Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Здравейте!

 

След окончателното ми решение да закупя лаптоп, ще ви помоля да ми предложите няколко модела лаптопи в ценова граница 700-900 лева. Лаптопа ще бъде използван само и единствено за работа с текстови документи, слушане на музика, гледане на филми. Игри няма да споменавам, тъй като окончателно спрях да играя каквито и да е.

 

Нямам предпочитания към определена марка лаптопи. Вие сте сто пъти по-добре запознати от мен с продуктите на пазара и поради тази причина реших да се доверя изцяло на вашия избор.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте отново!

 

След оглед на повечето марки в Интернет се спрях на HP. В момента съм си харесал HP G62-100SL renew. Ако може да изкажете мнението си относно тази марка и съответно модел на лаптопа. Ако имате други предложения, моля споделете ги.

Link to comment
Сподели другаде

Много се радвам, че открих тази тема, защото и аз се нуждая от съвет, относно лаптоп. Тъй, като съм свикнала с настолния, лаптопа ще ми е нужен единствено навън. За съжаления условията са такива, че ми е необходима техника, която ще се ползва за по около 3ч на ден /с кратки прекъсвания и в не особено натоварен режим/ но без възможност за зареждане на батерията през това време .Зареждането може да става само вечер, след приключване на работа .В момента ползвам доста старичък лаптоп, чиято батерия издържа едва час и това ми е голям проблем. Сега научавам, /но не съм убедена :wacko: /, че по-новите модели лаптопи въпреки, че са с време за работа на батерията реално около 2-3 часа, при изключване , батерията може да се самозарежда без да се включва в ел. мрежата. Дали някой ме взема за канарче, или това наистина е така? :no:

 

 

И така се появява едно от изискванията ми-лаптопа да е с надеждна батерия.

Не искам обаче ноутбук, защото държа на по-голяма и многофункционална клавиатура с екран мин 15″, с добри възможности за видео.

Трето, но не по важност е цената. Нещо добро в рамките на 1000лв. Вярно е, че качествено и евтино си е чист оксиморон, но на този етап възможностите ми са такива.

 

Това на което аз се спрях е:

Acer Aspire AS5750G-2314G64Mnkk, 15.6" 1366x768 HD Ready,Intel® Corei3-2310M Processor (3M Cache, 2.10 GHz), 4GB DDR3, 640GB HDD, NVidia GT540 1GB, 802.11b/g/n, LAN, 1.3M WebCam, DVD Multi, Linux, Black

 

Тук има ревю за този лаптоп

http://www.youtube.com/watch?v=74rfklwPU-I&feature=related

 

 

и по - подробна информация:

http://aspire.acer.l...#specifications

 

За съжаление, нямам много опит и ще съм благодарна, ако някой изрази мнение относно този лаптоп или предложи нещо по-добро, но в този ценови клас.

Link to comment
Сподели другаде

Вання този модел на Acer ,е доста добър за парите си.Може да разгледаш тази серия RV518-S02BG , и това погледни RV518-S01 .Пак около за тези пари като Acer можеш да си ги вземеш ,но видео картата на Acer където е доста по -добра от предложените от мене модели.

 

Гледай и тази класация на видео карти http://www.notebookc...List.844.0.html

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

:magician: Обърках се от мненията :newpaper:

В края на краищата, на кой процесор да заложа: AMD или Intel ? :juggle:

Лаптопа ще бъде използван само и единствено за работа с текстови документи,интерент, слушане на музика, гледане на филми!

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа ще бъде използван само и единствено за работа с текстови документи,интерент, слушане на музика, гледане на филми!

При това положение не би трябвало да има никакво значение.

Link to comment
Сподели другаде

:magician: Обърках се от мненията :newpaper:

В края на краищата, на кой процесор да заложа: AMD или Intel ? :juggle:

Лаптопа ще бъде използван само и единствено за работа с текстови документи,интерент, слушане на музика, гледане на филми!

Intel Pentium B800/B940/B950 и модел ползващ вграденото видео, а не с отделна видеокарта. Това ще е възможно най-пестелива от към батерия конфигурация, най-хладен и безпроблемен лаптоп. За марки виж Fujitsu, Samsung, Lenovo в ниския клас(600-800лв.), в средния освен споменатите си заслужава да се обърне внимание и на HP Probook(бягай далеч от останалите модели), а високия клас лаптопи е ненужен за гореспоменатите дейности.
Link to comment
Сподели другаде

Intel Pentium B800/B940/B950 и модел ползващ вграденото видео, а не с отделна видеокарта. Това ще е възможно най-пестелива от към батерия конфигурация, най-хладен и безпроблемен лаптоп. За марки виж Fujitsu, Samsung, Lenovo в ниския клас(600-800лв.), в средния освен споменатите си заслужава да се обърне внимание и на HP Probook(бягай далеч от останалите модели), а високия клас лаптопи е ненужен за гореспоменатите дейности.

Благодаря! Спрях се на

Lenovo G570GL

 

и вече го поръчах. :look:

Какъв Win да му сложа? XP или 7? С кой ще работи по-добре?

