Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

Започнах да си пренисталирам Windows, но точно когато текстована инсталация завърши и започна графичната ми излезе грешка на която пишеше че диска е повреден.

От нето вече е правена преинсталация възможно ли е това да е проблема?

Свалих и друг Windows но когато го сложа в компютъра излиза който е стигнвал до графичната част и вече не мога да и да форматирам като започна нова пренсталация.

Когато сложа новия диск и опитам да запиша Windows-а на С диск ми казва да избера друг диск.

Някой може ли да помогне по този въпрос :(

 

Когато бутнеш от диска, ти предлага да изтрие дял който искаш, изтрий "С", след което го създай наново и всичко ще е наред, просто трябва и да се чете, не само Next/Next :peace:

Успех!

Там пише кои буквички се натискат за изтриване и създаване на дял ... ти имаш ли друг освен "С", гледай да не изтриеш него ако имаш...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Когато бутнеш от диска, ти предлага да изтрие дял който искаш, изтрий "С", след което го създай наново и всичко ще е наред, просто трябва и да се чете, не само Next/Next :peace:

Успех!

Там пише кои буквички се натискат за изтриване и създаване на дял ... ти имаш ли друг освен "С", гледай да не изтриеш него ако имаш...

 

Имам C и D видях че има възможност за изтриване на диска, но ме беше страх да не направя някаква голяма поразия

А можеш ли да кажеш само как се създава после пак С PLS?

Link to comment
Сподели другаде

След като изтриеш "С", веднага след това го създай пак, пише Create Disk - не е трудно, просто трий само "С" обаче и след като го създадеш отново, дай да се инсталира там Windows :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

След като изтриеш "С", веднага след това го създай пак, пише Create Disk - не е трудно, просто трий само "С" обаче и след като го създадеш отново, дай да се инсталира там Windows :thumbsup:

ОК благодаря ти много сега ще опитам :)

Link to comment
Сподели другаде

Може и да беше Create Partition, но е нещо подобно.

 

Добавено:

Ако има нещо притеснително кажи, да пращам шотчета :thumbsup:

Всъщност ето за този екран говорим:

post-135-1192906230_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравей AALIAS!

Ако искаш, може да погледнеш и тази симулация на процеса на инсталиране на Windows XP.

Ето я и нея - Инсталиране на Windows XP

 

Трябва да разархивирате файла и в него ще намерите директория с няколко файла:

- .exe файла е самоизпълним и не тябва да правите нищо по него

- .swf файла може да бъде стартиран с Flash PLayer, като той се нуждае от допълнителната папка и .xml файла в нея

- също така разполагате и с html страница, която просто трябва да стартирате.

 

Общо взето не е трудно да пуснете симулацията, просто исках да обясня за какво са отделните файлове (вътре има и сорса на симулацията).

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Един приятел ме посъветва да сложа диск на Xp Professional, а това досега беше Home, също така каза, че за да пренебрегна инсталацията на Home-a, която не мога да продължа трябва когато сложа диска на Profissional да започна инсталиране на ХР-то не чрез NTFS, а чрез FAT. След като сложих диска на Professional се опитах да буут-на първо чрез F11, но дори когато му дадох да буут-ва от СД вместо да излезе прозореца за формат на С и този за NTFS ili FAТ започва да зарежда Уиндоуса по стандартния начин все едно има инсталиран Уиндоус и стига до момента когато дава грешка и се рестартнира(това е началото на инсталацията на графичната част на Уиндоус, която не може да продължи). След което въобще не излиза прозорец за буут-ване. Също така приятелят ми каза, че не излиза прозореца, защото в началото трябва да натисна delete, където в прозореца да дам четене от СД, след това да го запаметя с F10 и автоматично да се рестартира. Сега обаче като натискам delete не мога да влезна в биоса, а напрраво започва зареждате на сетъп и след време излиза грешка: cdrom.sys is corrupted. Какво да правя?
Link to comment
Сподели другаде

