Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте на всички! Прочетох внимателно цялата тема и мисля че е дошло времето и аз сам да си преинсталирам компютъра, та реших да попитам за някои неща, които не са ми много ясни:

ако се направи в Биоса на 1-во устройство да чете от СД-то, а на 2-ро от НДД и като се покаже пьрвата страница на Уиндолса пак да се влезе и да се сменят, то вече сьс следващо влизане Уина ще се зарежда от НДД направо,така ми го е правил един приятел преди и не сьм имал проблеми. Тук обаче никаде не видях да пише за това, както и в други статии, та вьпроса ми е следния: Ако после не го променя и пусна компа, той трябва да тръгне да чете от СД-то и като види че няма диск да почне да зарежда от 2-то устройство а именно от НДД /това обаче са ми само предположения/.

Ако може някой да ми каже така ли е наистина и ако и по двата начина става, то кой е по правилен или по точно как е редно да се прави?

Другият ми въпрос е след инсталацията как точно да си сложа драйверите? Имам си диск за тях дето си вьрви с дьното, но стъпките не са ми ясни, чувал съм че било лесно и Уина ще ги разпознае, но за всеки случай да попитам пак=)

Ще се радвам ако ми отговорите и предварително благодаря! За сега компа си е наред, но искам да съм подготвен, като дойде момента :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

По първия въпрос: няма никакъв проблем да оставиш CD-ROM-а за първо устройство и дори никога да не го сменяш. При сложен инсталационен диск на Windows, когато компютърът се опита да зареди от него, в горната част на екрана ще се появи надпис Press any key to boot from CD, който ще трае около 4 секунди. През това време трябва да натиснеш някой клавиш, за да започне инсталацията. Ако не натискаш нищо, ще продължи с второто boot устройство.

По втория въпрос: не е желателно да се инсталират драйверите, които са на диска към хардуера. Обикновено са остарели. Инсталацията по принцип е подобна на инсталацията на програма - има си изпълним файл, който се стартира и той те превежда през инсталацията (Next, Next,... Finish). Не за всеки хардуер е такъв, но повечето често срещан хардуер е така. Погледни тази тема, дали няма да хвърли малко светлина по въпроса.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия отговор Night_Raven ,относно статията за драйверите още днес следобяд я прочетох и наистина хвърли светлина поне на теория, аз преди като чуех за драйвъри и ми настрьхваше косата :crosseyes1: Но обичам преди да направя нещо, да се подсигуря! До сега обаче вече три години си карам с оригиналнити драйвери и не сьм имал никакъв проблем /но не съм ги слагал аз де/ а и някаде четох, май беше твой пост , вече не помня че за дьна SATA , а мойто е Мaxtor Sata/7200 , било хубаво да им се слагат оригиналните.. Лека вечер и пак месажче :OK:
Link to comment
Сподели другаде

Ако под оригиналните имаш предвит тези, които са на диска към конкретния хардуер, то не мисля. Няма значение какъв ти е хардуера, намирам за по-добре да се изтеглят отделно драйвери за компонентите. Особено ако има модифицирани/тунинговани драйвери за някои. Единствено IDE драйверите ги гледам изпод вежди, защото може да създават проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

Пак съм аз :bye: чесно казано, малко вече се пообърках с тея драйвъри, явно трябва като пробвам веднъж да ми стане по ясно и да прегледам пак темата за тях :( Като му дойде времето за това пак ще питам, поздрави :bye:
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,преинсталирах си уиндолса,но без да искам направих да имам два.Сега не мога до го оправя,ако някой ми каже как мога да имам само един уиндоус ще съм му много благодарен.
Link to comment
Сподели другаде

Използвай Partition Magic, за да слееш двата дяла. Във форума има доста теми, в които е обсъждано как може да стане това, така че пусни една търсачка и ще видиш темите.
Link to comment
Сподели другаде

Използвай Partition Magic, за да слееш двата дяла. Във форума има доста теми, в които е обсъждано как може да стане това, така че пусни една търсачка и ще видиш темите.

Tragedy много ти благодаря! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, значи започнах с преинсталацията, дадох му repair, но после ми излезе прозорец някакъв за езици, селектирах US и след това трябваше да натисна ентер за рестар, след като се рестартира ми с включи стария уиндоус без никакви промени.

Може ли някой да обясни, как се прави тази настройка за оптична "конфигурирана да зарежда от оптично устройство." за който говори l.kanelov

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, значи започнах с преинсталацията, дадох му repair, но после ми излезе прозорец някакъв за езици, селектирах US и след това трябваше да натисна ентер за рестар, след като се рестартира ми с включи стария уиндоус без никакви промени.

Може ли някой да обясни, как се прави тази настройка за оптична "конфигурирана да зарежда от оптично устройство." за който говори l.kanelov

Здравей!

Аз лично не разбрах какво искаш да кажеш. Ако може малко по-точно да го напишеш.

Ако поставиш диска на Windows XP и стартираш системата и се визуализира съобщение Press any key to boot from cd... то твойта система зарежда от оптично устройство и не се налага промяна на настройките. :)

Ако не се визуализира подобно съобщение ще трябва да се промени една настройка. За да конфигурираш системата да зарежда от оптичното устройство трябва да влезнеш в BIOS и да промениш First Boot Device да е оптично устройство (CD-ROM/DVD-ROM и др.). За целта когато стартираш машината обърни внимание на първия екран. Там трябва да пише клавиша, с който се влиза в BIOS. Най-често това е Delete. Тъй като конфигурационната програма на BIOS е различна за всяко дъно, най-добре провери в книжката към твойто дъно за точната секция, в която се намира тази настройка.

Link to comment
Сподели другаде

Ами това за 1вото устройство, което трябва да ми е CD го направих още преди да започна с преинсталацията. В началото, когато се зарежда системата, за да вляза във BIOS-а при мен ми изписва, че трябва да натисна F11 направих го, влязох там и селектирах CD. Отдолу на лентата, която се пада меню имам [sELECT] за да селектирам това, което искам, [RETUNR] за да потвърдя и още нещо, което не си го спомням. :blush: Аз му селектирах CD, и дадох ентер, защото не знаех какво е това ретърн, после се появиха вече, някакви други неща, и после това, REPAIR което и очеквах... Вече след като посочих него отдолу на лентата, започна да пише, че уиндоуса се сетъпва и накрая ми излязоха тези неща със езиците, на които дадох US.

Май доста неразбираемо, го написах, но не знам какво се случи и как да го обясня по-точно :(

 

ПП: сега като рестартирах компютъра и видях, че това съобщение го няма...

Пише: F2 Setup F11 BOOT

Може да не съм го BOOT-нала както трябва...

Link to comment
Сподели другаде

От описанието става ясно, че си влязла в друго меню, но така или инаце CD устройството е било първо boot у-во и в крайна сметка всичко е минало както трябва.
Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно си влезнала в BootMenu-то на дънната платка (функция на малко по-новите дъна, чрез която може дирекно да си избереш от кое устройство искаш да заредиш без да влизаш в BIOS и да променяш настройки).

По въпроса за Windows XP - на първия екран ли даде R? Там където те попита за език фона отзад черен ли беше?

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че беше първият този с R. Изглеждаше точно като на симулатора...

Да черен беше, прозореца със езиците. После поиска да натисна ентер за рестарт и вече се зареди уиндоуса...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...