Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Миналата година си взех лаптоп Асус - добро попадение беше от гледна точка цена-качество - около 1200 лв., от Технополис. Прибирам се с него като преди това съм прекарал достатъчно време в нета да търся отзиви за машината - всичко е наред, т.е. няма нищо лошо, а и добро също. Подготвих си харда, инсталирах ОС и основните програми които ползвам, направих бекъп и реших да се поровя из нета, да проверя за нови драйвъри и т.н. - губех си времето. Пак няма нищо за този модел, но аз започнах да разлиствам страниците в търсачката на гугъл - магазин, магазин, форум, магазин, статия и т.н. - стигнах до осмата страница и там УЖАС ! Попадам на някакъв потребителски форум в който се разбира, че хора от цял свят имат проблем с този лаптоп и по-точно с чипсета който е използван. Бяха писани писма ( без отговор! ) до производителя и т.н. - машинката забива за около минута при възпроизвеждане на HD аудио или видео. Вземат ги в сервиз, сменят им дънните платки и пак същия проблем. Пак ги вземат, пак сменят и пак проблем. И това в "бели" страни като Германия, Холандия, Италия и др. Трябвало от Асус да признаят официално, че имат проблем, да изтеглят модела и да заменят проблемния чипсет, но те си траят - колко хора преди година и половина , гледаха HD формати? И те така. На другия ден обратно като попарен в магазина и ми го смениха, с доплащане за едно Acer-че, че за тез пари нямаше друг Асус, който да ми хареса. Искам да кажа, че застраховани от дефекти няма. Колкото и да се внимава, има и голяма доза късмет!
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Искам да кажа, че застраховани от дефекти няма. Колкото и да се внимава, има и голяма доза късмет!

 

Като цяло това е факт и то не само в сферата на IT-технологиите. Поради тази причина, лично аз съм на принципа "три пъти мери, един път режи", особено ако се отнася за продукт, чиято покупка е свързана с влагането на голяма сума парични средства,

Link to comment
Сподели другаде

Колеги , може би това ще ми е избора и се надявам до 3-4 дена да го взема http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZJEX_013 . Някой нещо като последен съвет , препоръка или нещо да каже , ще съм доволен да чуя :) .

П.П : Да ви попитам , при евентуален проблем (недаи си боже) към кого трябва да се обърна за разрешаването му . Към сайта от които го вземам ли , към фирмата на лаптопа ли ... ?

Link to comment
Сподели другаде

Колеги , може би това ще ми е избора и се надявам до 3-4 дена да го взема http://laptop.bg/lap...1g_NX_RZJEX_013 . Някой нещо като последен съвет , препоръка или нещо да каже , ще съм доволен да чуя :) .

П.П : Да ви попитам , при евентуален проблем (недаи си боже) към кого трябва да се обърна за разрешаването му . Към сайта от които го вземам ли , към фирмата на лаптопа ли ... ?

Относно сервиза - ако не си от София и се стигне до там - ще е малко сложно :) - Лаптопите, които продава Лаптоп.БГ се сервизират гаранционно в официалните сервизи на избраните марки.

Link to comment
Сподели другаде

Аха , ами значи нещо стане ли единствената възможност е да го праштам в сервиза в софия и после да ми го праштат...и това всичко за моя сметка ли е примерно след изтичане на гаранционния срок?
Link to comment
Сподели другаде

Това следва да го уточниш със съответните официални сервизи на Acer, но след като изтече гаранцията ми се струва почти невероятно транспортните разходи да са за тяхна сметка. И все пак, за да не говорим празни приказки просто може да се обадиш в съответния официален сервиз(и) и да проучиш въпроса в твоята ситуация.

 

И между другото се пише "пращам", а не "праштам".

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти за мнението , колега !

 

http://laptop.bg/lap...&ids[]=1647���� Какво ще кажете за това сравнение колеги? Като гледам разликата в параметрите не е толкова голяма , колкото тази в цената...вашето мнение?

Link to comment
Сподели другаде

Както се казва - "парите са си твои". Според мен като го вземеш след два месеца най-много ще забравиш и за процесора и за видеокартата...Освен ако си решил да се занимаваш с някакви специфични дейности като видеообработка или сериозен(за лаптоп) гейминг.
Link to comment
Сподели другаде

В смисъл немога да те разбера колега , дооточни се. Аз както казах нито се занимавам с професионални длъжности , нито играя "игромански - демек силни " игри. Мен ми трябва да ми работи добре с интернет , да си правя рефератчета за даскало и тук таме някоя игра от сорта на Ларкрафт... това е ... и за това питам голяма ли им е разликата , защото виж цените им какви са..това се чудя , много ли ще се усеща леко по слабата характеристика на по слабия модел.
Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай, вторият модел ще покрие напълно Вашите изисквания. Точно поради тази причина Ви запитахме точно за какви цели ще се използва лаптопът. Не е нужно да давате 1000 лева за даден модел, след като даден от 800 лева ще Ви бъде напълно достатъчен.

 

Игра като "Ларкрафт" на съществува.

Link to comment
Сподели другаде

И аз съм за по-евтиния. Губиш едно USB 3.0, Bluetooth и 2 ГБ рам. Процесорите са с много близък рейтинг, а видеото не мога да го разбера - хардуера е същия, но едното е по-ново и с друго име.
Link to comment
Сподели другаде

Мхх... и аз така си мисля ,че маи вторият е по-удачен. А какво ще кажете по въпроса : подходящи - чанта и охладителна машина за него от същия сайт ? Мишка мисля да си взема но с кабел ,тези безжичните не ми вдъхват доверие , а и не ми се занимава с батерий да сменям.

 

Аз може би мисля , че тези биха ми свършили работа за този лаптоп http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_5750-acer_aspire_5750g_LX_RMX0C_047 : http://laptop.bg/bags-canyon-canyon_volume_laptop_backpack , http://laptop.bg/cooling_pads-spire-cooling_pad_spire_aura_SP_FAN_SP313

Link to comment
Сподели другаде

Напротив, безжичната мишка е супер удобна. Яд ме е, че когато видях такава с една батерия не вземах 3 броя. Иначе аз имам две удома с по 2 батерии всяка. Едната двойка си я презареждам.
Link to comment
Сподели другаде

Охладител можеш да вземеш по-късно(през лятото :)) - ако има проблеми поради прегряване. Чанта можеш да си вземеш каквато ти хареса.

И аз ползвам безжична мишка(Trust) от над 3 години и съм доволен - с две батерии от по-дебелите кара над два месеца.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Здравейте!Искам съвет за избор на лаптоп.Първо да споделя за какво ще се използва:работата е в международния транспорт с камион и ще има нужда от навигация,също искам да се използва за гледане на българска телевизия в реално време,но не съм наясно кой е оптималния вариант-лаптоп с вграден ТВ тунер или да закупя отделен и дали трябва да съм абониран към доставчик на цифрова телевизия.Какви са оптималните параметри на лаптоп,който ще ми върши работа. С една дума не съм наясно с тези нови технологии :blush: .Моля да ми помогнете и предварително благодаря! Все пак лаптоп не се купува всеки ден.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...