Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Това е дъното ASUS A7V880/KT880/DUALDDR/GLAN дано някой помогне :thumbsup:

Цък. Разархивираш архива, поставяш празна дискета във флопито. Отваряш папката където си разархивирал, VIARAID.zip, отваряш подпапка VIARAID и след това подпапка DRIVERDISK. Щракаш два пъти с ляв бутон на мишката на MAKEDISK.EXE, избираш буквата, която отговаря на флопи устройството ти и натискаш extract. Изчакваш процесът да завърши и дискетата с драйвера е готова

Link to comment
Сподели другаде

Цък. Разархивираш архива, поставяш празна дискета във флопито. Отваряш папката където си разархивирал, VIARAID.zip, отваряш подпапка VIARAID и след това подпапка DRIVERDISK. Щракаш два пъти с ляв бутон на мишката на MAKEDISK.EXE, избираш буквата, която отговаря на флопи устройството ти и натискаш extract. Изчакваш процесът да завърши и дискетата с драйвера е готова

Не знам какво да кажа, невероятно изчерпателна помощ, никога нямаше да се оправя сам! За пореден път се убеждавам,че съм попаднал на правилния форум, та дискетата я направих и ще чакам комшията тея дни да видим какво ще направим :cap:

 

 

edit. Специални благодарности към Nicky всичко си стана както трябва, живи и здрави и на всички потребители на форума :bye:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте, искам да ви попитам за следното. Значи при инсталирането на Windows има едно поле "Computer name" аз забравих че трябва да се остави така както си е и попълних там свое си име, влияе ли това някак на работата на системата и въобще за какво е това поле?
Link to comment
Сподели другаде

Това е името на компютъра, което ще се вижда в локалната ти мрежа (LAN), ако имаш такава. Винаги можеш да си го смениш. Не оказва никакво влияние върху работата на компютъра, това е чисто козметична настройка.
Link to comment
Сподели другаде

Може да промениш името на компютъра и след завършване на инсталацията на OS. Това може да стане като отвориш аплета System (десен клик на My Computer --> Properties), преминаваш на страницата Computer Name и кликваш на бутона Change. В полето Computer Name въвеждаш новото име, кликваш на бутона OK и затваряш аплета System. Имай предвид, че името на компютъра трябва да бъде различно от името на друг компютър, работна група или домейн в мрежата.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,

имам проблем с преинсталирането на Win XP. Четох темата и неоткрих отговор на проблема...

Инсталирал съм на PCто 2 инсталации на XP - нормална и Lite. Диска е разделен на 3.

Реших да преинсталирам Lite XP. Сложих инсталационния диск и го стартирах от windows екрана на Lite.

Избрах опцията за преинсталиране (препоръчителна) и процеса започна.

След като завърши прегледа на инсталираните компоненти ми показа съобщение, че не разпознава нещо - не го запомних :(.

Продължих нататък с мисълта, че ще го разпознае или ще го инсталирам после... (все пак първия ми WIN работи и съм ги онсталирал - е на чисто, но без такива съобщения, както и Win Lite)

Процеса започна нормално... рестартира се и продължи с инсталацията...

Стигна на екрана за инсталиране на системните файлове, и на 3/4 от бара за инсталирането на драйверите се ресрартира...

зареди се пак, започна нов опит на инсталирането на драйверите и пак на същото място се рестартира...

и така го изтърпях 4 пъти...

Пробвах с safe mode в различните режими - но то си знае неговото - продължава с инсталацията и се рестартира...

Влязах в 1 Win - там всичко си е наред.

Имам достъп до log-файловете на новата инсталация.

Като ги разглеждам не открих кой хардуер го тормози. Сякаш казва че неможе да приложи правилата за сигурност... Незнам и къде точно да гледам :(

 

Някаква идея как да прекратя процеса: или да преустановя преинсталирането и да се върне старото или да отстраня проблема и да се инсталира новия ...

Лесно ще го форматирам и инсталирам на чисто, но не ми се иска...

 

1. кой е log файла където ще ми каже проблема?

2. как да го излъжа да не продължава процеса с преинсталирането а да си зарежда старото?

 

До сега съм инсталирал само на чисто - без проблеми. Добих смелост след като на обяд преинсталирах така един лаптоп и всичко се запази и дори работи :)

Link to comment
Сподели другаде

поразрових се малко ...

в %windows\setupact.log има следните редове :

 

......

F:\i386\sam.sd_ was copied to E:\Program Files\Common Files\SpeechEngines\Microsoft\TTS\1033\sam.sdf.

F:\i386\sam.sp_ was copied to E:\Program Files\Common Files\SpeechEngines\Microsoft\TTS\1033\sam.spd.

F:\i386\spcommon.dl_ was copied to E:\Program Files\Common Files\SpeechEngines\Microsoft\spcommon.dll.

F:\i386\spcplui.dl_ was copied to E:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Speech\1033\spcplui.dll.

NetSetup: SetupMode: 0x1, ProductType: 0x0, OperationFlags: 0x800c

Setup encountered an error while trying to set system security.

 

An extended error has occurred.

 

, а във %windows\setuperr.log:

 

Error:

Setup encountered an error while trying to set system security.

 

An extended error has occurred.

 

Явно Win Lite, която е малко побългарена не му позволява да сетне сигурността :(

 

Все пак някой може ли да ми помогне да премахна продължаването на инсталацията и да се зарежда старото положение,

или то вече е безвъзвратно загубено при стартирането на ъпгрейта?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Предполагам говориш за показването на 2 ОС в началото. Виж този коментар.

 

струва ми се, че новия уиндоус е на Д

ако направя това което прочетох за boot.ini и изтрия реда ще се изтрие ли и втория уиндоус

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...