Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

  • 2 weeks later...
  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Имам един въпрос, не съм много навътре в нещата с батериите и исках да попитам тъй като имам намерение да си вземам notebook за ползване основно на батерия и се чудя между 3 cell и 6 cell. Лаптопа големия е на 3 cell и държи малко - около 1 час, но си мислех, че при един ноутбук, батерията няма да се изтощава толкова бързо и аз не знам. Пък ми се ще да е 3 - cell че в момента на пазара са на много прилични цени, а тези със 6 - cell не се и срещат много често и са доста по - скъпички, така че ако имате опит споделете, много се колебая и четох тук - таме, навсякъде различна информация. В сайтове също споменават, че при 3 cell ще държи 4 часа - на мен ми е достатъчно, но не мога да разбера - това се отнася за постоянен режим на работа или като си работил например 1 час и го затвориш в режим stand - by ще издържи "спящ" 4 часа. А да и ползването ще е предимно за работа с office пакета и влизане в сайтове, нищо по - сериозно и натоварващо. Благодаря за помощта предварително.
Link to comment
Сподели другаде

Издържливостта на батерия зависи от много фактори. Един от тях е самият лаптоп, другите са за какво се използва, какво е включено и т.н. Т.е. ако е нормален лаптоп, с яркост на екрана на максимум, с включен bluetooth и безжична мрежа, работещ на профил висока производителност, надали ще изкара много време на батерия. Освен това капацитетът на батерията с времето намалява. Ако ще го ползваш този лаптоп основно на батерия си вземи възможно най-голямата. Лично аз съм с 12 клетъчна батерия и съм доволен. Кара към 4-5 часа, но да не забравяме, че изключвам безжичните щуртии и намалявам яркостта на екрана и сменям плана на захранването на икономия на енергия. Освен това dv5t-1000 не се слави като най-икономичните лаптопи, особено с видео карта Geforce 9600gt. Така, че не всичко зависи от батерията :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте!Интересува ме според вас струва ли си да дам 650 лв за този модел Toshiba Satellite L500-17C (Pentium Dual-Core T4300 2x 2.10GHz • 4096MB (2x 2048MB) • 500GB • DVD+/-RW DL • ATI Mobility Radeon HD 4570 512MB max.1790MB shared memory • 3x USB 2.0/LAN/WLAN 802.11bgn/eSATA • HDMI • 5in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro/xD) • Webcam • 15.6" WXGA glare TFT (1366x768) • Windows 7 • Li-Ionen-Akku • 2.72kg) има малко остатъчна гаранция на година и месец е някъде ? Другото ,което искам да попитам това 512 МБ (видеото) е собствена памет нали ? Благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

Да, със собствена памет е видеокартата. Това не означава, че е игрови компютър, но все пак ще стане за по-леки игри и настройки. Изглежда добър лаптопа, може да провериш състоянието на харддиска му с програмата HD Tune (SMART-статуса).
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Един познат мисли да си взима лаптоп до 900лв, каза че най-вече игри ще играе на него сравнение с други неща.

За момента е избрал http://www.hp.most.bg/hp-625-p320-15-6-2gb-250-linux-bag-partnumWT044ES.html# и

http://interacom.eu/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-acer-aspire-as5738zg-453g32mn-lx.ppz0c.003/

Но да попитам и за вашето мнение, за някоя по-добра машина :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте на всички!

 

Тези дни доста обикалях в търсене на малък лаптоп, който да ми върши работа като мобилен-офис. Спрях се на два лаптопа HP MINI 210-1040EQ VX813EA и Нетбук DELL NSPIRON 1018 /00619. Погледнато отстрани, DELL е с по-добра цена и характеристики, но си нямам представа, доколко е добър? Можете ли да ми дадете насоки и препоръки, като професионалисти.

 

благодаря ви!!!

Link to comment
Сподели другаде

Имам чудесни впечатления от Samsung NF210-A01BG. Двуядрен процесор, отличен матов дисплей(в сравнение с моя Gateway LT2044u), 6-клетъчна батерия която издържа около 6-7 часа браузване и едновременно слушане на музика, има си и Bluetooth. Единствено не съм очарован от Windows 7 Starter с който се продава, ама това не е голям кусур - лесно се сменя с Home Basic. ;)
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Здравейте!

1.Доста се чудя между тези два лаптопа.Коя според вас е по-добра?

Dell Inspiron M5010

Процесор AMD Athlon Dual Core P360 (2.30GHZ, 1MB Cache)

Памет 6GB (1x2048MB + 1x4096MB) DDR3

Видео карта ATI Mobility Radeon HD 550v с 1 GB собствена памет

Диск 500GB SATA 5400 rpm

Екран 15.6-инчов (39.62 cm) HD (1366x768) WLED Гланцов дисплей

Интерфейси

 

- 3xUSB 2.0

- 1xUSB комбиниран с eSATA

- 1.3-мегапикселова уеб камера

- вграден микрофон

 

- HDMI

 

- изход за външен монитор (VGA порт)

- изход за слушалки и тонколони

- вход за микрофон

 

- вход за мрежови кабел

ето линк

и ето този лаптоп пак на dell

 

Процесор AMD Phenom™ II triple-core processor 2.2GHz

Памет 4GB DDR3 SDRAM

видео карта TI Mobility Radeon HD 4250 graphics

Диск 500GB SATA 5400 rpm

Видео карта High-definition WLED (1366 x 768)

ето линк 2

 

2.Искам да си взема лаптоп до 1000.За игри мисля да го ползвам по-малко,но повече в нета... кажете кой е по-добър .Ако имате предложения до 1000 лева за някой по-добри с радост ще ги чуя :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз бих заложил на първото предложение - повечето памет и по-добрата видео-карта (нищо че поддържа DirectX 10.1, а не 11). Това че 1-ия е двуядрен, а втори1 3-ядрен Phenom, се съмнявам да го усетиш на практика. За интернет и някои игрици - и двата модела са си екстра. Имай предвид, че лаптопът не е като мобилен телефон... и има вероятност (по-скоро сигурност) в хода на работата доста да почне да загрява и да трябва да му търсиш охлаждаща поставка и други такива екстри.
Link to comment
Сподели другаде

Разнообразието не е малко: цък. Има и други разновидности на охлаждания. Друга "екстра" е, че може да се наложи да го отваряш да чистиш праха, да сменяш термопастата на процесора и т.н. Съответно, ако ти не можеш да се справиш с това, ще трябва да плащаш на сервиз. Освен това - батерията и грижата за нея, за да изкара повече време. Има писано по въпроса за това във форума и из интернет потърси. Такива неща. Останалото ще си го научиш в движение, както се казва. :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...