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Привет на всички:))

Аз също си търся лаптоп.Ще го ползвам главно за монтиране на видеа(Sony vegas, Premiere,AE),програми от типа на Photoshop,както и за записване на песни.Спрял съм се на няколко модела и ще се радвам да ми помогнете при избора, дори да ми предложите вие някакъв модел.Тези, които намери са:

 

DELL INSPIRON-

  • ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i3-2330M
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА: 2.20 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM: 6 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD: 640 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА: Intel HD Graphics 3000
  • РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 15.6 "

ASUS

  • ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i3-2350M
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА: 2.30 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM: 6 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD: 750 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА: INTEL HD GRAPHICS 3000
  • РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 15.6 "
  • ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА: WINDOWS 7 HOME PREMIUM

LENOVO

  • ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i3-2350M
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА: 2.30 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM: 6 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD: 500 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА: NVIDIA GEFORCE GT 630M
  • РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 15.6 "

LENOVO

  • ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i3-2330M
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА: 2.20 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM: 6 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD: 750 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА: NVIDIA GeForce GT 410M
  • РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 15.6 "

ASUS

  • ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i3-2350M
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА: 2.30 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM: 8 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD: 750 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА: AMD RADEON HD 7470M
  • РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 15.6 "

Благодаря на отзовалите се :love1:

Link to comment
Сподели другаде

Според мен, най-удачният вариант от изброените е този:

 

LENOVO

  • ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i3-2350M
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА: 2.30 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM: 6 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD: 500 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА: NVIDIA GEFORCE GT 630M
  • РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 15.6 "

 

Основното предимство пред останалите е видеокартата, чиято производителност е далеч по-висока.

Link to comment
Сподели другаде

Умните хора на запад си купуват Mac за видеообработка, защото трябва силна машина.Ти си мислиш, че с подобни лаптопи ще вършиш нещо и си в голяма грешка.

Смешни програми от рода на Вегас ще подкараш, но нещо като ProTools се съмнявам, че ще върви добре, дори и да не ползва видеокарта, а само процесор.

Трябва ти геймърска машина за подобна работа.

Link to comment
Сподели другаде

Да попринцип Mac е много добър избор, но и цената му е висока.А, с твърдението ти, че Сони е "смешна" програма изобщо не съм съгласен.Хубавата програма е тази, която може да задоволи желанията ти и да товари възможно най-малко компютъра.Такава е и Вегас.Pro Tools върви без проблем, ако отговаряш на изискванията й и ползваш продуктите на AVID.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте!

Накратко да си излея мъката,имах HP Pavilion dv6 1215sa (от който съм изключително недоволен) преди седмица хвърли топа.Сега си търся нов.Бюджета ми е около 1500лв.Ето какво си търся:

1.Да има HDMI порт

2.Да мога да гледам ХД филми и 3д филми(ще го вържа към 3д тв)

3.Да мога да играя на Diablo 3 и Torchlight 2

4.Да има добро охлаждане(за лаптоп)

5.Да не е марка HP или Toshiba

6.За предпочитане Интел + Нвидиа

 

За сега съм се спрял на:

1.http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZNEX_027

2.http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACER-Aspire-V3-771G-NX-M1WEX-036-4781

3.http://pcstore.bg/laptopi/ASUS-6/ASUS-K95VM-YZ003DMM-4695

4.http://laptop.bg/laptops-dell-Vostro_3560-dell_vostro_3560_5397063284719

 

Моля да ми помогнете с избора.Може да ми предложите и ваши избори.Благодаря Ви предварително.

 

ПП.Търся си лаптоп защото пътувам,3-4 месеца съм в България,3-4 в чужбина.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте и от мен.

Изглежда дойде време и аз да се замисля сериозно за купуване на лаптоп. Понеже нито съм имал, нито съм ползвал що-годе съвременен лаптоп много неща не са ми ясни и ще имам доста въпроси.

Лаптопа ще се използва основно вкъщи(евентуално и като ме пратят някъде в командировка) за базови дейности - документи, интернет, музика, филми(включително през LCD телевизор). Поради това техническите параметри не ме вълнуват толкова - смятам, че 2 гигабайта памет и вградено(в процесора?) видео са достатъчни. Бюджетът не е твърдо ограничен, но понеже ще купувам за първи път и не съм сигурен как точно и доколко ще го използвам впоследствие, съм се ориентирал към диапазон 600 - 800 лв. Държа да видя даден модел наживо и затова изборът ми се ограничава до фирми с магазини в Пловдив - ardes.bg, pic.bg, sms.bg, jarcomputers(ако някой се сеща за други - може да добави). Още малко за хардуера - мисля, че ще е по-добре да бъде с матов екран и да има HDMI-порт.

 

По отношение на марките нямам никакви впечатления(освен че съм емоционално негативен към Асус). Предполагам, че е по-подходящо да се дават мнения за конкретен модел, а не общо за марката. Интересува ме основно надеждността, определени технически решения, като например лесно отваряне за почистване(чел съм, че някои модели трябвало да се разглобят почти напълно за тази цел), как се държат пантите в началото и след 2-3 години употреба и др.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...