Jump to content

Препоръчан пост

Сега стана по-ясно. :)

Ако още на първия екран, след като заредиш от CD-то на Windows XP натиснеш R влизаш в Recovery Console. Както писах по-рано в темата RC също се използва за поправка, но на теб не ти върши работа, защото е по-труден за работа.

Съществува автоматичен режим за Repair, който се избира 2-3 екрана след като заредиш от диска. Точно за този метод написах на предната страница от тази тема. :)

Добавено: Ето какво трябва да направиш:

1. Стартираш системата.

2. Когато се визуализира съобщение "Press any key to boot from CD" натискаш някой клавиш, за да заредиш от диска на Windows XP.

3. Натискаш клавиша Enter, когато се появи екрана Welcome to Setup.

4. Приемаш лицензното споразумение, чрез натискане F8.

5. Селектираш текущата инсталация на Windows XP и даваш R (Repair).

След това процеса продължава, като при нормална инсталация на Windows.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 3 weeks later...
Здравейте, реших да си преинсталирам Уиндоуса днес и ми възникна един въпрос. Предварително се извинявам ако някой вече е питал това :blink: . Та въпроса ми е - Трябва ли да деинсталирам програмите от дял C преди да правя преинсталацията.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

 

Ако искаш да направиш чиста инсталация, тогава просто по време на процеса на инсталиране посочи, че желаеш да форматираш дела, където се намира операционната система (quick format). Така всички програми и файлове ще бъдат изтрити автоматично без да се налага да ги деинсталираш.

Link to comment
Сподели другаде

Авторът има една каса бира от мен :haha: Това ръководство ми помогна ужасно много :yeah:

Да и от мен една каса :thumbsup: Аз искам обаче да попитам задължително ли е всеки път да си форматирам С:-то?Също след като си преисталирах уина като си мърдам картината нодолу нагоре и настрани се движи някакси насечено така прави и като гледам видео :blink: но не е от монитора :'(

Link to comment
Сподели другаде

Да и от мен една каса :thumbsup: Аз искам обаче да попитам задължително ли е всеки път да си форматирам С:-то?Също след като си преисталирах уина като си мърдам картината нодолу нагоре и настрани се движи някакси насечено така прави и като гледам видео :blink: но не е от монитора :'(

Форматирането на практика е задължително. Истинската преинсталация се прави на чисто, за което е нужно форматиране. Насичането няма как да се дължи на монитора. Драйверите на видео картата (и останалите компоненти разбира се) инсталирани ли са?

Link to comment
Сподели другаде

Форматирането на практика е задължително. Истинската преинсталация се прави на чисто, за което е нужно форматиране. Насичането няма как да се дължи на монитора. Драйверите на видео картата (и останалите компоненти разбира се) инсталирани ли са?

Всъщност установих че проблема е в драйверите на видеото :yes: Благодаря че ме насочи Night_Raven :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Да попитам сега тук как може по време на самата преиснталация да се зададе на XP-то да си направи Program Files и Documents and Settings на различен дял освен C:?

Привет,

 

Ами като посочиш да се инсталира на различен дял а не на С примерно на D или F .

 

Ако съм те разбрал правилно.

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Ами като посочиш да се инсталира на различен дял а не на С примерно на D или F .

 

Ако съм те разбрал правилно.

Идеята за която говоря е друга. Идеята е при инсалацията да задам програм файлс и документс еднс сетингс да са на друг дял а не на дяла на който се намира Уиндоус.

Link to comment
Сподели другаде

Идеята за която говоря е друга. Идеята е при инсалацията да задам програм файлс и документс еднс сетингс да са на друг дял а не на дяла на който се намира Уиндоус.

Не мисля, че такова чудо е възможно ..

Link to comment
Сподели другаде

При инсталиране на програми (след инсталацията) можеш да ги инсталираш на друго място и друг диск, при самото инсталиране на Windows едва ли може да стане. Колкото до папката Documents and Settings също няма как да стане, поне с обикновен инсталационен диск.

А каква всъщност е идеята, друго не може ли да се измисли?

 

Иначе, погледни тази тема и може и да стане (по скоро със сигурност може да стане) :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Започнах да си пренисталирам Windows, но точно когато текстована инсталация завърши и започна графичната ми излезе грешка на която пишеше че диска е повреден.

От нето вече е правена преинсталация възможно ли е това да е проблема?

Свалих и друг Windows но когато го сложа в компютъра излиза който е стигнвал до графичната част и вече не мога да и да форматирам като започна нова пренсталация.

Когато сложа новия диск и опитам да запиша Windows-а на С диск ми казва да избера друг диск.

Някой може ли да помогне по този въпрос :(

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...