Jump to content

Препоръчан пост

Вижте какво правя икажете дали е правилно Хард диска го качих на моя си компютър и го форматирах защото другия комп ми каза че нямало каде да сложи Windowsa. После от биоса му казах да бутва от CDто първо започна да сканира хардуера после си прекопира някакви фаилове в папка за инсталиране и след това каза че системата ше се рестартира.След рестарта се повтаря същото.Зададох в биоса след CDто да бутва от хорда обаче нищо не става.Това се повтаря с два различни инсталационни диска. Помагайте защото децата вече се побъкаха без комп.

 

И още един въпрос може ли да закача харда на моя компютър да инсталирам Windowsa и като го кача на другия комп да тръгне все едно съм го инсталирал на него?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Вижте какво правя икажете дали е правилно Хард диска го качих на моя си компютър и го форматирах защото другия комп ми каза че нямало каде да сложи Windowsa. После от биоса му казах да бутва от CDто първо започна да сканира хардуера после си прекопира някакви фаилове в папка за инсталиране и след това каза че системата ше се рестартира.След рестарта се повтаря същото.Зададох в биоса след CDто да бутва от хорда обаче нищо не става.Това се повтаря с два различни инсталационни диска. Помагайте защото децата вече се побъкаха без комп.

Здравей, при стартирането на системата предполагам, че те пита дали да се опита да зареди операционна система от оптичното устройство или не. В такъв случай просто изчакай да зареди от твърдия диск или ако ли не - тогава при първото рестартиране след копиране на файловете влез в BIOS-а и задай да стартира първо от твърдия диск.

И още един въпрос може ли да закача харда на моя компютър да инсталирам Windowsa и като го кача на другия комп да тръгне все едно съм го инсталирал на него?

Принципно да, но не е особено желателно, защото ще трябва да се преинсталират драйверите на всичкия хардуер.

Link to comment
Сподели другаде

Точно така направих обаче като пусна компа излиза черен екран и едно маркерче мига в горния ляв ъгъл на екрана незнам колко време да го чакам обаче за 6 7 минути нищо не става?
Link to comment
Сподели другаде

Пробвах с два диска все същото данеби да трябва хард диска нещо да се инсталира в биоса незнам никога несъм виждал как се прави и протича инсталация на Windows и назнам кое след кое следва
Link to comment
Сподели другаде

Хора имам нужда от спешна помощ :( .Прейнсталирал съм Win вече незнам си колко пъти на незнам си колко машини още от както бях втори клас когато излезе 95 ама като тоя битермиш тука дето са ми го донели досега не съм виждал.Едно че конфигурацията е адски тъпа.Никога не бих направил нещо подобно-гаден процесор с 2 видео карти,2гб рам и огоромен хард при положение ,че хората нищо не разбират за първи път ще пипат мишката. Става дума за Intel duo 2 Ghz , DDR2 памет и sata твърд диск.Незнам точно какви са процесора и сатата ,но ако са нужни ще ви ги кажа по-късно(сега е 3 часа все пак :) )Изобщо не тръгваше компа само черни и сини екрани с ерори :).Слагам аз ХПсп2 и удрям на камък.Не можело да прочете файлове от диска.Сложих го на друг комп и си е нормално всичко.Добре обаче като сложех пак диска гледам от 4 партишъна само 1 ми се пули на среща и то 400ГБ празно място-толкова е харда.Ехе направо побеснях.Не мога да си обясня защо стана така.Какво ще им казвам на хората незнам дано да успея да възтановя данните после :( .

Та после сложих хп без сп2 пак същото.Сложих имам едно ХП х64 еле стана разделих аз харда и почвам да инсталирам стана то ама аха аха и пак го изтървах.Нещо има проблем с паметта ми се струва защото пише че не му стигала паметта ,а тя е 2ГБ все пак.И в крайна сметка пак стигнах до синия екран с ерорите или и до там не стигам.Четох някаде по-назад да инсталирам драйверите на сата преди инсталацията ама нещо не ми е ясно как ще стане номера.Пък и мисля че проблема е в паметта.В краен случей ще го копна от някой хард утре и ще видя какво ще стане.

Link to comment
Сподели другаде

1. Ако на този хард диск има някаква ценна информация, ще е доста добра идея хардът да се свърже към друг компютър и да се прехвърли информацията (или поне колкото се може повече).

2. Ще е много добре да знаем точните марка и модел на процесора, дъното, RAM паметта, харда и оптичното устройство.

3. RAM паметта можеш да тестваш с MemTest86+. От тук можеш да си свалиш версия за флопи, USB или bootable CD. Теглиш желаната версия, създаваш си bootable носител и зареждаш от него ОС. Тестът ще започне автоматично. Желателно е да повърви около поне час.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,реших се да преинсталирам Windowsa,досега съм го правила няколко пъти но с помощта на приятел.Сега вече сама трябва да се справям и ето че веднага имам проблем.Значи,отначало всичко вървеше добре докато стигна прозорец,на който пише че''Setup is copying files...''и тук стига 28%и след няколко минути се сменя с прозорец,на който пише ''ENTER=Retry ESC=Skip File F3=Quit''Натискам ENTER прозореца се сменя със стария и всичко се повтаря.От близо 15 мин.правя това и нищо не се променя.Какво трябва да направя в случая?
Link to comment
Сподели другаде

Дискът не може да се прочете. Опитай да го забършеш с мека кърпа/парцал или дори да го измиеш на чешмата, търкайки го с ръце, като накрая го подсуши добре с мека хавлиена кърпа. Ако пак не се чете, това се дължи на 1 или повече от следните фактори:

- дискът е скапан още при запис;

- дискът е драснат и драскотината е сериозна;

- дискът е некачествен и просто слоят му се е разградил леко в него район;

- оптиката на записвачката е замърсена и не може да прочете диска.

В такъв случай се опитва с друг инсталационен диск, ако имаш такъв. Ако и това не помага, се прибягва до по-крайни мерки - взема се чуждо оптично устройство.

Link to comment
Сподели другаде

Почистих диска,историята се повтаря но поне сега е стигнало до 89%,понеже нямам друга алтернатива за момента,ще се мъча така ,пък дано имам късмет!
Link to comment
Сподели другаде

Успях,макар и с цената на доста нерви(вадих и слагах диска много пъти),сега ви питам за следното:след като си сложа антивирусна и някои други програми,това ли е успешният край и новото начало така да се каже за моят уиндоус? :beach:

 

С риск да съм станала досадна вече,имам пак проблем:сложих първо антивирусна програма,но не мога да я разчета,всичко е само ???????????питанки...Явно се предоверих на способностите си ....ако някой ми помогне ще съм му много благодарна

Link to comment
Сподели другаде

Успях,макар и с цената на доста нерви(вадих и слагах диска много пъти),сега ви питам за следното:след като си сложа антивирусна и някои други програми,това ли е успешният край и новото начало така да се каже за моят уиндоус? :beach:

Краят на инсталацията и началото на новия Windows се отбелязват с първото зареждане на десктопа - след като си била попитана за име на акаунт и десктопът се зарежда с показано стартово меню. Оттам-насетне започва инсталацията на драйвери и програми. :)

 

С риск да съм станала досадна вече,имам пак проблем:сложих първо антивирусна програма,но не мога да я разчета,всичко е само ???????????питанки...Явно се предоверих на способностите си ....ако някой ми помогне ще съм му много благодарна

Погледни тук.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...