Jump to content

Ръководство за работа с Windows Movie Maker


Препоръчан пост

Винаги ли е на 8-мата бройка, независимо каква снимка или клип е?

 

Да... Сега имам друг проблем пък... Ходих до един приятел и си качих на диск програмката която си върви с Windows-a. Проблема с осмата бройка отпадна, но... Едвам успях да направя клипче.. Като драг-на някоя снимка или кавото и да е долу на клипчето, после не ми дава да сложа друго(снимка, ... ), след минута програмата спича и трябва да я махна от диспечера... И направих клипчето по следния начин- слагам няколко снимки или клипчета на куп долу, сейфам и излизам от програмата. После пак влизам и така. Оффф... направо се побърках. Ако някой ми помогне наистина ще съм страшно благодарна...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 243
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Най-вероятно е проблем с кодеците. Деинсталирай текущия пакет и инсталирай по-стара или по-нова негова версия. Можеш да пробваш и с друг пакет. Най-вероятно проблемът е във ffdshow филтъра, който се ползва в 99% от кодек пакетите. Можеш да пробваш K-Lite Basic, който не го съдържа.
Link to comment
Сподели другаде

Като преинсталирам компютъра, този проблем с програмата би трябвало да отпадне, нали? А така като ми кажете кодеци... все едно ми говорите на китайски :blink: А този сайт, който ми даде по-горе ми забива :( ...
Link to comment
Сподели другаде

Изглежда имаш цялостни проблеми със системата си. Ще е хубаво да я постегнеш малко.

Иначе е редно да знаеш какво е кодек. Който се занимава с видео обработка би трябвало да е поне мъничко наясно. Все едно рали шофьор да не знае как се сменя гума например. Виж тази тема (дано и това не ти забива).

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Много полезна тема! Да споделя и аз един проблем ако може да ми помогнете - когато си преглеждам проекта в самата програма всичко ми е ок - музиката ми се засича точно с видеото и снимките към него. Но когато го съхраня и гледам вече като клипче ми изчезват около 2-3 секунди от видеото и музиката. Опитвах какво ли не - добавях нова песен, съхранявах под друг формат, но нищо не помогна. Ще съм благодарна на предложения за помощ :)

Link to comment
Сподели другаде

Проекта ми е от видео и снимки, заедно с песен за фон. Завършва с видео и след него една снимка с надписи. Но като съхраня 2 секунди от видеото се губят и си продължава със снимката. Съответно се появява и разминаване с музиката, а на музиката (това е една детска песничка) също й се губят 4-5 секунди в края - появява ми се финалната снимка и музиката свършва по средата на припева, а видях, че може да си върви музика и без снимка или видео към нея, а моята просто спира. Предполагам, че не обясних много добре, ако има начин да го кача някъде този проект да го покажа. И другото което ми направи впечатление - като махна песента и отново я добавя в Show Timeline си върви точно, но като го съхраня като проект и вляза отново, вече е прекъснато накрая.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Чудесно ръководство и много полезни съвети! Като че ли намерих отговор на въпроса си, но искам да се убедя, че правилно съм разбрала /не съм на "ти" с тая материя/. Проблема е такъв, че много често се случва да блокира Уиндоус Муув Мейкър, компютъра "забива" и се налага рестартиране, освен това не приема настройките за времетраенето на снимки и преход. Доколкото разбирам трябва да инсталирам нови кодеци, имам инсталиран Уиндоус ХР Сървис Пак 3, Муув Мейкър версия 2.1.4026.0 и K-Litle kodec Pack 4.0.0(full) като че ли съдържа и ffdshow. Въпроса ми е следния: при всичко това налично, мога ли да махна пакета кодеци и да инсталирам спокойно продложенити от вас K-Litle Basic?

Дано съм успяла да се изразя разбираемо и благодаря предварително за отговора.

Link to comment
Сподели другаде

Разбира се, че можеш да деинсталираш Full версията и да инсталираш Basic. Държа отсега да заява, че това не гарантира оправяне на проблема. Просто ffdshow е адски бъгав и е доста вероятно той да създава проблеми, но не е 100% сигурно. Разбира се не пречи да пробваш.
Link to comment
Сподели другаде

Разбира се, че можеш да деинсталираш Full версията и да инсталираш Basic. Държа отсега да заява, че това не гарантира оправяне на проблема. Просто ffdshow е адски бъгав и е доста вероятно той да създава проблеми, но не е 100% сигурно. Разбира се не пречи да пробваш.

 

 

 

Благодаря за отговора, Night_Raven!

Преди да пристъпя към премахване и нова инсталация на кодеци, премахнах отметката от ffdshow в настройките на Move Maker - Tools-> Options-> Compatabiliti-> filters и проблема със забиването на програмата е отстранен. За съжаление сега имам друг, при възпроизвеждане на филм или клип независимо с кой плейър картината е със червеникави чертички и ефекти като сенки. Предполагам че и това е от кодеците, но трябва да си намеря специалист, който да ми инсталира комбинация от кодеци / това не е по моите възможности/

Още веднъж благодаря и пожелавам хубав ден! :) :) :)

 

 

Защо не пробваш с Camtasia Studio 5 тя е много по - гъвкава :thumbsup: а и освен това може да ти ги направи в други формати и ими доста ефекти {!} :peace:

 

 

Благодаря за чудесното предложение, emkat, но ме интересува платена ли е програмата и от къде да я изтегля, а няма да е лошо ако има и ръководство за работа с нея. :)

Link to comment
Сподели другаде

Не ти е нужен специалист. Просто деинсталираш всички кодеци и пакети с кодеци от Add or remove programs и след това инсталираш един пакет по желание.

Проблемът с чертичките появява ли се под VLC?

 

Camtasia Studio можеш да изтеглиш от тук. Програмата е платена.

Link to comment
Сподели другаде

Не ти е нужен специалист. Просто деинсталираш всички кодеци и пакети с кодеци от Add or remove programs и след това инсталираш един пакет по желание.

Проблемът с чертичките появява ли се под VLC?

 

Camtasia Studio можеш да изтеглиш от тук. Програмата е платена.

 

 

Привет, Night_Raven!

Изтеглих и инсталирах VLC, но проблема с чертичките отново се проявява :(

Иде ми да се гръмна :'(

Link to comment
Сподели другаде

Щом имаш проблем и под VLC, значи най-вероятно проблемът не се дължи на кодеците, защото VLC ползва своя имплементация на libavcodec библиотеката и въобще не се занимава с инсталираните на системата кодеци. Възможно е проблемът да се дължи на кофти видео драйвер или някой лек хардуерен проблем. Да си сменяла драйвери наскоро или да си човъркала BIOS, или сменяла хардуер?
Link to comment
Сподели другаде

Щом имаш проблем и под VLC, значи най-вероятно проблемът не се дължи на кодеците, защото VLC ползва своя имплементация на libavcodec библиотеката и въобще не се занимава с инсталираните на системата кодеци. Възможно е проблемът да се дължи на кофти видео драйвер или някой лек хардуерен проблем. Да си сменяла драйвери наскоро или да си човъркала BIOS, или сменяла хардуер?

 

 

Да, наистина наложи ми се местене на Web камерата на друг компютър и когато я включих отново ми поиска инсталация на драйвери и по-специално файл usbVM303sis, отрових си нервите докато го открия във инсталационния диск, камерата проработи, но се появи проблема с картината на филмите и клиповете :(

Много съм притеснена, но вярвам че има начин да се оправи всичко това. Много благодаря за отговорите, действат ми успокояващо :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...