Един приятел ме посъветва да сложа диск на Xp Professional, а това досега беше Home, също така каза, че за да пренебрегна инсталацията на Home-a, която не мога да продължа трябва когато сложа диска на Profissional да започна инсталиране на ХР-то не чрез NTFS, а чрез FAT. След като сложих диска на Professional се опитах да буут-на първо чрез F11, но дори когато му дадох да буут-ва от СД вместо да излезе прозореца за формат на С и този за NTFS ili FAТ започва да зарежда Уиндоуса по стандартния начин все едно има инсталиран Уиндоус и стига до момента когато дава грешка и се рестартнира(това е началото на инсталацията на графичната част на Уиндоус, която не може да продължи). След което въобще не излиза прозорец за буут-ване. Също така приятелят ми каза, че не излиза прозореца, защото в началото трябва да натисна delete, където в прозореца да дам четене от СД, след това да го запаметя с F10 и автоматично да се рестартира. Сега обаче като натискам delete не мога да влезна в биоса, а напрраво започва зареждате на сетъп и след време излиза грешка: cdrom.sys is corrupted. Какво да правя?

Няма значение дали е Home/Professional/Media Center Edition и тн. Винаги, ако системата е конфигурирана да зарежда от оптично устройство или ти избереш чрез Boot Menu-то на дъното (ако има) системата ще зареди от CD-то на Windows XP и ще покаже съобщение "Press any key to boot from CD" (разбира се диска трябва да е bootable). Файловата система няма връзка в този случай.

След това вече се стартира инсталацията на операционната система и можеш да избереш къде да се инсталира или да изтриеш, създадеш, форматираш дяла, на който ще инсталираш Windows XP. Препоръчително е да форматираш със NTFS файлова система.

Добре е да се увериш, че CD-то от което инсталираш работи.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, един въпрос и от мен, при наличието на дял D:\ с големина около 8.55гб и име PRESARIO_RP със съдржание една заключена папка на име RECOVERY

Compaq

Recovery Partition

Warning!

 

This area of your hard drive

(or partition) contains files used

for your PC Recovery.

 

Do not delete or alter these files.

 

Any change to this partition could

prevent any recovery later.

 

та аз купих компа с инсталиран софтуер, по една или друга причина се налага да го преинсталирам, какво да правя с тоя дял и какво има там, че и идея си нямам, предполагам са някакви драйвери или ..........

Link to comment
Сподели другаде

Прочети си внимателно упътването на компютъра. Там най-вероятно ще пише, че този дял служи за възстановяване на операционната система - подобно на възстановяването от image файл. След процеса на възстановяване от този дял обикновено се получава стабилно работеща система, с инсталирани всички необходими драйвери и основни приложения - както е работила в деня, когато си закупил компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

благодаря за бързия отговор

относно упътването, вътре има всичко друго но не и това за което питам, но пък ми дойде на ум една идея

още веднъж благодаря

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте на всички.Имам следния проблем имам един компютър малко старичък обаче му изгоря хард диска купих един втора ръка обаче немога да го накарам да буутне от CDто та да си инсталирам Windows Като влеза в биоса немога да намеря от къде да го пусна да бутва от диска.Моля за помощ!
Link to comment
Сподели другаде

Зависи с какъв BIOS си и с какво дъно си. Ако си с AMI BIOS, потърси секция Boot някъде. Ако си с Award BIOS, виж в Advanced BIOS Features.

 

P.S.: малко пунктуация не би навредила.

Link to comment
Сподели другаде

Зависи с какъв BIOS си и с какво дъно си. Ако си с AMI BIOS, потърси секция Boot някъде. Ако си с Award BIOS, виж в Advanced BIOS Features.

 

P.S.: малко пунктуация не би навредила.

Благодаря накарах го да тръгва от CDто обаче ми изписва че ще сканира хардуера след това надписа изчезва диска спира да се върти и така вече 20 минути

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...