят настройките, защото наистина не знам точно какво ти трябва като изходно качество.

Link to comment
Сподели другаде

Намирането на програмата е лесно: VirtualDub. Проблемът е, че е доста трудно да се обясни какви да са настройките за компресиране, особено за видео. Просто не знам за какво ти е нужно това и т.н. Накратко:

1) стартираш VirtualDub и си зареждаш AVI файла;

2) Audio -> Full processing mode;

3) Audio -> Compression..., избираш си Lame MP3 и вдясно настройки за компресия. Ако нямаш Lame MP3, ще трябва да се задоволиш с вградения MP3 кодек, който е с ограничени параметри.

4) потвърждаваш с OK на всички прозорци;

5) Video -> Fast recompress;

6) Video -> Compression..., избираш си видео кодек (най-вероятно XviD), кликаш Configure и му настройваш параметрите;

7) потвърждаваш с OK на всички прозорци;

8) File -> Save as AVI... и си запазваш файла.

 

Както казах, трудно е да се определят настройките, защото наистина не знам точно какво ти трябва като изходно качество.

Благодаря ти отново Night_Raven!

Това, което искам, е просто да си запиша обикновено туристическо филмче на DVD диск, за да мога да си го гледам на DVD-плеър и да си го съхранявам. Качеството му е добро и не ми се иска в резултат на обработката да го гледам размазано. Оказа се обаче, че трябваше да науча и явно ми предстои да науча още много неща по обработката на филмчета, щом искам да си ги правя сам. Мислех, че с тази програма е най-лесно (и така беше), докато не се яви проблема с големия файл и записа. Ще се помъча да приложа това, което ме съветваш.

Още веднъж ти благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Е, то трябва да можеш да обърнеш некомпресирания AVI файл директно в DVD формат. WinAvi Video Converter и ConvertXtoDVD трябва да могат да се справят със задачата.
Link to comment
Сподели другаде

Е, то трябва да можеш да обърнеш некомпресирания AVI файл директно в DVD формат. WinAvi Video Converter и ConvertXtoDVD трябва да могат да се справят със задачата.

Здравей, Night_Raven!

Опитах да компресирам филмчето, което беше в avi-формат с програмката VirtualDub и се получи файл 1 GB и с добро качество. Но се оказва, че не всички видео плеъри четат avi-формат, така че ще се възползвам от съвета ти и ще използвам тези програмки. Би ли ми казал само дали с тях мога да обърна WMV-формат директно в DVD формат.

Link to comment
Сподели другаде

Обръщам се към вас за помощ.Направих си клипче с Win Movie Maker и накрая исках да го сейфам на комп.,но ми излезе съобщение че не може.И друг път съм правила клипчета без проблем.Може ли някой да ми каже какво да направя?Ето и съобщението което ми излиза: Win Movie Maker cannot save the movie to the specified location.Verify that the original source files used in your movie are still availаble,That the saving location is still available,and that there is enough free disk space available ,and then try again
Link to comment
Сподели другаде

Трябва да се увериш, дали:

- файловете, от които правиш/сглобяваш клипчето, съществуват;

- папката, където запазваш клипчето, съществува;

- имаш достатъчно място на дяла на твърдия диск, където запазваш.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...